66 Als het nu het jaar 1800 was, zou ik bungelen aan een staak of eindigen op de brandstapel MEDIA 25 Hij komt uit een rijk bankiers geslacht en er staat 'Money' in zijn dubbele achternaam. Dat is nog niet eens het meest bijzondere aan de moderne ma giër Drummond Money-Coutts. Met ogen op steeltjes vol gen een paar honderd bollebozen de nog bril jantere man die voor hen op haast achteloze wijze tovert met cijfer tjes. De moderne ma giër Drummond Money-Coutts (1986), alias DMC, is te gast tijdens het Congress of briljant minds in Madrid. Mooi dat die in strak pak gestoken, kale Brit in zijn non chalante eentje de verzamelde intelligent sia volledig voor het lapje houdt. In gebrek kig Spaans en met een stokoude cijfertruc, ook dat nog. Zijn Spaanse gelegenheidsassistente Camil la moet een willekeurig nummer in haar hoofd nemen. DMC kalkt vervolgens in het wilde weg cijfers op het in vakken ver deelde whiteboard. Staat het getal op dit bord, vraagt hij Camilla. Nee, grijnst ze, ho pend op ontmaskering: het getal is zestig. DMC denkt nog eens na en begint druk te rekenen. De uitkomst: het bovenste rijtje van vier getallen blijkt samen zestig te zijn. Het tweede rijtje eveneens. Het diagonale rijtje: ook zestig. Welke berekening je ook op de rijtjes loslaat, steeds kom je uit op datzelfde getal. Je hóórt de aanwezige her senmassa's kraken van verbijstering. „Het is echt heerlijk om mensen voor de gek te houden", gniffelt hij later in een ho tel in hartje stad, waar hij zijn serie Beyond magic with DMC toelicht. In de serie duikt hij in zijn eigen wereld, die van de illusio naire magie. Hij neemt klassieke en beken de trucs onder de loep. En brengt zijn pu bliek in de straten van Londen, Barcelona, Mexico City en Singapore net zo in de war als zijn toeschouwers van vanochtend. DMC is een opvallende verschijning. De steenrijke Brit heeft dan ook een bijzonder levensverhaal. Hij is afkomstig uit de eeu wenoude, adellijke bankiersfamilie Coutts en zat op de vooraanstaande kostschool Eton College, samen met onder anderen prins William. Toch besloot hij al vroeg dat hij niet in de met platina beslagen voetspo ren van zijn voorvaderen wilde treden. Zijn echte passie werd gewekt toen hij als 6-jarige met zijn va der het goochelwinkeltje Daven ports bezocht. Hij raakte begees terd, kocht het ene na het ande re magieboek en begon als een gek te oefenen. Na Eton werk te hij zes maanden voor Gold man Sachs, maar zonder een sprank je overtuiging. „Toen ik mijn vader kon tonen dat ik meer met magie dan met ban kieren verdiende, gaf hij mij zijn zegen." Het programma Beyond magic with DMC is, zo zegt hij, een droom die werkelijkheid wordt. Magie is voor hem meer dan een vingervlugge hobby. „Het gaat niet alleen over handige trucs, ik duik in de geschiede nis van een eeuwenoud en fascinerend ver schijnsel. Magie raakt mensen zoals kunst mensen raakt. Je bekijkt de wereld opeens met andere ogen. Het is nu vooral enter tainment, maar er zijn - zelfs in deze tijd - nog steeds mensen die er heilig in gelo ven", zo zegt hij. Niet alleen zijn medicijn mannen in tal van culturen nog 'in busi ness', in Mexico is hekserij ook nog hele maal van nu, ontdekte hij. „In het hart van Mexico City is een markt met een comple te afdeling hekserij. Vervloekingen, drank jes, je kunt het er allemaal krijgen. Bizar." Zo waren er meer ervaringen. Hij ontmoet te een priester die virtuoos valsspeelt met kaarten en een oud-medewerker van de Britse inlichtingendienst die zich nu men- talist noemt. „Uiteindelijk vertaal ik hun verhalen in een truc, maar wel één waarin de wortels van de magie doorklinken." DMC hoopt dat hij de geschiedenis van de magie kan blijven onderzoeken met zijn te levisieprogramma's. „Ik verzucht wel eens dat ik in de verkeerde tijd ben geboren. Aan de andere kant, als ik in 1800 had ge leefd, zou ik nu bungelen aan een staak of geëindigd zijn op de brandstapel. De ge middelde levensverwachting van een ma giër was in die tijd niet heel erg hoog." ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 door Monique Brandt Drummond Money-Coutts heilig geloof Beyond Magic with DMC. Zondag 7 december op National Geographic Channel, 21.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46