Hier alleen nog Piet of Pedro ZEELAND 33 66 Je kunt niet ontkennen dat Zwarte Piet ter discussie staat 66 We hebben het toch ook niet over blanke Sinterklaas? it l, Veranderen scholen de sintviering? Op openbare basisschool De Mool hoek in Kapelle loopt tijdens de sinterklaasviering vandaag één lichtbruine piet rond tussen de pieten die zwart geschminkt zijn. De Moolhoek gaat als één van de weinige scholen mee in de landelijke pietendiscussie. Het is een bewuste keuze, zegt Bianca Slabbe koorn, lerares van groep één. „We hebben hier op school ook afgesproken dat we het niet meer over Zwarte Piet hebben, maar over Piet of Pedro." „Ik vond de benaming Zwarte Piet persoonlijk altijd al vreselijk", zegt ze. „Ik heb enkele Suri naamse vrienden, die er ook moeite mee heb ben. Nu de discussie landelijk speelt, hebben we er in het docententeam over gesproken. Daarna zijn deze kleine aanpassingen gedaan. Wij vinden dat je er best rekening mee kunt houden dat niet iedereen Sint-minded is. Bovendien: we hebben het toch ook niet over blanke Sinterklaas? We houden de traditie in stand, maar willen de kinderen laten zien dat er ook kleurverschil in de pieten kan zitten." Maar veranderen is nog niet zo eenvoudig, be kent Slabbekoorn. „De naam Zwarte Piet ont glipt mij ook nog wel eens. Het zit er zó inge bakken. En je kunt natuurlijk ook niet alle liedjes aanpassen. Het is moeilijk om te veran deren." *N.V.T. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Chris Dingemanse, De Oude Vaart Bianca Slabbekoorn, De Moolhoek Leerlingen van basisschool De Oude Vaart in Terneuzen spoten kleurpoeder op de Zwarte Pieten tijdens het bezoek van Sinterklaas aan de school, gister morgen. foto's Peter Nicolai *Scholen die geen sinterklaasfeest organiseren Wij stelden basisscholen in Zeeland de vraag of ze de sinterklaasviering veranderen naar aanleiding van de discussie rond Zwarte Piet 73 scholen reageerden op de enquête Kenzo Louis (6): „Zwarte Piet is zwart geworden, omdat hij door de schoorsteen is ge vallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77