y VUURWERK Edruco uit België 40 MENINGEN ?0L\116K£ IPMÜPAVAHTie IM SLUIS II Cor de Jonge iüisre^ ALM€KINP€£S werHoaoe^ laci ^£t V\ÖtT V€f?PW!)N5fi4 <y krAy brieven Nozenschorre Ziekenhuizen (2) Ziekenhuizen (3) Patriotten Naïef Brandwonden Sodatax Pensioenpremie Vonnis Comazuipende pubers www.vuurwerkedruco.be vuurwerk Ik ben verbaasd over het beleid van de gemeente Terneuzen. Men overweegt te bezuinigen op speel tuinen, maar in het kader van de herinrichting van de Veerhaven wil men speeltoestellen installe ren op het strandje. (Zie de krant van 27 november). Dat is geld in de Schelde gooien omdat die plek dat echt niet nodig heeft. Als het doorgaat zullen de najaarsstor men laten zien waarom dat een vergissing is. Het Nozenschorre is van zichzelf al van grote recreatie ve waarde. Men komt er tot beda ren, kinderen vinden het heel spannend daar en je kunt er 's zo mers ook prima een handdoekje leggen. Daarmee wordt de natuur echt niet belast. Knap dijk en pie ren op, prima. Maar laat het schor re schorre blijven. 'Ziekenhuizen kunnen veel meer geld verdienen aan toeristen dan ze nu doen'. En dan volgt in de krant van 25 november een be toog waarom de 'machtigste man van Zeeland', Henk van Koeverin- ge, geld wil verdienen aan een tweedeling van de zorg, op het moment dat deze in grote proble men komt door bezuinigingen. Van Koeveringe schuift soepel de zorg-ethiek opzij, want 'dat je aan medische zorg geen geld mag ver dienen is flauwekul', en hij hoopt vurig dat de 'belemmering' winst te maken 'aan de ellende van an deren' binnen enkele jaren ver dwijnt. Hulpbehoevenden in de thuiszorg of zwakkeren in zorg centra zijn uiteraard geen onder deel van zijn hervorming. Ik hoop dat de Zeeuwse ziekenhuizen iets hebben geleerd van de vermen ging van private en medische be langen in het Slotervaartzieken- huis. De krant van donderdag 27 no vember slaat de plank mis: 'Pa tient verkiest ZorgSaam'. Daar mee trekt de redactie verkeerde conclusies uit haar onderzoek. Van de ondervraagden geeft 53,9 procent aan, zich geen oordeel te kunnen vormen over de kwaliteit van de zorg. De rest is verdeeld. De kop van het artikel komt zo wel in een ander daglicht te staan en is niet objectief. De krant zakt hiermee behoorlijk door het ijs. Natuurlijk gaan er zaken mis in het ADRZ en ook bij ZorgSaam. Hervormen en reorganiseren kost energie. Daar komen ze in Terneu zen nu wel achter. Het ADRZ zag als eerste in, dat er iets moest ge beuren met de zorg. Het ADRZ verdient onze steun, anders wacht ons een situatie zoals in Dokkum waar het ziekenhuis fail liet is. Pas dan hebben de mensen in Walcheren recht van klagen. Tip voor de redactie: stop met het voeden van de negatieve beeldvor ming over het ADRZ. Ik begrijp niet waarom zo vele jonge, gezonde Syrische mannen in onze opvangcentra zitten. (Zie de krant van 26 november). Als je patriot bent, ga je terug naar Sy rië, je pakt het wapen op en je ver dedigt je land tegen de vijand. Wie moet het anders doen? In de rubriek Waterdunen in de krant van woensdag 19 november mag Arno Boomert, de geestelijk vader van het project Waterdu nen, zijn kindje bejubelen. Wat twee aspecten betreft - de kustver- sterking en de opwaardering van zijn camping - kunnen we ons grotendeels achter zijn verhaal scharen. Maar dat slechts een handvol tegenstanders precies wist wat het derde aspect van Pro- jektPlanWaterdunen inhield - na melijk zout water in een vruchtba re polder, is wel erg naïef. Even kinderlijk is Boomert als hij meldt dat hij 'Al die weerstand en negativiteit totaal niet had zien aankomen.' Hoe naïef kun je zijn. In de krant van 27 november stond een mooi verhaal over 'Het leven na de explosie'. Marlon Koerts moest jaren revalideren na een gasexplosie in zijn huis waar door zijn bovenlichaam ernstig was verbrand. Hij bleek een vech ter te zijn, hij geeft nooit op. Bij het artikel stond een grote foto. 'Leuke vent' dacht ik. Maar onder de foto stond, 'Ik zag er goed uit'. Nee hij ziet er gewoon goed uit. Die uitstraling, de trotse manier waarop hij zijn nieuwe neus laat zien, daar kunnen wij nog wat van leren. De mens kent soms zijn eigen krachten niet. In de krant van 29 november staat dat de stad Berkeley in de Verenig de Staten belasting gaat heffen op frisdrank. Boeiend, want overge wicht is daar een groot probleem. Critici zeggen dat Berkeley niet re presentatief is voor Amerika. Maar deze sodatax is juist een goed voorbeeld voor de VS en wel licht voor heel de wereld. Want zo wordt de consument gedwon gen om na te denken. Mensen zul len uitwijken naar de goedkopere gezonde dranken. Dit zal leiden tot een vermindering van duizen den ziektegevallen per jaar. Dat scheelt ook veel kosten. Kortom, een win-win-situatie. Het pensioenfonds ABP verkon digt trots dat de premie omlaag kan, waardoor de koopkracht om hoog gaat (zie de krant van 28 no vember). Vergeet het ABP niet iets? Voor de zoveelste maal wor den de pensioenen bevroren. Dus mogen de gepensioneerden koop kracht inleveren ten gunste van de mensen die ook al op de kos ten van deze gepensioneerden hebben kunnen studeren. De sala rissen van de ABP-medewerkers zullen ook wel stijgen, het zijn tenslotte trendvolgers. En dat al les over de ruggen van de pen sioentrekkers. De man die drie mensen dood reed krijgt slechts een taakstraf omdat niet bewezen is dat hij te hard reed (zie de krant van 24 no vember). Dat betekent dat men niet heeft geprobeerd vanuit de feiten (de aanrijding en de do den) te bedenken waarin de schuld van de Pool lag, maar dat de technische gegevens over zijn snelheid de doorslag hebben gege ven. Dat is precies wat ook in de gezondheidszorg gebeurt. Artsen worden gedurende de opleiding volgepompt met wetenschappelij ke kennis. Die wordt vervolgens over het probleem van de patiënt gelegd. Naar de patiënt wordt nau welijks geluisterd. Maar weten schap herleidt problemen tot een soort gemiddelde. Omdat heel veel kwalen niet 'gemiddeld' zijn, dekt de gemiddelde diagnostiek de problemen niet en is de gemid delde therapie dus ook vaak niet de oplossing. Nuanceren kan men nauwelijks meer. Ik vind de we tenschap doorgeslagen en ik her ken dit ook in dit vonnis. Dit is een hele slechte ontwikkeling. In de krant van 4 december staat een artikel over een nieuw onder zoek dat zegt dat alcohol drinken niet schadelijk is voor puberherse- nen. Ik vind dat alle pubers zo over één kam worden geschoren. Er wordt gesuggereerd dat geen enkele puber weet hoe hij of zij met drank moet omgaan. Ik ben het hier totaal niet mee eens. Veel jongeren weten wel degelijk waar ze mee bezig zijn als ze drinken. Ik vind dat dit onderzoek er niet toe mag leiden dat pubers steeds jonger aan de drank mogen begin nen, maar hoe zij in dit onder zoek worden afgeschilderd, vind ik zeer teleurstellend. •Vele aanbiedingen en promoties! Open op zondagen Starrenhoflaan 6 - Kapellen Bij afgifte van deze advertentie Tel:+32 3 501 88 93 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Rien Pekaar Sterappelstraat 16, Kapelle K. Bartusek Prinses Margrietstraat 103, Nieuwdorp Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Irene Vijfvinkel Pres. Wilsonlaan 84, Middelburg Yara Nelis Irislaan 3, Yerseke W.S.M. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge Fleur Wijdeveld Korenbloem 39, Kapelle ontvangt U bij aankoop een cadeau (aan de rechterkant van de weg)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121