Scholen en dubs werken samen Natuurmonumenten zoekt Nieuw zorgteam in Nieuwdorp 34 BEVELANDEN en THOLEN EINDHOVENSE LIEFDADIGHEID De Vesle Kari Foundation strijkt neer in Zeeland. Vanaf juni wordt er gevaren met een Noorse kotter. Borsele sluit aan bij sportfonds en cultuurfonds voor de jeugd Thoolse SP-fractievoorzitter stopt boomplanters voor Siguitsedijk Deze samenwerking is bedoeld om de workshops van Talent voor de Toekomst handen en voeten te geven. Deze workshops zijn onderdeel van het 'vijf gelijke dagen'-model dat met ingang van dit schooljaar op drie scholen in Borsele is ge start: De Linden in 's-Gravenpol- der, De Reiger in Heinkenszand en De Schakel in Oudelande. Kinderen hebben maandag tot en met vrijdag les van 8.30 tot t4.oo uur. Na school biedt Omnis haar kinderen de workshops van Ta lent voor de Toekomst aan. Voor het bieden van deze workshops zoekt Talent voor de Toekomst verbindingen met lokale vereni- Via beide fondsen kunnen kinde ren van minder draagkrachtige ouders toch deelnemen aan sport- en culturele activiteiten. De Rabobank Foundation zegt een opstartsubsidie toe van tien- THOLEN - SP-Fractievoorzitter Ro land van Tilborg stapt uit de ge meenteraad van Tholen. De inwo ner van Sint-Maartensdijk heeft een baan gevonden bij de Tweede Kamerfractie van de SP. Hij is daar in dienst getreden als medewerker op het algemeen se- gingen. Die heeft zij nu gevon den. Er zijn voor de workshops verschillende samenwerkingen aangegaan. „Wij bieden onze kinderen de kans om hun talenten te ont dekken door allerlei verschillen de sporten en spellen te 'proeven'. En zo bieden we de verenigin gen de kans hun activiteiten te la ten zien", aldus Leanne Dirksen, coördinator Talent van de Toe komst. Er wordt het komende kwartaal samengewerkt met verschillende Borselse verenigingen, waaronder Borsele Na Schooltijd (BONS), voetbalvereniging Apollo '69 en Dansstudio Shirley. De work shops zijn gebaseerd op vier pij lers; Natuur en Techniek, Kunst en Cultuur, Wetenschap en Edu catie en Sport en Spel. Hierbij le ren de kinderen op een speelse manier samenwerken en creativi teit en zelfstandigheid te ontwik kelen. Deelname kost 2,50 euro. duizend euro. De samenwerking tussen de gemeente Borsele, het Jeugdsportfonds Zeeland en het Jeugdcultuurfonds Zeeland is don derdag officieel bekrachtigd. In Borsele kan al sinds deze zo mer een beroep worden gedaan op het jeugdsportfonds en het j eugdcultuurfonds. Inmiddels zijn er bijna twintig kinderen uit de gemeente Borsele door middel van beide fondsen ac tief bezig met sport of cultuur. cretariaat. Deze nieuwe baan is volgens de SP'er niet te combine ren met het raadslidmaatschap in Tholen. Van Tilborg laat weten met pijn in het hart de Thoolse politiek te verlaten. Het is nog niet duidelijk wie zijn opvolger in de gemeenteraad wordt. ZIERIKZEE - De boot is een jongens droom en het is de grote wens van Willem Wilbrink om het scheepje in te zetten voor kinde ren die het moeilijk hebben door ziekte, handicap of armoede. De boot is de Vesle Kari, een acht meter lange houten kotter uit Noorwegen, die momenteel in de Museumhaven Zeeland wordt ge restaureerd. „Mijn vrouw Esther geeft leiding aan een bewindvoer derskantoor en heeft zodoende da gelijks te maken met mensen die aan de onderkant van de maat schappij bungelen. Aan huis heb ben we een voedselbank en daar hoorde ik een vrouw vertellen dat haar zoon nog nooit op vakantie is geweest. Zo is het idee van de Vesle Kari Foundation ontstaan", vertelt de 50-jarige zakenman uit Eindhoven. Wilbrink is op inte rimbasis directeur van drie bedrij ven. „Het ene maakt luxe koffie zetapparaten, het ander levert voertuigbepantsering aan de over heid en het derde is een reclame bureau. Aan elk bedrijf besteed ik een dag per week." En verder houdt Wilbrink zich be zig met schrijven. „Ik heb een dichtbundel op mijn naam en nu ben ik bezig met de biografie van een bekende Eindhovenaar. Mijn roman Julian de Zeeman komt 18 december uit. Daarvan gaat acht euro per boekje naar de stich ting." De Vesle Kari gaat varen op het Grevelingenmeer en de Oos- terschelde. „Het schip krijgt een ligplaats in Brouwershaven. Er zijn inmiddels drie kapiteins in opleiding. Die hebben allemaal een vaarbewijs en ervaring op Onder water bleek het schip zo rot als een mispel. Dat was een zakdoekmomentje KOTTERTJE SPEELDE ROL IN zee. Bij elke tocht dient een ver pleegkundige aanwezig te zijn. Ook daar zijn kandidaten voor." De stichting werkt samen met de Brabantse Wensambulance, die laatste wensen van terminale pa tiënten uitvoert. „De boot wordt aangepast op het vervoer van een brancard. Maar het zullen toch voornamelijk kinderen uit Bra bant en Zeeland zijn die er een dagje of weekeind op gaan varen. Zeehondjes en bruinvissen kij ken, prachtig. De eerste tocht staat al gepland. In juni gaan er vier kinderen met het Downsyn droom mee", aldus Wilbrink. Deze week werd in Zierikzee de Lindoy gesloopt. Het schip was bedoeld als project voor kansar me jongeren. Eindresultaat is een schipper met veel schulden en een scheepswrak. Wilbrink: „Maar wij zijn in tegenstelling tot stichting Lindoy niet afhankelijk van overheidsgeld. Zestig procent van de financiering is al binnen en onze restauratie is met 15.000 euro ook veel minder kostbaar. Voor het in de vaart houden staan straks twee bedrijven en de Lionsclub Leende garant." VERZET In januari 2013 zijn op deze dijk zo'n 250 populieren gekapt. Deze snelgroeiers waren kaprijp en rond de 25 jaar oud. Er worden nu 45 grauwe abelen en 60 populieren (robusta-va- riant) aangeplant. Natuurmonumenten plant min der bomen terug dan er gekapt waren, omdat de abelen meer groeiruimte nodig hebben. Daar om worden ze ook op het brede dijktalud geplant. Ze krijgen vol gens de natuurorganisatie een fraaie brede kroon en zijn hier mee een aanwinst voor het land schap. Bovendien gaan abelen lan ger mee dan populieren. Natuurmonumenten wil graag met een aantal mensen uit Kwa dendamme en omgeving de nieu we bomen aanplanten op 13 de cember. „Het zou mooi zijn als we met zo'n twintig man aan het werk kunnen. Als je dan later over de dijk loopt, is het altijd leuk om de boom te zien die jij hebt geplant", zegt boswachter Lindoana Todicescu. Boomplan ters kunnen zich tot uiterlijk don derdag 11 december opgeven via boswachterfemke@natuurmonumen ten.nl of via 0113-644440. SVRZ vindt de splitsing nodig omdat ZorgThuis groeit en de or ganisatie graag kleinschalige teams wil behouden. Het team in Lancasterhof richt zich met name op de dorpen Nieuwdorp, Lewedorp, 's-Heeren- hoek en Borssele. Omdat SVRZ dichtbij de cliënten wil staan, is voor een kantoor ge kozen dat midden in het werkge bied ligt. Ook kan dan beter wor den aangesloten of ingespeeld op ontwikkelingen in de dorpsker nen. Vanuit team Dijkstede blijft ook een team werkzaam, dat zich richt op Heinkenszand. Daarnaast is er een derde team aan de slag vanuit Vorsvliet, voor 's-Graven- polder en omliggende dorpen. De bereikbaarheid van alle teams is geregeld via een centraal num mer: 0113-567533. Vanuit het woonzorgcen trum Lancasterhof in Nieuw dorp is een nieuw zorgteam actief Met deze voorzieningen is SVRZ in de regio Borsele voorbereid op de veranderingen in de thuiszorg in 2015. Van mensen wordt meer zelfredzaamheid verwacht en ook zullen mensen langer thuis wo nen. De wijkverpleegkundige krijgt een belangrijke functie in de wijk. SVRZ zegt met de teams in Borsele voldoende mogelijkhe den te hebben om de wijkver pleegkundigen langs de cliënten te laten gaan voor een gesprek en ook een inloopspreekuur te orga niseren. SVRZ is een zorgorganisatie met drie centra voor zorg en revalida tie, vijf zorgcentra, talrijke klein schalige woonvormen, thuiszorg en een breed aanbod aan zorg- en welzijnsgerelateerde diensten. Met zieke kinderen naar de zeehondj es door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Openbare scholen organisatie Omnis in de gemeente Borsele is begonnen met een sa menwerking met verenigingen in de Borselse dorpen. HEINKENSZAND - Met het onderte kenen van de overeenkomsten heeft de gemeente Borsele zich of ficieel aangesloten bij het het Jeugdsportfonds en Jeugdcultuur fonds Zeeland. door Ton van den Nouweland Willem Wilbrink, Vesle Kari De Vesle Kari is een houten kotter die in 1936 in Noorwegen werd gebouwd. Het scheepje is door een Noorse arts naar Friesland gevaren en daar verkocht. Verzetsmensen gebruikten de Ves le Kari tijdens de oorlog voor het vervoer van onderduikers. De opbouw van het schip is in 2007, bij terugkeer van een verre reis, vervangen. Motorschip Vesle Kari is 8.20 me ter lang en 2.80 meter breed. De boot weegt zes ton en heeft een diepgang van 90 centimeter. Op de Vesle Kari is na de restaura tie plaats voor vier passagiers en twee bemanningsleden. Er zijn vier slaapplaatsen. door Frank van Cooten KWADENDAMME- Natuurmonumen ten houdt zaterdag 13 december een boomplantdag op de Siguitse dijk bij Kwadendamme. door Frank van Cooten NIEUWDORP - Vanuit het woonzorg centrum Lancasterhof in Nieuw dorp is een ZorgThuisteam van zorgorganisatie SVRZ actief. Dit team is ontstaan door een splitsing in het team dat vanuit Dijkstede in Heinkenszand werkzaam is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5