Nieuwe tarieven Westerscheldetunnel Trainer Diederik Hiensch blijft waakzaam bij Kloetinge 48 SPORT HOCKEY Mink van der Weerden heeft een haat-liefdeverhouding met zijn belangrijkste wapen. flHi IQfflSU vanaf 1 januari 2015 2 4 o*C Tarieven ongewijzigd Voordelige t-tag tarieven voor abonnees Voordeel vanaf 150 passages per jaar Speciaal tarief voor motoren Zes tolvrije dagen Meer informatie www.westerscheldetunnel.nl EINDHOVEN - Mink van der Weer den kwam vol in de spotlights toen hij als opvolger van Taeke Taekema de ene na de andere strafcorner verzilverde op de Olympische Spelen in Londen. Met acht treffers werd hij topsco rer van het toernooi. Sindsdien is de Brabander de onomstreden eer ste keus op de kop van de cirkel bij Oranje. Hij heeft de beste sleeppush van Nederland. Al zul je hem dat zelf niet snel horen zeggen. „Ik heb wel een goede strafcorner, ja." De 26-jarige verdediger is wars van borstklopperij. Hij houdt niet van poespas, blijft van nature lie ver op de achtergrond. Dat wringt soms met zijn rol op het hockey veld, waar de blikken onvermijde lijk zijn richting op gaan. „Ik heb aan de ene kant de mazzel dat ik die corner heb, ik val daarmee op, omdat ik veel goals maak. En aan de andere kant heb ik ook de pech dat ik daardoor meer op de voorgrond word gezet, of terecht kom. Ik vind dat niet altijd leuk, heb daar niet altijd zin in. Dat hoeft voor mij niet zo." De nuance ontbreekt vaak, vindt hij. Gaan zijn strafcorners er niet in, dan faalt Van der Weerden in de ogen van de buitenwacht. Jaagt hij zijn sleeppushes één voor één in de touwen, dan is hij de gevierde man. Het is juist dat mechanisme waar de 'Pusher- man' moeite mee heeft. „Als ik er drie van de drie maak, dan zeg gen ze: 'hoe goed heb jij het wel niet gedaan!'. Maar de aangever en de stopper zijn in mijn ogen net zo belangrijk. Het is zo onge makkelijk als ze dan veren in je reet proberen te steken. Dat voelt echt niet fijn. En andersom is het eigenlijk hetzelfde verhaal. Gaat het stoppen niet goed, dan hoor je: 'Van der Weerden mist elke corner'. Ik heb liever dat ze zeg gen: 'de strafcorner liep fantas tisch', in plaats van 'Mink pushte fantastisch'. Want dat is het: de strafcorner, en niet Mink." Van der Weerden onderhoudt so wieso een haat-liefdeverhouding met zijn wapen. Scoort hij, dan volgt een intense vreugde-explo sie inclusief juichkreet en gebalde vuist. Verloopt het op het mo ment suprème niet naar wens, dan vormen zich donderwolken boven zijn hoofd. „Op het veld wil ik iedere bal maken. Anders word ik gek. Dat is meer een strijd met mezelf, in mezelf. Heb ik altijd gehad. Al heb ik wel het idee dat ik daarin iets rustiger ben geworden." Met dik zestig caps behoort Van der Weerden tot de middengroep in Oranje, dat vandaag aan de Champions Trophy begint in In dia. De leidersrol laat hij bij voor keur aan anderen. „Ik doe gewoon wat ik moet doen. Als het nodig is dan praat ik. Dat is trouwens wel wat beter geworden. Vroeger was ik echt heel erg stil." In 2010 maakte hij zijn Oranje-de- buut. Het heeft een tijd geduurd voordat hij in het Nederlands team durfde te zeggen dat hij het ergens niet mee eens is. „Echt aan wezig zijn, grappen maken of zo, vond ik lastig. Ik kijk de kat nogal uit de boom. Ik moet me ergens eerst veilig voelen." Bij strafcorners is de bebaarde Somerenaar - uiteraard - wel de leider. Hij bepaalt, op basis van ge maakte afspraken, hoe de bal ge nomen wordt. Het is een puzzel Kloetinge haalde uit de laatste vier competitiewedstrijden acht punten. Vandaag wacht de uit wedstrijd tegen Ter Leede. „We willen de opgaande lijn doortrek ken", stelt Hiensch, „maar we zul len wel dezelfde strijd en discipli ne als in de voorgaande wedstrij den moeten opbrengen. We moe ten dus heel goed beseffen dat het niet vanzelf gaat. We moeten er heel veel voor doen en dan liggen er ook bij Ter Leede kansen voor ons." Hiensch had graag gezien dat Kloetinge na elf onmoetingen meer punten (tien) had gehad, maar hij is wel tevreden over de ontwikkeling die zijn ploeg door maakt. „We hebben nu drie keer de nul gehouden", stelt hij. „We maken ook minder stomme fou ten, ik zie spelers beter worden. En er is nog wel meer te bereiken. Onze aanvallers Jason Tjien Fooh en Yves Nyemb hebben veel po tentie, maar er is nog meer uit te halen. Daar werken we op de trai ning hard aan." „Het zou fijn zijn als we voor de winterstop nog een driepunter pakken. We hebben er in elk ge val nog twee wedstrijden voor." Kloetinge sluit volgende week de eerste competitiehelft af met een thuiswedstrijd tegen Noordwijk. Vandaag staat dus in Sassenheim de uitwedstrijd bij Ter Leede op het programma, de nummer zes van de ranglijst. Kloetinge moet het doen zonder Daan Esser. Hij heeft last van zijn lies en heup. De aanvaller zal nader onder zocht moeten worden. Tarieven per enkele passage inclusief 21% BTW, geldig voor 2015* standaard t-tag* vee Igeb rui kers korting*** lengte kleiner dan of gelijk aan 6 meter en een hoogte kleiner dan of gelijk aan 3 meter 5,00 3,80 3,05 lengte groter dan 6 meter en een hoogte van het trekkende voertuig kleiner dan of gelijk aan 3 meter 7,45 5,70 4,55 lengte kleiner dan of gelijk aan 12 meter en een hoogte groter dan 3 meter €18,20 €13,90 €11,15 lengte groter dan 12 meter en een noogte groter dan 3 meter 25,00 €19,00 €15,25 Tq 2,50 2,50 2,00 Diensten worden verleend conform de Algemene Voorwaarden Westerscheldetunnel. In 2015 gelden dezelfde tarieven als in 2014. Dit betekent dat zowel de standaard-tarieven als de t-tag tarieven ongewijzigd blijven. De t-tag is een elektronisch apparaatje dat u in de houder achter de voorruit van uw voertuig plaatst. Met een t-tag kunt u zonder te stoppen bij de tolpoorten op hetTolplein doorrijden, 24 uur per dag. Het verschuldigde tolgeld wordt automatisch afgeboekt van uw (prepaid) tegoed. Bovendien geeft het gebruik van de t-tag recht op een hoge korting op het toltarief. Om gebruik te kunnen maken van de t-tag sluit u een abonnement af met Movenience (via Klantenservice ofwww.movenience.nl). U machtigt Movenience om een beginbedrag van 60 of 200 per t-tag (of m-tag voor motoren) van uw bankrekening af te schrijven. Van dit ontstane tegoed worden de verschuldigde tolgelden betaald. Zodra de bijboekdrempel bereikt is, wordt uw tegoed door middel van een (doorlopende) automatische incasso met het bijboekbedrag aangevuld. Zo beschikt u altijd over voldoende saldo. Abonnees die vaker dan 150 keer per jaar met hun t-tag of m-tag door de Westerscheldetunnel rijden, krijgen een veelgebruikerskorting van 20% van het t-tag tarief. De veelgebruikerskorting: - geldt vanaf de 151ste passage - de telling begint elk kalender jaar weer opnieuw - wordt per passage verrekend - geldt per t-tag of m-tag - geldt voor alle categorieën Voor motoren geldt het tarief van categorie 5. Alle motorrijders betalen 2,50 bij de kassa. Omdat het detectiesysteem in het wegdek niet alle motoren herkent, zijn motorrijders, ook klanten met een t-tag of een m-tag, vanwege de veiligheid verplicht om via de kassalanen te rijden! Gratis naar de andere kant van de Westerschelde? Bijvoorbeeld voor familiebezoek of een dagje winkelen in Vlissingen of Sluis? Dat kan! In 2015 zijn er zes dagen waarop iedereen de tunnel kan passeren zonder tol te betalen. Deze tolvrije zaterdagen zijn: 31 januari, 28 februari, 28 maart, 26 september, 31 oktober en 28 november. Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 -vanuit het buitenland: 0031 113 - 232 844 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer of via de app WST Verkeer Q WESTERSCF E weev i*\ögelïjk.' 24 N.V. Westersche detunne i= Koning van corner door Anneke Liebrand i© door Jan Dagevos KLOETINGE - Hij is aan zijn vijftien de seizoen bezig bij Kloetinge en kent de club van havert tot gort. Trainer Diederik Hiensch weet dus maar al te goed dat zijn selectie na een goede serie nog wel eens ach terover wil gaan leunen. „En dat is iets ons dat we ons niet kunnen permitteren", vindt de oefenmees- ter. 500 Diederik Hiensch staat voor een bij zonder jubileum. De ontmoeting Ter Leede-Kloetinge wordt de 500e wedstrijd, waarbij hij als hoofdtrainer op de bank zit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31