Meerderheid in Hulst voor kabelbelasting Beelden gezocht voor onderzoek schietpartij Klaar-over Zeeuwse politie gaat werken met drie hoofdbureaus en een aantal steunposten. POLITIE 30 ZEELAND Funcondoom als Zeeuws Kopje zaterdag Het is wel pijnlijk om in deze krant te moe ten lezen dat ik tot een uitstervend ras behoor: de klaar-over. Iedere maandagochtend trot seer ik in mijn oranje hesje weer en wind om de kindertjes uit de Oranjebuurt veilig over de drukke Willem de Zwijger laan te loodsen. Van mijn soort zijn er echter steeds minder. De vrees bestaat zelfs dat de klaar-over straks helemaal ver dwijnt Ook voor mijn locatie aan de Willem de Zwijgerlaan is steeds minder belangstelling. We staan er dan ook alleen in de ochtend, de andere over- steekmomenten op een school dag staat er niemand. Ik troost mij met de gedachte dat er in ie der geval op het drukste mo ment van de dag, tussen 8.10 uur en 8.25 uur, klaar-overs staan. Er is dan veel woon-werkverkeeren aange zien veel mensen niet uit hun bed kunnen komen, sjezen ze veel te hard door de straten. Dan moet je er wel eens letter lijk voor springen. Toch heb ik het in al die jaren dat ik het nu doe, slechts één keer aan de stok gehad met iemand. Dat was met een mevrouw die mij nota bene met een busje school kinderen bijna voor de sokken reed. En ze was nog boos ook. Ze draaide haar raampje open en begon te schelden: Jie moe nog eerder die weg op stappen! Ik had nog makkelijk gekund", zei ze. Ik bleef rustig, maar zij tierde nog even door. Dat mijn hesje oranje was en dat je bij oranje nog door mag rijden als je niet meer kan remmen. Ik heb even gedacht om het te melden, maar ach iedereen heeft in het leven weieens een zwak momentje. Ik vond het vooral vervelend voor de kinde ren die me daar vanuit dat bus je beteuterd zaten aan te kij ken, terwijl zij te keer ging. Het leek wel of ze zich schaamden. Trouwens, de vriendelijkheid van de kinderen valt mij sowie so op. Ze zeggen bijna allemaal netjes uit zichzelf goeiemorgen en daar word ik dan gelukkig van. Van de jeugd van tegen woordig. Dus help ze nou eens allemaal een poosje met oversteken en geef je op als klaar-over! hulst-Alle Zeeuwen gaan meebe talen aan de begroting van de ge meente Hulst. Een meerderheid van de Hulster gemeenteraad wil namelijk een nieuwe belasting in voeren op kabels, leidingen en bui zen in gemeentegrond. Delta Net werkbedrijf heeft aangegeven de kosten (bijna 550.000 euro op jaar basis) door te belasten via alle aan sluitingen in Zeeland. Twee partijen in Hulst, de VVD en Progressief Hulst, hebben daar grote moeite mee, onder meer omdat ze vrezen dat dan meer ge meenten in Zeeland het voor beeld van Hulst zullen volgen en de nieuwe belasting veel romp slomp met zich meebrengt. Een meerderheid van Algemeen Be lang Groot Hulst (ABGH), Groot Hontenisse en CDA is echter voor, omdat Hulst anders (nog) meer moet bezuinigen en een ge meente eenmaal de mogelijkheid heeft deze belasting te heffen. Al 71 gemeenten doen dat ook in Ne derland en die hanteren gemid deld een hoger tarief dan Hulst; 2,50 euro per strekkende meter te gen 1,57 euro in Hulst. Hulst wilde in 2009 de belasting al invoeren, maar zag daar vanak omdat de rijksoverheid dit dreig de te verbieden. „Hadden we het maar eerder gedaan", zei Ronnie Roctus (ABGH), „dan hadden we in al die jaren vijf miljoen euro kunnen innen." Hij ziet de extra inkomsten (samen 815.000 euro) ook als compensatie voor het lage re dividend dat Hulst als aandeel houder van nutsbedrijf Delta ont vangt. Wethouder Adri Totté wees van de hand dat mensen op kosten worden gejaagd. De belas ting brengt volgens hem meer op dan dat Delta Netwerkbedrijf en waterbedrijf Evides de tarieven zullen verhogen. Hij vertelde dat verschillende gemeenten bij hem hebben geïnformeerd naar invoe ring van de belasting. middelburg - De politie gaat een aantal bureaus in Zeeland afsto ten. De politieteams Oosterschel- debekken, Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen gaan werken vanuit bureaus die staan in Goes, Middel burg en Terneuzen. De andere bu reaus worden steunpunten die, naar gelang de behoefte en de noodzaak, soms of altijd bemand zijn. Burgemeester Harald Bergmann (Middelburg) en politiecommissa ris Ronald Weydema benadruk ken dat deze plannen een uitvloei sel zijn van het landelijke huisves tingsbeleid voor de politie. Ze stel len ook dat er nog geen concrete besluiten zijn genomen. Dat klopt, omdat aanstaande maan dag het formele huisvestingsbe sluit door minister Ivo Opstelten wordt genomen. Vervolgens be spreken de West-Brabantse en Zeeuwse burgemeesters het plan aanstaande woensdag met de lei ding van de politie. Maar Zeeuws-Vlaamse raadsleden zijn al via een mail op voorhand geïn formeerd over de sluiting en ver koop van de politiebureaus in Hulst en Sluis. Zodra dat een feit is, worden er steunpunten voor de politie ingericht in de gemeen tehuizen in Hulst en Oostburg. Uit de bewuste mail blijkt ook dat bij de havens ook een politie post blijft. De Zeeuwse havens krijgen van de politie extra aan dacht omdat het vermoeden be staat dat ze volop gebruikt wor den voor de invoer van verdoven de middelen. MIDDELBURG - De oproep van het CBK Zeeland in Middelburg om een nieuw Zeeuws product op de markt te brengen, heeft een fun condoom opgeleverd. Hans Bom- meljé, Maartens Janssens en Henk Tjoonk bedachten het condoom in de vorm van een Zeeuws Knop je en verzonnen de naam Zeeuws Kopje. „Het condoom zou best op de markt gebracht kunnen wor den, als we een producent vin den. Ik weet het niet, maar mis schien werkt het wel stimule rend", zegt Kathrin Ginsberg, di recteur van het CBK Zeeland. Zij opent zondag om 15.00 uur de ex positie, Zeeuws Goed-Stik Goed. Dan worden alle ruim vijftig in zendingen getoond. Momenteel heeft de politie al een aantal steunpunten in gemeente huizen, onder andere in Wissen- kerke en Kapelle. Die zijn beperkt bemand. Dat in Kapelle is dins dag van 09.00 tot 10.00 uur en donderdag van 18.00 tot 20.00 uur geopend. In Wissenkerke zit elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur minstens één agent in het ge meentehuis om het publiek te woord te staan. Weydema geeft aan dat het steun punt in Vlissingen veel intensie ver bemand zal worden. Mogelijk zelfs 24 uur per dag, zoals nu ook al het geval is. En hij vertelt ook Politiebureaus in Hulst en Sluis worden gesloten en verkocht Als politie zullen we daar zijn waar we nodig zijn. Dat is nu ook het geval en dat blijft zo TERNEUZEN - De politie is in ver band met de schietpartij in de Brouwerijstraat in Terneuzen op zoek naar foto's en camerabeelden die in de nacht van zaterdag op zondag tussen half vier en vijf uur zijn gemaakt in het centrum. Beelden van (bewakingscame ra's, die zijn gemaakt binnen het gebied Scheldeboulevard-Rose- gracht-Schuttershof-Kennedy- laan, kunnen belangrijke informa tie bevatten. Op de Facebook-pagi- na van de gemeente Terneuzen is daarom een oproep aan bewo- dat het niet de bedoeling hoeft te zijn dat Vlissingse agenten, bij het begin van hun dienst, naar Middelburg moeten komen om bijgepraat te worden over de laat ste stand van zaken. „De briefing kan ook via een televerbinding ge daan worden." Volgens Weydema is het echt niet de bedoeling dat agenten 'veel kilometers moeten maken bij aanvang van hun dienst'. Een aantal bureaufuncties zal wel geconcentreerd worden op de bureaus in Goes, Middel burg en Terneuzen. „Maar wij als politie zullen daar zijn waar we nodig zijn. Dat is nu ook het geval en dat blijft zo." Bergmann vervolgt dat de Wal- cherse burgemeesters wel gaan kijken of er voor Walcheren één nieuw bureau moet komen. Het huidige bureau aan Achter de Houttuinen in Middelburg is net als het bureau aan de Breestraat in Vlissingen 'gedateerd'. Om die reden is het volgens hem verstan dig te kijken of er iets nieuws moet komen of dat volstaan kan worden met verbouwen van het pand aan Achter de Houttuinen. Concrete plannen zijn er volgens hem echter nog in het geheel niet. Ook Weydema kan of wil nog niet aangeven wanneer er waar een bureau wordt verlaten. Hij vertelt dat de politie vaak werkt met huurcontracten die een looptijd hebben van vijf jaar. Het is volgens hem niet de bedoe ling om die contracten tussen tijds op te zeggen. Weydema zegt ook dat de nieuwe huisvesting geen negatieve gevol gen zal hebben voor de mensen die aangifte willen doen. Nu wordt er volgens hem al volop aangifte gedaan via internet. En mensen zullen volgens hem ook aangifte kunnen doen bij de steunpunten. „En als het nodig is, komen we naar de mensen toe of spreken we een plaats af waar dat gedaan kan worden." ners, bezoekers, ondernemers en instanties geplaatst. Tips zijn wel kom via servicecentrum® zeeland.politie.nl en 0900-8844. Bij de schietpartij kwam de 23-ja- rige Gideon Verhelst om het le ven. Hij werd gisteren onder gro te belangstelling begraven. Al snel na de schietpartij werd een 27-jari- ge Terneuzenaar aangehouden. Woensdag arresteerde de politie in Amsterdam een 25-jarige Ter neuzenaar. Hij werd gisteren voor geleid aan de rechter-commissa- ris. Die bepaalde dat de man veer tien dagen langer vast blijft zit ten. De 27-jarige kreeg woensdag al dezelfde boodschap te horen. Politie stoot bureaus af Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Harmen van der Werf door Emile Calon Mail aan raadsleden Politiecommissaris Weydema door Raymond de Frel Uit het exploot d.d. 02-12-2014 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Gilbert Franciscus de Caluwé, wonend te 4553 BJ Philippine, woonplaats kiezend te 4531 GM Terneuzen aan de Herengracht 10 ten kantore van mw. mr. J.C.M. Berbée-van Koningsbruggen, aan Maria Eugenia Morelos Padilla, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats danwel kantooradres of vestigingsadres in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens rekwirant opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant en waarbij tevens onder meer is aangezegd dat gerekwireerde uitsluitend via een advocaat uiterlijk 11 -03-2015 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112