36 SPORT TOP in eigen huis tegen laagvlieger ATB'ers naar Zeeuws-Vlaanderen Martijn de Kok heeft al hattrick Toertocht mountainbikers in de Zak Aan het aantal belofteploegen in de eerste divisie zijn geen grenzen gesteld in de nieuwe voetbalpiramide. Uitdagingen Orion en Delta Sport Hartoperatie Pasveer Verkeerde stem NEC uitgebracht Knappe remise kaderbiljarters Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda ZATERDAG 6 DECEMBER In sporthal De Blikken in Arnemuiden speelt zaterdag (17.00 uur) de meest scorende korfbal- Jb—ploeg in de overgangsklasse C tegen het minst f a scorende team in die poule. Het kan bijna niet W anders of gedeeld koploper TOP, dat in de eer ste vier wedstrijden gemiddeld 28 doelpunten maakte, gaat uithalen naar de nummer zeven Dindoa, dat een moyenne heeft van achttien. Een score van boven de dertig doelpunten is weer niet ondenkbaar. TOP zal in elk geval een goede generale willen beleven voor het duel met medekoploper Tweemaal Zes, een week later in Maartensdijk. Zaterdag strijkt het ATB-circus neer in het Zeeuws-Vlaamse Hulst. Het is de zevende wed strijd van het seizoen en de enige race in Zeeuws-Vlaanderen. In verschillende wedstrijden heeft de jeugd la ten zien een rol van betekenis te kunnen spe len, maar na zes wedstrijden gaat de ervaren Belg Danny Sleeckx toch aan de leiding in het algemeen klassement. In Hulst mag verwacht worden dat de broertjes Mick en Tim van Dijke uit Wissenkerke het hem opnieuw lastig te maken. Start en finish zijn bij Fort Moerschans. De wedstrijden voor de jeugd beginnen om 12.30 uur, terwijl de categorie 17+ en de vrouwen om 15.15 uur het programma afsluiten. Bij Camping Den Inkel in Kruiningen wordt za terdag traditiegetrouw de Den Inkelcross gehou den. Het is de derde wedstrijd in de Koole Sport crosscompetitie. Vanaf 12.30 uur komt de jeugd in actie op diverse afstanden, om 14.10 uur starten de belangrijkste catgeorieën. Martijn de Kok (Dynamica) won de wedstrijd over negen kilometer de afgelopen drie jaar bij de mannen. Laurey van den Berge speelde de afgelopen vijf edities bij de vrouen een hoofdrol in Kruinin gen. Twee keer won ze de wedstrijd (waaronder vorig jaar) en drie keer werd ze tweede. ZONDAG 7 DECEMBER Wielercomité 's Heer Arendskerke houdt zon dag de vijftiende editie van de toertocht voor mountainbikers door de Zak van Zuid-Beve land. De tocht is in overleg met de stichting Na tuurmonumenten uitgezet rondom de dorpen 's-Heer Arendkerke, Heinkenszand en Nisse. De startplaats is 's-Heer Arendskerke en daar kan tussen 09.00 uur en 11.00 uur worden inge schreven in het Arendshuis, aan de Torenring. Er zijn routes van 30 en 50 kilometer. Onder weg is er een ravitaillering waar de deelnemers iets te eten en te drin ken krijgen. NTFU-leden betalen 4 euro, niet-leden 5 euro. eindhoven - De regels voor belof teteams gaan de komende tijd ver anderen. Spelers van een eerste elftal kunnen bij een invalbeurt in het eerste elftal in hetzelfde weekend voor het belofteteam van hun werkgever in actie ko men. Mogelijk worden de regels al volgend seizoen van kracht. Wel stelt de KNVB paal en perk aan het aantal oudere A-selec tiespelers dat in de eerste divisie actief mag zijn. In de toekomst mogen per wedstrijd maximaal twee spelers van boven de 23 jaar uit de A-selectie tegelijkertijd bij een belofteteam spelen. Daarmee is gewaarborgd dat spelers van PSV, Ajax en FC Twente hun ren tree in de eerste divisie kunnen maken als ze lang geblesseerd wa ren. Wel blijft de eerste divisie verbo den terrein voor A-selectiespelers die in een lopend seizoen al vijf tien duels in het eerste hebben af gewerkt. Ze moeten dan vijftien keer meer dan 45 minuten heb ben gespeeld of in de basis heb ben gestaan. Voor spelers ouder dan 23 jaar komt dezelfde grens op tien duels te liggen. Jong PSV, Jong Ajax en Jong FC Twente zijn in de nieuwe voetbal piramide (ingaand in het seizoen 2016/2017) opgenomen in de eer ste divisie. In het overbruggings seizoen 2015/2016 spelen zij ook in die competitie. Het betekent dat op zijn vroegst in het seizoen 2017/2018 een extra belofteteam in de eerste divisie speelt. Aan het aantal belofteploegen in de eerste divisie zijn geen grenzen gesteld. In theorie kan bijvoobeeld Jong Feyenoord in 2018 promoveren, waarmee het aantal belofteteams op vier komt. Tussen de clubs is al leen afgesproken dat de KNVB de mogelijkheid heeft om in te grij pen als er te veel 'Jong-ploegen' in de eerste divisie komen. Daar- De handballers van Delta Sport kunnen zondag afstand nemen van de laatste plaatsen in de hoofdklasse. De Zierikzeese formatie gaat in Zoetermeer op bezoek bij Gemini 2, dat zonder overwinning op de laatste plaats staat. Een over winning brengt Delta Sport stevig in de mid denmoot. De andere Zeeuwse hoofdklasser, Orion uit Heinkenszand, speelt eveneens een uitwed strijd. In Den Haag wacht het derde team van Hercules. Net als Delta Sport heeft Orion zes punten (weliswaar met een wedstrijd minder). Tegenstander Hercules 3 heeft één punt meer. Ook Orion kan zich door een zege stevig in de middenmoot nestelen. GRONINGEN - De uit Arnemuiden afkomstige marathonschaatsster Annemarie Pasveer ondergaat van daag haar tweede hartoperatie in ruim twee maanden. De 21-jarige Zeeuwse kampt al sinds mei met hartritmestoornissen, vertelde ze gisteren aan de website Proska- ting.nl. De in Groningen studerende Pas veer maakt voor het tweede jaar deel uit van het nationale mara thonpeloton. Het vorige seizoen viel in duigen doordat ze over- traind was, dit seizoen wordt voorlopig gedwarsboomd door de hartstoornissen. Daarvan heeft ze alleen last tijdens het sporten. „Het wordt alles of niets", vertel de Pasveer aan Proskating.nl over de operatie van vandaag. „De arts heeft gezegd dat hij er alles aan doet en zijn trukendoos open zou trekken. Het wordt een spannen de dag." Afhankelijk van de opera tie en het herstel neemt ze een be slissing over haar sportieve toe komst. bij is geen getal afgesproken. Hoe veel clubs met een belofteploeg deelnemen in de nieuwe voetbal piramide is onduidelijk. Een aan tal betaaldvoetbalorganisaties heeft daar geen belangstelling voor en wil een aparte beloftecom petitie handhaven. De KNVB heeft toegezegd zo'n competitie, die los van de piramide staat, toe te staan. NIJMEGEN - Bij de totstandkoming van de nieuwe voetbalpiramide is voor NEC de verkeerde stem uit gebracht. Een Nijmeegs 'nee' is in de stembusgang van de bondsver gadering van de KNVB opgete kend als een 'ja'. De stemming wordt niet aangepast, omdat de uitkomst van de bijeenkomst niet zal veranderen. Bij verhindering van de NEC-leiding kreeg een an dere club uit de eerste divisie het mandaat te stemmen. Daarbij was een strikt stemadvies afgegeven, maar dat is 'in alle consternatie' terzijde gelegd. ROOSENDAAL - Met de 4-4-eind- stand van 's Lands Welvaren bij BV De Ram dwong het Zeeuwse kaderbiljartteam niet alleen de koplopers een gelijkspel af, maar oogstte ook respect voor de wijze waarop. Phuc Nguyen moest een royale nederlaag incasseren, maar dat werd door Sjoerd Breas ruim schoots gecompenseerd. De span ning zat vooral bij Jos Breas en Ro nald van Geyt, die beiden knap ge lijkspeelden. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Niki Zimling (links) speelde afgelopen weekeinde mee bij Jong Ajax. In de toekomst zou hij in hetzelfde weekeinde ook nog bij Ajax 1 mogen meedoen, foto Gerrit van Keulen/VI Images Regels beloftes op de schop door Rik Elfrink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80