Eddie 18 REIZEN ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt In anekdotes ben ik niet best. Als mij iets overkomt, vergeet ik de sappige de tails meestal vrij snel. Twee regels, ik zag die en die politicus gisteravond dronken tegen een boom plassen. Geen herinnering meer aan zijn haveloze voor komen, het gebrek aan decorum, de scheld woorden uit zijn mond. Ook het eventueel erbij verzinnen van braken en andere be schamende zaken laat ik achterwege. Nee, het is geen plezier om mij een leuk verhaal te horen verprutsen. Zo heeft Prins Bernard eens een keer iets tegen mij gezegd. Toen ik hem bij een cul turele première bestraffend aansprak over de Lockheed-affaire keek hij me schamper aan en sprak woorden die ik nog steeds vanuit zijn graf kan horen. 'Doe niet zo achterlijk, vent* zei de prins. En daarna, te gen zijn begeleiders, 'wie is die kerel eigen lijk?' Zoiets had de prins ook al eens tegen Willibrord Frequin gezegd. Wat was ik trots. Doe niet zo achterlijk vent, met een pijp in zijn mond en die Duitse tongval. Heerlijk. Goeie anekdote, zwak verteld. Als ik in een Boeing 737 zit, moet ik altijd denken aan een gebeurtenis van vele, vele jaren geleden. Een anekdote dus. Ik heb het in de vriendenkring al vaak verteld op de mij bekende wijze. Dat ga ik nu probe ren te veranderen en daarvan bent u het slachtoffer. Hoofdpersoon in de anekdote is een beken de sportverslaggever. Laten we zeggen Eddy van het sportprogramma 'Bord op schoot*. Wat gebeurde er? Het KLM-vlieg- tuig van Madrid naar Amsterdam zit bar stensvol. Veel voetbalpubliek, want Barce lona had net tegen Real gespeeld - en ge wonnen, uiteraard. Johan Cruijff was nog trainer. Zo lang is het al geleden. Ik zit voor in het vliegtuig en schuin achter mij, aan de andere kant van het gangpad, zit de sectie vaderlandse sportpers. Ik ken de meeste van de betrouwbaar besnorde ge- Robot Restaurant Robot Restaurant is de meest manische plek die wij in Tokio hebben kunnen ont dekken. Laat je niet misleiden door de naam; je kunt hier slechts wat snacks be stellen. Zie het meer als een ruim twee uur durende show met onder meer boksende robots, drummende dames in sexy glitter pakjes, zeemeerminnen, elektrische gita ren, spiderwomen die spinnenwebben uit hun voeten lanceren, vechtende Transfor mers, een reusachtige cobra, panda, vuur werk, motoren, glitterpaarden en tanks. Dit alles in een zaal vol flikkerende lichten, met een fonkelend gouden interieur en muurvullende beeldschermen met maffe animatiefilmpjes. Need we say more? Wellicht dit nog, voor de zekerheid: heb je epilepsie? Ga hier dan vooral nooit, maar dan ook nóóit, heen. Uilencafé Fukuro No Mise Mensen in Tokio wonen krap. Zó krap, dat ze vaak geen ruimte hebben voor huisdie ren. Wie toch aan zijn aaibehoeften wil vol doen, kan in speciale cafés terecht. Er be staan kattencafés, konijnencafés en de meest populaire: een uilencafé. Als we hier aankomen, staat buiten al een rij mensen te wachten. Het café blijkt klein; er is plek voor maximaal vijftien be zoekers. Zij mogen een uur blijven, waarna het tijd is voor de volgende lichting. Overal verspreid zitten uilen: kleine, grote, zwar te, bruine, witte en een die op een pinguïn lijkt. Maar liefst dertig in totaal. Aan de ket ting, zodat ze niet met zijn allen de tent doorfladderen. Er hangen uilengordijnen, -lampen, -beeldjes, -posters, en je kunt er 1001 verschillende souvenirs kopen met uilen erop. De twee Japanse vriendinnen Chibi en To- moko zetten beiden een uil op hun arm en aaien de vogels over hun kop. „We vinden uilen heel erg schattig, vooral door hun gro te ogen. Het is de eerste keer dat we hier zijn, maar ik wil zeker terugkomen. Ze zijn in het echt nog liever dan ik had gedacht", zegt Chibi. Dat de uilen zomaar geaaid kun nen worden, komt doordat ze volledig tam zijn. Eigenaar Shin Ishikawa heeft ze zelf opgevoed. „Ik heb de vogels vlak na hun ge boorte gekocht, en elke dag gevoerd en ge aaid. Ze vinden het fijn om aangeraakt te worden. Alle uilen wonen bij mij. Na slui tingstijd neem ik ze mee naar huis. Soms slapen er zelfs een paar bij mij en mijn vrouw in bed. Heel gezellig!" Japan een andere planeet, met Tokio als epicentrum? Geen woord is daarvan gelogen. Wij gingen naar de mafste horeca en stuiteren nog na. COLOFON eindredactie Jan van Mullem vormgeving Ben Vosseberg advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl www.robot-restaurant.com www.ameblo.jp/fukurounomise Over de top in Tokio door Yvette Bax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44