Brandweer almanak Oud Zaamslag herinnerd ZEEUWS-VLAANDEREN Overval Vooral Duitsers en Belgen vieren vaker vakantie in Zeeland zorgen voor een groei van 18 procent. Sinterklaascadeau Antwerpen later VRIJDAG 5 december 2014 25 ERSTSHOWS De liefhebbers stromem ipassaal toe •om de nieuwste trends te spotten 30 en 31 Won*en middelburg - Zeeland kreeg dit jaar meer buitenlandse toeristen over de vloer dan in 2013. Er is sprake van een groei van 18 pro cent. Uit cijfers van het Kenniscentrum Kusttoerisme blijkt dat van janua ri tot en met augustus 756.000 buitenlanders vakantie vierden in Zeeland. In dezelfde periode in 2013 bleef het aantal buitenlandse toeristen steken op 642.000. Parallel daaraan is het aantal bui tenlandse overnachtingen toege nomen tot 3,4 miljoen. Dezelfde periode vorig jaar stopte de teller bij 2,9 miljoen. Het zijn deels de Duitsers die voor de toename zor gen. Velen hebben na jaren van af wezigheid Zeeland herontdekt. Het aantal Duitse vakantievier- ders is met 19 procent gestegen. Ook de Belgen doen met een toe genomen bezoek aan Zeeland van 15 procent een flinke duit in het zakje. Pieken ten opzichte van 2013 waren vooral te zien in het zonnige voorjaar (maart en april) april en juni. Mei bleef juist ach ter. Volgens directeur Patrick Polie van de VW Zeeland bevestigen de cijfers het beeld dat al langer op het netvlies staat: Nederland wordt populairder bij buitenland se toeristen. Met name de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Drenthe profiteren van de toe stroom. De toestroom van buitenlanders maakt de krimp van de binnen landse markt meer dan goed. Het aantal overnachtingen van Neder landers in Zeeland daalde vorig jaar met 3 procent naar 7,9 mil joen. Dat cijfer komt van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Nieuwe cijfers over binnenlandse vakantiebestedingen zijn nog in de maak, zegt Polie. Volgens NBTC-NIPO Research, dat gisteren resultaten van een continu vakantieonderzoek pre senteerde, hebben dit jaar 4 pro cent minder Nederlanders vakan tie gevierd in Zeeland. Landelijk is het aantal binnenlandse vakan ties gedaald met 2 procent. Meer mensen zijn in 2014 thuisgeble ven of verkozen een vakantie in het buitenland. VW-directeur Polie herkent het Zeeuwse beeld in het continu va kantieonderzoek niet. „We heb ben juist met een tv-campagne ge probeerd de krimp op de Neder landse markt om te zetten in groei. Volgens mij is dat gelukt, want ik signaleer 12 procent meer binnenlandse overnachtingen in Zeeland." ZUILEN TERUG ANTWERPEN - Het Sinterklaasca- deau dat de haven van Antwer pen vandaag, 5 december, zou ont vangen in de vorm van het nieu we recordschip MSC New York komt later. Een woordvoerder van de Itali aans-Zwitserse rederij in Antwer pen meldde gisteren dat het schip iets is verlaat. De MSC New York is nu onder weg van Valencia naar Felixstowe en zal naar verwachting dinsdag ochtend omstreeks acht uur in Antwerpen afmeren. Het record zit hem in de lengte van het on der Panamese vlag varende schip: 399 meter. Voor het eerst mocht de jongen sur prises kopen voor het Sinterklaas feest. Hij kreeg van zijn ouders een bedragje waarmee hij voor iedereen wat leuks kon kopen. Trots als een pauw ging hij op pad. Hij bezocht kort de banketbakker en liep daarna door naar de speel goedwinkel. Het heerlijk avondje brak aan en toen de surprises van de jongen uit de zak werden ge haald, keek hij vol trots naar ieder een. De zusjes en moeder kregen ieder een chocoladekikker, vader een zak je met chocolademuntjes. En de jon gen zelf? Die haalde een vuurrode brandweer wagen uit zijn pakje. Verdachte overval buurtwinkel 's-Gravenpolder pleegde misdrijf onder invloed van een groot aantal harddrugs Goed jaar door buitenlanders door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl ZAAMSLAG - De Voorburcht in Zaamslag, aan de kant van het Plein, heeft weer iets terug van de oude uitstraling. Aannemingsbedrijf Zegers heeft twee zuilen opgemetseld die de vroegere entree van het kasteel van Zaamslag ac centueren. Twee barokke vazen komen er nog op en een informatiebordje. Stichting Zaamslag 850 jaar heeft ervoor gezorgd dat de zuilen zijn geplaatst. Op initiatief van de stichting zijn eer der op gevels aan de Voorburcht een schildering van de toegangsweg tot het oude kasteel en een afbeelding van het wapen van Zaamslag gehangen. De zuilen zijn opge metseld met oude stenen die her en der in Zaamslag in de grond zijn gevonden, afkomstig van onder meer het kasteel en een vroegere kerk. De oudste stenen komen uit de dertiende eeuw. De gemeente Terneuzen gaf subsi die voor de projecten, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70