Extra concurrentie moet Doesburg scherp krijgen Vlissingen stuit op voormalig Ajacied SPORT 49 WtÊISÊÈSÊÈi die er de laatste tijd niet eenvoudi ger op is geworden, beseft Van der Weerden. Tegenstanders be studeren zijn video's uitvoerig, suïcide-uitlopers zijn voor niets en niemand bang. Tijdens het WK in Den Haag scoorde Van der Weerden slechts twee keer. Ze stormden daar voor het eerst met kniebeschermers op hem af. „Er wordt steeds beter verdedigd, steeds scherper gelopen." En dus is de cornerschutter weer aan zet. Technisch ziet Van der Weerden weinig ruimte voor ver betering van de sleeppush. Tac tisch kan er nog winst worden ge boekt, verwacht hij. „Je probeert oplossingen te zoe ken. Kijkt naar wat ze doen, hoe ze lopen en probeert daar een goed plan voor te maken. Dankzij de iPad kun je in de rust alles al terugzien. Je kunt je plan dan al aanpassen." Hoe precies? Dat zegt hij niet, bang om de concurrentie in de kaart te spelen. Van der Weerden combineert zijn vele trainingen in Eindhoven en Papendal met een studie fysiotherapie. Hij is be zig aan zijn scriptie, later volgt nog een stage. Tussendoor geeft de international ook nog af en toe specialistentrai ning. Hij verbaast zich erover dat de hockeybond geen structureel beleid maakt op de strafcorner, toch één van de belangrijkste mo gelijkheden binnen het hockey om te scoren. „Het lijkt me fantastisch om daar in iets te kunnen betekenen. Ik vind het superleuk om cornertrai ning te geven, liefst wel aan hock eyers die al iets kunnen. De start is gewoon lekker oefenen, maar zodra iemand er een beetje gevoel voor heeft dan is het wel nuttig om te gaan trainen. Ik zou graag een fatsoenlijke corneropleiding opzetten. Ik zit op dit moment een beetje krap in m'n tijd, maar zodra ik ergens meer uren vind, dan is dat wel het eerste wat ik ga doen." „Ik ben van origine niet zo'n re cordjager", zegt Hoek-aanvaller Kyle Doesburg, als hij wordt ge confronteerd met het feit dat de huidige selectie de afgelopen we ken al 276 minuten geen competi- tiedoelpunt wist te produceren. Een oorzaak voor de doelpuntloze optredens tegen achtereenvolgens Spakenburg (4-0), Sparta Nijkerk (0-0) en FC Lisse (2-0) heeft hij echter wel. „Ik mis de laatste weken de scherpte voor de goal", steekt de man die steeds de beste kansen kreeg de hand in eigen boezem. Doesburg, met drie doelpunten mede-dubtopscorer met Nick de Groote en Guillaume Clinckemail- lie, weet dat het tegen Kozakken Boys al lastig genoeg zal worden om überhaupt in scoringspositie te komen. „Ze kunnen het spel maken, maar daarnaast zijn ze ook nog eens levensgevaarlijk in de counter." Toch acht Doesburg Hoek niet kansloos. „Omdat zij zo aanval lend ingesteld zijn, laten ze achter in gaten vallen. Daar moeten we goed op inspelen. Niet open en bloot de aanval zoeken en daar door in het mes lopen, zoals we dat tegen HHC Hardenberg (5-0-nederlaag) hebben gedaan. Dan krijg je op je ballen. We moe ten op de juiste momenten toe slaan." Hoek staat na de 2-0-nederlaag van afgelopen weekeinde met der tien punten op de veertiende plaats. Kozakken Boys (34 pun ten) gaat fier aan kop in de top klasse en heeft met oud-profs als Berry Powel (onder andere De Graafschap, ADO Den Haag en Roda JC) en Nasser el Khayati (Ex celsior, FC Den Bosch, NAC Bre da en Olympiakos Nicosia) geen klagen over scorend vermogen. Powel vond als spits al twaalf keer het net, waar El Khayati als aanvallende middenvelder in de eerste veertien speelronden al acht keer doel trof. Samen scoor den zij dus al vaker dan de gehele selectie van Hoek dat tot nog toe deed, namelijk zestien keer. Wat dat betreft is de terugkeer van Guillaume Clinckemaillie in de wedstrijdselectie hoopgevend voor iedereen die Hoek een warm hart toedraagt. De Belg trainde af gelopen week weer mee met de selectie, nadat hij in oktober naar de tweede selectie werd verban nen wegens overgewicht. „Dat is een week of twee eerder dan ik zelf had verwacht", bekent de 24-jarige aanvaller. „Ik moet ook nog anderhalve kilo afvallen, maar mocht nu al aansluiten." „Dat wil zeggen dat ik er weer extra concurrentie bij heb gekre gen", concludeert Doesburg ver volgens. „Maar misschien heb ik dat ook wel nodig om dat beetje scherpte terug te vinden. En wie weet gebeurt dat deze wedstrijd al. Of ik nou binnen 25 minuten scoor, en daarmee een verbete ring van het negatieve record voorkom, of niet, maakt me niet uit. Ook een doelpunt in de laat ste minuut is mooi." Ikedia speelde van 1999 tot en met 2002 bij Ajax. Daarna kwam de Nigeriaan (vijftien interlands) uit voor FC Groningen, RBC Roosendaal en AZ. Vervolgens trok hij naar Azerbeidzjan en Cy prus om vervolgens weer naar Ne derland terug te keren. De aanvaller is inmiddels 34 jaar en heeft nu onderdak gebonden bij de Oostzaanse Football Club (OFC). Het is een club die afgelopen week door een publicatie in het dagblad Het Parool onder een ver grootglas kwam te liggen. De hoofdsponsor zou de spelers flin ke bedragen toebedelen. Het be stuur van de club ontkent dat. Trainer Ruud Pennings van Vlis singen kent de berichten ook, maar kan er niks mee. „Ik richt me op de gebeurtenissen binnen de lijnen. Ik weet dat OFC een goede ploeg is en dat ze met veel druk naar voren spelen. Ze probe ren de tegenstander in een zo vroeg mogelijk stadium vast te zetten." Vlissingen verdedigt tegen OFC de koppositie in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. De Wal- cherse equipe haalde uit elf wed strijden 26 punten. Tegenstander OFC heeft achttien punten. „Ik heb er goede moed op", zegt Pen nings. „Er is donderdag op het scherpst van de snede getraind en dat is meestal een voorbode voor zondag." Vlissingen heeft weer de beschik king over de drie zaalvoetbalinter nationals Khalid El Hattach, Hoes sein en Saïd Bouzambou. Zij keer den donderdag terug na een trip met Oranje naar Italië. Achter de naam van Joost de Kubber staat een vraagteken. De centrale verde diger ging twee weken geleden door zijn enkel en is nog niet ge heel wedstrijdfit. De wedstrijd Vlissingen-OFC be gint zondag al om 14.00 uur. Dat is op verzoek van de thuisclub en is in overleg met de tegenstander gebeurd. De Walcherse club kan op deze manier ook over doelman Joan van Belzen beschikken. De keeper dreigde de ontmoeting vanwege een doopplechtigheid te moeten missen, maar nu de wed strijd een halfuur eerder begint, is hij gewoon van de partij. Er is donderdag op het scherpst van de snede getraind en dat is meestal een voorbode ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 Mink van der Weerden maakt 1-0 tegen Engeland in de halve finale van de Olympische Spelen in Londen in 2012. foto Ben Haeck door Mitchell Minnaard HOEK - Voor topklasser Hoek dreigt vandaag in de wedstrijd te gen Kozakken Boys een verbete ring van een record. PZC-verslagge- ver Rudy Boogert becijferde deze week dat de Zeeuws-Vlamingen in het seizoen 2010/2011 al eens 301 minuten zonder doelpunt bleven in de hoogste amateurcompetitie; te gen de koploper van de huidige jaargang kan dat negatieve record uit de boeken worden gespeeld. Guillaume Clinckemaillie is in genade aangenomen en maakt vandaag deel uit van de wedstrijdselectie door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het kan zomaar ge beuren dat zondag een voormalig speler van Ajax zijn kunsten aan de Irislaan in Vlissingen komt verto nen. Pius Ikedia werd afgelopen week door de KNVB speelgerech tigd verklaard en mag voor OFC, de tegenstander van VC Vlissingen, uitkomen. Ruud Pennings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30