Ireen Wüst is niet de snelste, wel de beste SPORT 45 Gisteren won Wüst de 3000 me ter bij de wereldbekerwedstrijd in Berlijn, maar was ze niet de snel ste van de dag (4.01,55). Dat was dus Achtereekte, die haar entree maakte in het World Cup circuit en daarom in de B-groep moest starten. Een jaar geleden overkwam Wüst hetzelfde. Toen was Jorien ter Mors, die zich voorlopig weer op het shorttrack richt, sneller dan de Brabantse. 'Appels met peren', zei Wüst in 2013 over de vergelij king die werd gemaakt. In de B-groep rijden ze met twee paren tegelijk in de baan. Dan heb je meer rijwind, en dus voordeel. „We zullen het zien", keek Wüst vooruit naar de eerste eerlijke tweestrijd, volgende week bij de vierde World Cup in Heerenveen. Dankzij haar overwinning promo veert Achtereekte meteen naar de A-groep. „Niets ten nadele van de prestatie van Carlijn", gunde ze haar concurrent bovendien de cre dits. „Ze reed hartstikke goed en hartstikke hard." Dat vond de schaatsster uit de ploeg van Jillert Anema zelf ook. Het was alsof ze vloog, bekende ze in Berlijn. Achtereekte verkoos een trainingskamp boven de eer ste twee wereldbekerwedstrijden in Azië, de reden dat ze in de Duitse hoofdstad tot de B-groep was veroordeeld. Haar ploeggeno te Carien Kleibeuker, die om de- BRONS VOOR BOER EN MICHEL MULDER OP 500 METER zelfde reden ontbrak in Azië, werd tweede (4.03,79), in de vier de tijd van de dag. Wüst kwam voor al haar concur rentes in de baan, van wie ze uit eindelijk niets te duchten had. Onder grote mediabelangstelling gleed de 42-jarige Duitse Claudia Pechstein op haar thuisbaan naar de zesde plaats. Martina Sablikova werd derde. Marije Joling kwam nog het dichtst in de buurt (4.03,34) van de winnende tijd. „Ik ben tevreden", blikte Wüst te rug, „al waren de laatste twee rondjes niet om over naar huis te schrijven." Zij nam een pauze na de wereldbekerwedstrijden in Obihiro en Seoul. Net als Achter eekte en Kleibeuker ging ze naar Tenerife, en keerde met een goed gevoel terug. „Op het ijs ben je al leen aan het perfectioneren. Nu kon ik lekker in de korte broek. Dom trainen, zo snel mogelijk die berg opfietsen. Dat werkt fysiek verfrissend, en mentaal ook." Sven Kramer kraakt Sportgala Schaatser Sven Kramer uit zich kritisch over het Sport gala. De verkiezingen van de sporters van het jaar zijn voor een groot deel geba seerd op de gunfactor, zegt de schaatskampioen in De Telegraaf. „Bij het stemge drag van sporters gaat het niet louter om de weging van prestaties, maar veel meer om persoonlijke voor keuren." Voetballers en schaatsers komen er volgens Kramer vaak bekaaid vanaf. El Ghazi langer bij Ajax Ajax heeft een nieuw con tract met Anwar El Ghazi. De landskampioen kan nu tot medio 2019 beschikken over de negentienjarige vleu gelaanvaller. De oude verbin tenis liep tot juni 2016. El Ghazi debuteerde op 3 au gustus van dit jaar in Ajax 1. Hij speelde sindsdien negen tien wedstrijden. El Ghazi komt vandaag niet in actie tegen Willem II. Hij heeft een liesblessure. Skiër Jansrud wint ook in Beaver Creek Kjetil Jansrud heeft zijn der de wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. De Noorse skiër was de snelste op de af daling in het Amerikaanse Beaver Creek. Hij won vori ge week ook al de afdaling en de Super G in het Canade se Lake Louise. De Zwitser Feuz moest 0,54 toegeven. De Amerikaanse nummer drie Nyman finishte op 0,56. Jansrud verstevigde de lei ding in de algemene wereld beker en afdaling. Doellijntechnologie op WK vrouwen Op het WK voor vrouwen in Canada wordt volgend jaar gebruikgemaakt van doellijntechnologie. De loting voor de eindronde wordt vanavond verricht. Het Nederlands elftal weet dan wie het in de groepsfase treft. Het WK start op 6 juni en de finale is op 5 juli. Er wordt gevoetbald in Edmon ton, Moncton, Montreal, Ot tawa, Vancouver en Winni peg. Curator verbiedt duels Den Helder De basketballers van het fail liet verklaarde Den Helder Kings mogen in afwachting van een eventuele doorstart niet doorspelen in de compe titie. De curator geeft daarvoor geen toestemming. De club uit Den Helder werd dins dag failliet verklaard. De Fe deratie Eredivisie Basketbal clubs (FEB) is verdeeld over een eventuele herstart van Den Helder. ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 door Robbert Minkhorst BERLIJN - Of ze de tijd van Carlijn Achtereekte (4.00,80) in de B-groep 'nog had meegekregen', was de vraag in de mixed zone. Het hoofd naar beneden, schud dend, en met een flauwe glimlach, bereidde Ireen Wüst het antwoord voor. „Het is een déja vu. Pak mijn teksten van vorig jaar er maar bij." Michel Mulder veroverde op het wereldbekertoernooi in Berlijn brons op de 500 meter. De Pool Artur Was won in 35,01. Het zil ver ging naar de Canadees Laurent Dubreuil (35,09). Voor Michel Mulder was het in Berlijn zijn eerste internationale optreden dit seizoen. De 28-jarige Zwollenaar gaf vorige maand de voorkeur aan de WK skeeleren in Argentinië. Bij de vrouwen veroverde Margot Boer brons op de 500 meter. Ze noteerde een tijd van 38,40. Olym pisch kampioene Lee Sang-hwa greep het goud in een tijd van 37,87 en het zilver ging naar de Amerikaanse Heather Richardson (38,21). AMSTERDAM AMSTERDAM BEAVER CREEK MONTREAL WEERT Femke Heemskerk wordt door Ranomi Kromowidjojo gefeliciteerd met haar gouden medaille op de 100 meter vrij. Kromowidjojo won brons. foto Soenar Chamid/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28