Cepuzzel bij nieuwe parkeerautomaten Toch nog kans voor markt in De Driehoek Licht voor klok Noordwelle 32 SCHOUWEN-DUIVELAND EINDHOVENSE LIEFDADIGHEID De Vesle Kari Foundation strijkt neer in Zeeland. Vanaf juni wordt er gevaren met een Noorse kotter. Wethouder deelt cheques 1000 euro uit aan dorpen De nieuwe parkeerautomaten die deze week door de gemeente ge plaatst zijn, zijn voor de meeste mensen even wennen. Betalen met muntgeld wijst zichzelf, maar zodra iemand met een bank pas wil betalen, groeit de rij al snel. „Je moet twee keer aangeven dat je met een bankpas wilt beta len", vertelt een man die net een kaartje heeft weten te bemachti gen aan degene achter hem. Haar lukt het ook, maar ongeveer een uurtje later lijken de automaten al leen nog maar muntgeld te accep teren. Een vrouw die dat niet heeft, belt met de gemeente, maar komt niet verder. „Ze zeggen dat het op eigen risico is als ik geen kaartje heb, dus maak ik maar een foto van het display als bewijs dat het niet lukt. Mocht ik dan een boete krijgen, dan kan ik nog be zwaar maken." Een andere klant durft dat risico niet te nemen. „Ik wil liever geen boete. Ik loop wel even naar de Albert Heijn om bin nen te pinnen en te wisselen. Ze zullen er daar ook wel gek van worden." De gemeente Schouwen-Duive- land is momenteel bezig met het vervangen van alle zeventig par keerautomaten op het eiland door 64 nieuwe exemplaren: een klus die nog tot half december gaat du ren. Een woordvoerster van de ge meente liet gisteren weten dat daar niets bekend was over een storing met betaalpassen. Wel laat ze doorschemeren dat inmid dels is gebleken dat de automaten lastig zijn in gebruik als de in structies niet goed gelezen wor den. Aan de nieuwe automaten kan met muntjes, pinpas en credit card worden betaald. Chippen kan niet langer. De oude automa ten waren versleten. Vervanging kost de gemeente zes ton. UURWERK ZIERIKZEE - De boot is een jongens droom en het is de grote wens van Willem Wilbrink om het scheepje in te zetten voor kinde ren die het moeilijk hebben door ziekte, handicap of armoede. De boot is de Vesle Kari, een acht meter lange houten kotter uit Noorwegen, die momenteel in de Museumhaven Zeeland wordt ge restaureerd. „Mijn vrouw Esther geeft leiding aan een bewindvoer derskantoor en heeft zodoende da gelijks te maken met mensen die aan de onderkant van de maat schappij bungelen. Aan huis heb ben we een voedselbank en daar hoorde ik een vrouw vertellen dat haar zoon nog nooit op vakantie is geweest. Zo is het idee van de Vesle Kari Foundation ontstaan", vertelt de vijftigjarige zakenman uit Eindhoven. Wilbrink is op in terimbasis directeur van drie be drijven. „Het ene maakt luxe kof fiezetapparaten, het ander levert voertuigbepantsering aan de over heid en het derde is een reclame bureau." En verder houdt Wilbrink zich be zig met schrijven. „Ik heb een dichtbundel op mijn naam en nu ben ik bezig met de biografie van een bekende Eindhovenaar. Mijn roman Julian de Zeeman komt 18 december uit. Daarvan gaat acht euro per boekje naar de stich ting." De Vesle Kari gaat varen op het Grevelingenmeer en de Ooster- schelde. „Het schip krijgt een lig plaats in Brouwershaven. Er zijn inmiddels drie kapiteins in oplei ding. Die hebben allemaal een vaarbewijs en ervaring op zee. Bij Onder water bleek het schip zo rot als een mispel. Dat was een zakdoekmomentje elke tocht dient een verpleegkun dige aanwezig te zijn. Ook daar zijn kandidaten voor." De stichting werkt samen met de Brabantse Wensambulance, die laatste wensen van terminale pa tiënten uitvoert. „De boot wordt aangepast op het vervoer van een brancard. Maar het zullen toch voornamelijk kinderen uit Bra bant en Zeeland zijn die er een dagje of weekeind op gaan varen. Zeehondjes en bruinvissen kij ken, prachtig. De eerste tocht staat al gepland. In juni gaan er vier kinderen met het Downsyn droom mee", aldus Wilbrink. Deze week werd in Zierikzee de Lindoy gesloopt. Het schip was bedoeld als project voor kansar me jongeren. Eindresultaat is een schipper met veel schulden en een scheepswrak. Wilbrink: „Maar wij zijn in tegenstelling tot stichting Lindoy niet afhankelijk van overheidsgeld. Zestig procent van de financiering is al binnen en onze restauratie is met 15.000 euro ook veel minder kostbaar. Voor het in de vaart houden staan straks twee bedrijven en de Lionsclub Leende garant." KOTTERTJE SPEELDE ROL IN VERZET „Ik kreeg een telefoontje dat ik de brief met de afwijzing als niet ver zonden moet beschouwen. Maan dag heb ik een afspraak met de burgemeester over de vergun ning." Omdat de vergunning er nu nog niet is, heeft Van Baal nog wel even gevraagd of hij zaterdag gewoon open mag gaan. „En dat was geen probleem." De brief aan Van Baal blijkt een 'voornemen tot afwijzing' te zijn geweest. In die brief stond dat de gemeente de rommelmarkt zag als een vorm van detailhandel en dat mag niet in De Driehoek. De ge meente heeft de vergunningaan vraag nader bestudeerd en nu blijkt dat er toch mogelijkheden zijn om af te wijken van het be stemmingsplan. De rommelmarkt in de Driehoek is bedoeld voor particulieren. Zij huren voor een paar euro een tafel om overbodige spullen te verkopen. De markt is niet commercieel. De tafelhuur is nodig om de zaalhuur te dekken. NOORDGOUWE - Wethouder Cees van den Bos deelt maandagavond in het dorpshuis Noordgouwe cheques van 1000 euro uit aan 15 dorpen die het convenant 'Thuis in de kern' met SMWO Welzijn DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR KOOPZONDAG 7 DECEMBER GEOPEND Schouwen-Duiveland onderteke nen. Doel van deze overeenkomst is dat in deze kernen zodanig naar elkaar wordt omgezien dat ie dereen zich thuis kan voelen in het dorp. De filosofie achter het project is dat vitale dorpsbewo ners zich inzetten voor hun kwetsbare dorpsgenoten. Diverse praktijkvoorbeelden worden maandagavond in Noordgouwe nader belicht. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. door Wendy de Jong zierikzee - Nog even rustig bood schappen doen in Zierikzee ging gistermiddag niet voor iedereen op. Wie op de parkeerplaats aan de Gasthuisboomgaard geen munt geld bij zich had, kon op diverse momenten geen parkeerkaartje ko pen en riskeerde daarmee een boe te. Bij de gemeente was er echter niets bekend over een storing. NOORDWELLE - Het uurwerk van de kertoren van Noordwelle wordt verlicht. De gemeente trekt hiervoor ruim 4200 euro uit. De dorpsgemeenschap wilde het geld zelf wel inzamelen, maar dat vindt de gemeente niet nodig. Naast Noordwelle krijgen ook de uurwerken van de kerktorens van Renesse, Haam stede en Serooskerke verlichting, foto Dirk-Jan Gjeltema Met zieke kinderen naar de zeehondjes door Ton van den Nouweland Willem Wilbrink, Vesle Kari De Vesle Kari is een houten kotter die in 1936 in Noorwegen werd gebouwd. Het scheepje is door een Noorse arts naar Friesland gevaren en daar verkocht. Verzetsmensen gebruikten de Ves le Kari tijdens de oorlog voor het vervoer van onderduikers. De opbouw van het schip is in 2007, bij terugkeer van een verre reis, vervangen. Motorschip Vesle Kari is 8,20 me ter lang en 2,80 meter breed. De boot weegt zes ton en heeft een diepgang van 90 centimeter. Op de Vesle Kari is na de restaura tie plaats voor vier passagiers en twee bemanningsleden. Er zijn vier slaapplaatsen. door Melita Lanting zierikzee - De zaterdagse rommel markt voor particulieren in de Drie hoek in Zierikzee kan vooralsnog door blijven draaien. „Dat is heel fijn", zegt organisator Peter van Baal uit Zierikzee. Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 ~~3_vhg Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58