Nieuwe wet zet meer druk op bijstandsgerechtigden c$> KOOP NU IN 2014 I LEVERBAAR UIT i VOORRAAD!! vanaf 9.695,- Brandweergroepen zijn tegen toekomstplan 28 ZEEUWS-VLAANDEREN Rijkswaterstaat neemt verantwoordelijk heid voor in Sluiskil gestrand asbestschip, scheepswerf De Schroef blij met actie. Spreekuur voor automobilisten die opnieuw gekeurd moeten worden Sportdorp Clinge gaat verder met de Kriekeloop MET 1100,- BPM VOORDEEL* DE NIEUWE TOYOTA AYGO l QA CAPPENPIJK TOYOTA i SLUISKIL - Het is uitzonderlijk, er kent woordvoerder Edwin de Feij- ter van Rijkswaterstaat. Ondanks diepgravend onderzoek is Rijks waterstaat er niet in geslaagd de eigenaar van het schip Diamond Princess te achterhalen. Die moet zich nu binnen twee weken mel den. Laat niemand van zich ho ren, dan wacht waarschijnlijk ont eigening. De Diamond Princess ligt sinds 2012 bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Het schip moest weg uit Antwerpen en zou in Sluiskil klaar gemaakt worden voor een reis naar Marokko, tot bleek dat het kankerverwekkende asbest aan boord was. Alle alarmbellen gingen rinkelen. Het 'asbestschip' had bovendien nooit uit België mogen vertrekken. De Schroef spande met succes een rechtszaak tegen de toenmali ge eigenaar aan om het schip weg te krijgen. Vervolgens gebeurde er niets, behalve dat het schip steeds werd doorverkocht en De Schroef ermee in zijn maag zat. Rijkswa terstaat en havenbedrijf Zeeland Seaports vonden dat lang een pro bleem van de scheepswerf, tot een overleg enkele weken gele den. De Diamond Princess ligt in de weg langs het Kanaal Gent-Ter- neuzen en slaat ondanks voor zorgsmaatregelen geregeld los, wat gevaarlijk is voor de scheep vaart. De Schroef-directeur Joris Dekey- ser juicht de actie van Rijkswater staat toe. Het einde van een tijdro vende zaak is in zicht. Zonder te genbericht kan Rijkswaterstaat het schip via juridische weg ontei genen en verkopen voor de sloop of hergebruik. De Diamond Prin cess, gebouwd in 1952 voor de Noorse posterijen, lag sinds 1991 als partyschip vlak bij de binnen stad van Antwerpen. IIIÏHIIIii TERNEUZEN - Regelzorg Rijbewijs keuringen houdt op 16 december een spreekuur. Dit is bedoeld voor senioren, chauffeurs met rij bewijs C, D of E en overige auto mobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten wor den gekeurd. Locatie is ZorgSaam Bachten Dieke aan de Koningin- nelaan 2 in Terneuzen. Voor meer informatie en het maken van een afspraak kan naar 088-2323300 worden gebeld of via de website www.regelzorg.nl. Wie wil, kan zich via Regelzorg ook opgeven voor een rijvaardigheidstraining. hulst - Vanaf 1 januari moeten bij standsgerechtigden stevig aan de bak om werk te zoeken en, als ze dat niet vinden, kunnen ze worden verplicht een tegenprestatie te le veren door 'maatschappelijk zinvol le taken' te doen. Zeeuws-Vlaamse gemeenteraden hebben daar enige moeite mee, zo als deze week bleek in de raads commissie samenleving in Hulst, maar ze zullen eraan moeten gelo ven. De Participatiewet is lande lijk vastgesteld. Niet één gemeen- sluis - De brandweergroepen van Aardenburg en IJzendijke zien niets in een overstap naar een vier mansbrandweerwagen. Dat vertel den ze woensdag aan raadsleden tij dens een commissievergadering. Tijdens die vergadering hield de Veiligheidsregio een presentatie over toekomstplannen voor de brandweer. De blusgroepen uit Aardenburg en IJzendijke grepen die kans om te pleiten voor be houd van de zesmanswagen. De Veiligheidsregio wil in hun kazer nes een bluswagen die met vier mensen kan uitrukken. Die kan sneller weg dan een zesmanswa gen. Onverantwoord, hielden Jo- han Tellier (Aardenburg) en Mare Cauwels (IJzendijke) de commis sieleden voor. Volgens hen kun nen vier mensen veel minder uit richten dan zes. „De brandweer zorg in de omgeving is daarmee in het geding. Onze mensen brengen ook zichzelf in gevaar", gaf Tellier aan. Het duo wees erop te kan daar onderuit, wat bijvoor beeld betekent dat bijstandsge rechtigden ingeschreven moeten staan bij uitzendbureaus, bereid moeten zijn drie uur per dag te reizen van en naar werk én bereid moeten zijn voor werk te verhui zen. Ook dienen 'kleding, gedrag en persoonlijke verzorging in or de te zijn', staat in de nieuwe aan gescherpte regelgeving. Sollicite ren in een kapotte spijkerbroek met oliespatten kan leiden tot een korting van de uitkering, luid de een voorbeeld in de Hulster raadscommissie. SP-raadslid Mildred van der Poor- dat de zogenaamde TS4 niet aan gesloten kan worden op water uit de natuur, maar alleen op een brandkraan. „Dat is onverant woord in het buitengebied." Bo vendien mag een viermanswagen geen assistentie verlenen aan col lega's. „Er komen dus minder uit rukken, en dan ook steeds met maar vier mensen. Dan kunnen er veel brandweermensen nooit meer mee. Dat gaat ten koste van de motivatie en het aantal vrijwil ligers", gaf Cauwels aan. Volgens directeur Gerrie Ruijs van de Vei ligheidsregio gaan niet al die argu menten op. „We bekijken of we de TS4 aan kunnen passen, zodat er óók met zes mensen uitgerukt kan worden, en we onderzoeken of die ook kan worden aangeslo ten op buitenwater." De Veiligheidsregio wil in ka zernes een bluswagen die met vier mensen kan uitruk ken. Die kan sneller weg. ten kraakte de nieuwe wet als 'a- sociaal'. „De praktijk is veel weer barstiger dan ze in Den Haag den ken", doelde Jos van Eek (Alge meen Belang Groot Hulst) op de mogelijkheden werk te vinden. Alex de Burger (Progressief Hulst) en André Thijs (PvdA) rie pen op 'de menselijke maat te hanteren' en tekenden aan dat bij het opleggen van tegenprestaties geen sprake mag zijn van verdrin ging van betaalde banen. Wethou der Adri Totté (CDA) reageerde daar begripvol op: „Ik moet de wet uitvoeren, maar we zullen er fatsoenlijk mee omgaan." CLINCE - Het programma van stuurgroep Sportdorp Clinge wordt uitgebreid. Op 20 decem ber wordt in dat kader de Krieke loop gehouden. Sportdorp Clinge heeft als doel meer inwoners van het dorp aan het bewegen te krijgen. In Clinge is één op de vijf inwoners lid van een sportclub. Dat aantal ligt on der het Zeeuws gemiddelde. De start van de Kriekeloop is in de kantine van de voetbalvereni ging. Deelnemers kunnen mee doen aan de vijf of tien kilometer en kunnen ervoor kiezen die af stand te wandelen of te lopen. Daarnaast staat er voor kinderen tot en met veertien jaar de Kids Run, over een afstand van 800 me ter, op het programma. De route van beide tochten gaat voor een gedeelte door de bossen van Clin ge en voor een stuk over verhard terrein. De wandelaars starten om 13.00 uur, de hardlopers om 15.00 uur. Deelnemers aan de Kids Run ho ren om 13.30 uur het startschot. In schrijving kost drie euro. TERNEUZEN voordeel geldt ook voor te naamstelling in 2015 vraag naar de voorwaarden. Schot in zaak Diamond Princess door Harmen van der Werf JE I I I I I I I I II II II II II II II III II De Diamond Princess (voorgrond) afgemeerd aan het Kanaal Gent-Terneu- zen langs een dok van scheepswerf De Schroef, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf door Martijn de Koning Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56