iJiSf m j SB i Ontdek het unieke Japan REIZEN 19 s i zichten van de televisie of fotootjes in de krant. Het is het einde van de middag en geheel volgens sportieve traditie wordt er stevig gedronken. Ik geloof zelfs dat je toen nog mocht roken aan boord. Hoe het ook zij, het luidruchtige stel raakt 'm fors. Er is er slechts één die tevreden tegen het raampje geleund ver weg in dromenland verkeert. De mond halfopen, soms een te vreden knor. Zijn blonde lokken verward gedrapeerd over de reeds kalende schedel. De man in kwestie herken ik meteen. Het is Eddy, bekend van radio en tv. Tot zover is er nog niets aan de hand. De stewardessen lopen af en aan met blikjes Heineken. Zodra ze Eddy willen aanspre ken, gebaren de collega's dat ze hem het best maar kunnen laten slapen. Eddy heeft gisteren al genoeg gehad. En maar lachen en maar drinken. Ze hebben de grootste lol en ik krijg de indruk dat Eddy hiervan het slachtoffer is. Af en toe controleert men of hij nog wel diep genoeg slaapt om Ik heb nog nooit iemand zo intens verdrietig zien kijken om een gemist blikje bier vervolgens maar weer eens een blikje te bestellen. Na een kleine twee uur vliegen wordt de daling ingezet. Als de stewardess langs komt om de stoelriemen te controleren, is Eddy min of meer wakker. Met een ver warde blik in de ogen bestelt hij een bier tje. Maar dat kan dus niet meer, want we gaan landen. Als dat langzaam tot hem doordringt, verschijnt intens verdriet en teleurstelling in zijn ogen. Ik zie het gebeu ren. Nog net geen tranen, maar wat scheelt het? Bedroefd ziet hij hoe de bergen lege blikjes bij zijn collega's van de klaptafel tjes worden geschoven. Met trouwe, iet wat vochtige ogen kijkt hij de stewardess extra ontwapenend aan. Maar ik heb de hele vlucht nog niets gehad, is zijn laatste, hulpeloze poging. De collega's volgen de gebeurtenis nauwlettend en met veel ple zier. Die Eddy. Had-ie zich zo voorgeno men eens lekker mee te pimpelen, is-ie in slaap gevallen. Ik hoor de verhalen al op de sportredacties. Gelachen joh. Arme Eddy. Bokkig smakt hij zijn opklap- tafeltje dicht Je ziet hem denken: klootzak ken, had me dan wakker gemaakt! Ik heb dit voorval al vaak verteld aan vrienden en bekenden. Het wordt, ge loof ik, als weinig indrukwekkend erva ren. En bij nalezing stelt het inderdaad niet veel voor. Maar het blijft me bij omdat ik nog nooit iemand zo intens verdrietig heb zien kijken vanwege een gemist blikje Heineken. Zo onvoorstelbaar, maar toch ook weer zo begrijpelijk. Ik ken Eddy niet persoonlijk. Maar als ik hem zie of hoor, denk ik hieraan. Dan zit hij er weer. In de steek gelaten door collega's, verdrietig ver langend naar het onmogelijke. Vampire Café Dineren bij graaf Dracula? Ook dat is moge lijk in Tokio. Als we de lift uitstappen, ko men we in een donkere ruimte en schrik ken ons rot van twee bungelende geraam tes. Dan wordt het zware, roodfluwelen gordijn dat voor de entree hangt, opzij ge trokken. Een groot, zwart gestalte met vuurrode ogen, zwartrede lippen en vam- piertanden stelt zich aan ons voor als Vam pire Rose, host van de avond. Hij begeleidt ons naar onze tafel, naast een offeraltaar. Het complete interieur ademt rood velours en zwart. Overal hangen kruizen, staan kaarsen, en er hangt een beeld van het hoofd van Dracula aan de muur. Vier vrien dinnen zitten samen aan tafel. „We eten hier eens per maand. Dan voelt het net als of we in een vampierfilm meespelen." Als we even later de menukaart - in de vorm van een doodskist - openslaan, vre zen we voor bloederige maaltijden met heel veel ketchup. Maar dat valt mee. Wel worden gerechten zo veel mogelijk opge diend in de vorm van een kruis. MEER MAFFE HORECA Boeddhisten in Vowz Bar Echte monniken die cocktails voor je ma ken in een bar? Het bestaat. De boeddhis tische Vowz Bar wordt gerund door monni ken die er nogal moderne opvattingen op nahouden. De bar zit in een drie verdiepin gen tellend pand, waarvan de andere ver diepingen een meditatieruimte en een tem pel (niet als zodanig herkenbaar) zijn. Als we op vrijdagavond binnenstappen, zit de bar bomvol. Het ziet er niet anders uit dan een gewone bar. Afgezien van het per soneel dan; achter de tap staan enkel man nen in bruine gewaden. Monnik Zennen (37) is de eigenaar van Vowz Bar: „We zijn een bar begonnen, omdat we mensen op een laagdrempelige manier kennis willen laten maken met het boeddhisme. Veel mensen die eenzaam zijn, problemen heb ben, of op zoek zijn naar antwoorden op le vensvragen, gaan naar een bar. Dus leek dit ons de beste manier deze groep op te kun nen vangen. Wij schenken alcohol, want drinken is niet verboden binnen het boed dhisme. Ik neem zelf ook weieens een glaasje, maar nooit onder werktijd. Dan ben ik er voor de klanten, om naar ze te luisteren en ze advies te geven." De 31-jarige Chisato zit met haar vriendin Shinobu aan de bar. „Ik ben hier omdat ik zoekende ben in mijn carrière. Mijn vrien din is mee omdat zij liefdesadvies nodig heeft. De monniken zeiden ons zojuist dat we naar onze diepste innerlijke gevoelens moeten luisteren. Dat ons hart en instinct de beste raadgevers zijn. Ik voel me al heel veel beter en zekerder over mijn keuze." En daar proosten de dames op met de 'sig nature cocktail' van de bar, de Habushu: cranberrysap met slangengif. rm WAAR EN WAT 2479 2979 Ga naar Kras.nl/japan of bel Ö900-9697 scpm ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 oWffm Foto links: Robot Restaurant. Foto's rechts, met klok mee vanaf linksboven: Uilencafé; Vampire Café; Boeddhisten Bar. foto's Daan Krikke www.diamond-dining.com/vampire Maids Bar: bar waarbij de serveersters ver kleed zijn als dienstmeisjes, heel hard gie chelen en showtjes opvoeren. Oxygen Bar: geen echte bar, maar een (zeer populaire) behandeling in een schoonheids salon waarbij je via een slangetje in je neus extra zuurstof toegediend krijgt. Office Bar: een bar ingericht als kantoor. Voor hardcore workaholics. www.vowz-bar.com Naar Tokio? Wij vlogen vanaf Schiphol met Cathay Pacific, en maakten nog een leuke stop-over in Hongkong. Zie www.cathaypaci- fic.nl. Meer informatie over Tokio vind je op www.goto- kyo.org/en. Inclusief vliegreis met KLM, rondreis met touringcar en Shinkansen hogesnelheidstrein, hotels, Nederlandse reisleiding en onvergetelijke excursies! Het mystieke Japan Met alle highlights! Tokyo, Kamakura, Mount Fuji, Lake Ashi, Takayama, Fliroshima en Kyoto. Vele fascinerende stadsbezoeken inbegrepen Zie: Kras.nl/36600 Geisha's en de Rijzende Zon Bezoek alle hoogtepunten en nog veel meer! Met ook o.a. Beppu, Nagasaki en Fukuoka. Met overnachting in een traditionele 'ryokan' Zie: Kras.nl/36601 15 dagen v.a. 19 dagen v.a. 7 nen exc Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43