Dode bij schietpartij Niet-Moluks gezin Kruiningen is in hartje Terneuzen in Molukse wijk zedenverdachte beu Plaatjes 16 SPECTRUM f Video van de week 'V 1 Dode bij schietpartij Terneuzen. www.pzc.nl/video Bij een schietpartij in het centrum van Terneuzen is de 23-jarige Gideon Ver- helst zondagochtend vroeg omgeko men. Een tweede man, een 27-jarige in woner van Terneuzen, raakte lichtge wond. Agenten troffen de lichtgewon de man aan in de buurt van de Wal- straat. In de Brouwerijstraat werd even later de zwaargewonde Verhelst, lig gend op straat, gevonden. Ambulance personeel verleende eerste hulp, maar kon niet voorkomen dat hij ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. De po litie heeft naast de lichtgewonde dins dagnacht nog een verdachte opgepakt. De afspraak met woningbouwcorpora tie L'Escaut is helder: Molukkers heb ben voorrang bij huizen die vrijkomen in de Molukse wijk in Oost-Souburg. De woningbouwcorporatie raadpleegt het Wijkcomité of er woningzoeken den zijn. Die afspraak staat 53 jaar, zo oud als de wijk is. Maar als er geen Mo lukse gegadigden zijn, kan L' Escaut het huis toewijzen. Sinds een maand woont er een volledig niet-Moluks gezin in de Molukse wijk. Dat is voor het eerst. Nooit eerder wa ren er bewoners zonder Molukse ver bintenis en dat is even wennen. De zaak rond een 36-jarige zedenver dachte blijft de Kruiningers bezighou den. Weinig mensen hadden de uitzen ding van Hart van Nederland gemist. Daarin deed de vader van één van de twee slachtoffertjes van de man die ver dacht wordt twee kinderen seksueel te hebben misbruikt, zijn verhaal. Hij deed aangifte nadat gebleken was dat zijn zoon tot drie keer toe door de ver dachte was meegenomen, betast, onder de douche gezet en gefdmd. De Kruiningers waren blij dat de ver dachte nu elders bij familie verblijft. „Hij moet echt niet terugkomen." Mijn vader heeft ooit, lang geleden, een boekenkastje gemaakt van stevi ge planken die hij uit een oud eiken houten bed van zijn overgrootmoe der had gehaald. Het was een kastje met een deurtje, waarin hij met een scherp mesje de voor stelling van een reiger had gesneden. Mijn vader is dood. Ik heb tot nu toe het deurtje bewaard en ook een aantal van zijn boeken, waarvan er één me bijzonder dierbaar is: Droomkoninkje van Herman Heijermans, niet zozeer om het verhaal, maar meer om de plaatjes die erin staan. Ze zijn gemaakt door de Belgische kunstenaar George van Raemdonck (1888-1966), die tijdens de Eerste Wereldoorlog naar Nederland vluchtte. Hij bleef hier een tijdje wonen en hij werd voor al bekend door zijn 8856 tekeningen voor Bulle tje en Boonestaak. Dit stripverhaal verscheen da gelijks in de krant 't Volk met de tekst van A.M. de Jong. De plaatjes in Droomkoninkje heb ik als kind dikwijls bekeken. De mensen die erin ston den waren realistisch getekend. Er waren veel herkenbare dingen, maar er waren ook spannen de plaatjes: een hond die doodgereden wordt door een motorfiets, een dokter die een stukje duim af wil snijden, een jongetje, eenzaam op zolder met zijn speelgoed, een vreselijk monster met grote ogen en een karwats. Ze maakten op mij een blijvende indruk. Nu is er het boek: Het leven en werk van George van Raemdonck, geschreven door Jos Rampart, docent aan de Hogeschool Zeeland. Er staan veel afbeeldingen van het werk van Van Raemdonck in: een serie van zijn felle antifascistische spot prenten en een aantal portretten die hij voorna melijk maakte, nadat hij bij het begin van een nieuwe oorlog naar België was teruggegaan. A.M. de Jong, met wie hij bevriend was en veel samen werkte, werd in 1943 in zijn huis door twee Ne derlandse SS-ers vermoord. 55% 45% Polen zijn hier hard nodig Zonder Poolse uitzendkrachten loopt de Ne derlandse economie vast. Ze zijn onmisbaar in een tijd dat Nederlandse werklozen niet bereid zijn vacatures in de (tuin)bouw, de voedingsindustrie en het transport op te vul len. Nederland telt 200.000 flexmigranten, van wie 87 procent uit Polen komt. Trainer Verhoene weg bij Hoek Wilde eend is bron vogelgriep Kenny Verhoene vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij topklasser Hoek. De Belgische trainer wenst niet in detail te tre den over zijn vertrek. Hoek staat momenteel op de veertiende plaats in de topklasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg behaalde in veertien wedstrijden slechts dertien punten. De bron van de vogelgriep die pluimveebe- drijven treft, is waarschijnlijk ontdekt On derzoekers hebben het virus aangetroffen aangetroffen in poep van twee smienten. Dat betekent hoogstwaarschijnlijk dat de dodelij ke ziekte via trekvogels van Chinees naar Ne derlands pluimvee is overgebracht i UW MENING 567 reacties Het recht in eigen hand nemen, valt nooit goed te praten IN BINNEN- EN BUITENLAND EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 131