WF i l Strijd om regierol woedde achter de schermen Afschot van herten in Veere Banen door uitbreiding frietfabriek 'Er zijn alleen maar verliezers' ZEELAND 31 Hogazon.nl Augustus: Burgemeester Anne- miek Jetten stelt een teamcoach aan om de verhoudingen binnen het Sluise college te verbeteren. Eerste helft oktober: Jetten laat via de gemeentesecretaris onder zoek doen naar betrokkenheid van Lauret bij de Ontwikkelings Maatschappij Sluis (OMS), die op dat moment een parking bij Sluis laat aanleggen. VVD-fractievoor- zitter Conny Almekinders belt met OMS-betrokkenen. Die reage ren verbaasd. Maandag 13 oktober: Een perso neelsbijeenkomst van de gemeen te Sluis eindigt met een borrel in Groede. Het gedrag van Lauret valt op. Dat wordt op verschillen de manieren uitgelegd, van 'totaal ongepast en intimiderend' tot 'een beetje balorig'. Dinsdag 14 oktober: Stan Lauret meldt zich ziek. Woensdag 15 oktober: Jetten licht de andere wethouders in over de problemen. Donderdag 16 oktober: Almekin ders heeft met de gemeentesecre taris gesproken en meldt Lauret in een persoonlijk gesprek dat hij weg moet. Almekinders praat daarna met Jetten. Daarbij wor den de vervolgstappen besproken. Zo krijgt Almekinders opdracht de fractievoorzitters van de ande re partijen in te lichten. Ook schrijft de ondernemingsraad een brief over het gedrag van Lauret op maandagavond. Daarin wordt gesproken van 'zeer ongepast ge drag'. En: 'met ontluistering heb ben wij het (drink)gedrag van de heer Lauret moeten aanschou wen'. Vrijdag 17 oktober: De coalitiepar tijen zijn inmiddels bijgepraat door hun eigen wethouders. Ze willen de kwestie graag een in tern VVD-probleem houden en vragen Almekinders snel en dui delijk te handelen. Jetten krijgt telefoon van PvdA-fractievoorzitter Robert Evers, die zich afvraagt wat er aan de hand is. Daarop sommeert Jet ten Almekinders opnieuw snel be kend te maken dat de WD Lau ret van zijn functie haalt. De WD is intern echter verdeeld. Een definitief standpunt van de li beralen blijft daardoor uit. Zaterdag 18 oktober: Almekin ders reageert geprikkeld richting Jetten. Hij schrijft de afspraken wel degelijk nagekomen te zijn, en geeft aan daarover verder 'geen verantwoording af te willen leg- De zaak-Lauret is 'een dra ma voor alle betrokke nen'. „Er zijn alleen maar verliezers." Dat zegt burgemees ter Annemiek Jetten in een reac tie op de aantijgingen van Stan Lauret. In een aanvullende schriftelijke verklaring schrijft het college in deze zaak openheid te hebben be tracht, maar terughoudend te zijn met commentaar omdat ze 'de be langen van de betrokkenen voor ogen wil houden'. B en W benadrukken zich 'in het geheel niet te herkennen' in de verwijten van de oud-wethouder en zich te verbazen over de con clusies in de krant. „Dat vertrou welijke e-mailberichten van be stuurders op straat terechtkomen, verontrust het college", schrijven B en W verder. Het college wijst er in de verklaring ook op dat Lau ret in zijn ontslagbrief aangeeft te vertrekken om persoonlijke en ge zondheidsredenen en dat 'van een portefeuillehouder Personeel en Organisatie een andere hou ding mag worden verwacht' dan hoe Lauret zich tijdens de perso neelsbijeenkomst gedroeg. B en W benadrukken dat ze nu een collegiaal team vormen en vertrouwen hebben in de toe komst. gen'. Almekinders constateert ook fijntjes dat er vanuit het college nog geen contact is geweest met Lauret. Die middag gebeurt waar veel betrokkenen bang voor zijn: Lauret neemt het heft in handen en belt met deze krant. Hij vertelt op te stappen wegens gebrek aan eenheid binnen de coalitie. Daar mee maakt Lauret het probleem groter: van een verhoopt 'WD- probleem' is het nu een probleem van heel bestuurlijk Sluis. Lauret benadrukt wel dat het nieuws pas zondagavond naar buiten mag. Zondag 19 oktober: De WD heeft een verklaring klaarliggen waarin Lauret deels wordt ge steund. College en coalitie zijn daar boos over. B en W sturen 's middags een persbericht de we reld in met de mededeling 'het vertrek van Lauret te betreuren'. Feitelijk maakt de burgemeester daarmee het vertrek van Lauret bekend. Er is nu geen weg terug meer. De WD-verklaring volgt even later. B en W geven daarna lange tijd nauwelijks uitleg. Knip^inc De dieren zwemmen daardoor over naar het 'vasteland' en gaan rondzwerven op zoek naar nieuw leefgebied - licht woordvoerder Imke Boerma van Staatsbosbe heer toe. Met alle gevolgen van dien, zoals aanrijdingen en gewas- schade voor de landbouw. „Als je niets doet, groeit de populatie met zo'n 30 procent per jaar. De provincie heeft ons gevraagd de populatie op het huidige peil te houden." Het is voor het eerst dat er wordt ingegrepen in de dam hertenpopulatie op Haringvreter. Ergens in de jaren tachtig ver scheepte een toenmalige pachter een aantal damherten naar het ei land en dat aantal is sindsdien ge staag gegroeid. „Dit is niet iets wat we als beheerder graag doen, maar er zijn geen andere opties. We zijn hartstikke dol op die die ren", aldus Boerma. De afschot van damherten vindt begin vol gend jaar plaats. De producent van diepgevroren aardappelproducten en gedroogde aardappelvlokken breidt de Berg se fabriek uit met een hypermo derne productielijn voor diepge vroren aardappelproducten. Inter nationaal groeit de vraag hier naar. Ook wil het aardappelver- werkende bedrijf met innovaties zijn productieprocessen en de ser vice aan klanten verbeteren. De productielijn moet medio 2016 draaien. Lamb Weston/ Meijer be staat sinds 1994 als joint venture tussen het Amerikaanse ConAgra Foods Lamb Weston en Zeeuwse Meijer Frozen Foods. De fabrie ken staan in Kruiningen, Bergen op Zoom, Oosterbierum en in En geland en Oostenrijk. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Stan Lauret: „Er is nooit contact met mij opgenomen. Dat neem ik met name de burgemeester heel kwalijk." foto Camile Schelstraete Deze krant heeft docu menten in haar bezit waarmee de achtergron den rond het vertrek van Stan Lauret aardig in beeld ge bracht kunnen worden. Een recon structie: I Annemiek Jetten I Conny Almekinders IHKs/ kozijnen deuren dakkapellen KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77 veere - Om de populatie damher ten op het eiland Haringvreter in het Veerse Meer op peil te houden, is een afschotvergunning aange vraagd. Er leven rond de 120 dam herten op Haringvreter, wat fors is voor de omvang van het door Staatsbosbeheer beheerde eiland. KRUININGEN Lamb Weston/ Me ijer, waarvan de hoofdvestiging in Kruiningen staat, investeert 120 miljoen euro in de uitbreiding van zijn fabriek in Bergen op Zoom. Daarmee ontstaan tevens 50 nieu we banen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57