Serieus Verzoekje, volleybal en plaatjes draaien Zorgen over moeizaam Genoeg tijd om Dethon overleg met eigenaren opnieuw vorm te geven ZEEUWS-VLAANDEREN 27 TERNEUZEN - Toegegeven, het duurt nog even voordat de 3FM-dj's het Glazen Huis in Haar lem betrekken om geld in te zame len voor slachtoffers van seksueel misbruik in conflictgebieden. Toch staan er in Zeeuws-Vlaande- ren al heel wat activiteiten op de rol. Vorig jaar werd in de regio ruim 25.000 euro opgehaald. Een greep uit de activiteiten van de ko mende tijd. Drie leerlingen van het Zwin College in Oostburg betrekken op donderdag 18 december een eigen Glazen Huis. De dj's draaien ver zoekplaat jes in ruil voor een dona tie. De uitzending is live te vol gen via de site van de school. Daarnaast is er een volleybalmara thon en kerstmarkt. Vorig jaar le verde die actie 11.537,45 euro op. In strandpaviljoen De Boeka nier in Nieuwvliet staat op 20 de cember de tweede editie van Se rieus Verzoekje op het program ma. Er is een veiling, een driegan gendiner en een groot feest met dj's en een liveband. Entree voor het feest kost tien euro. De actie was in 2013 goed voor zo'n 4.000 euro. De ouderen van stichting Cura- mus komen ook in actie, en wel op 13 december. In het restaurant van De Blaauwe Hoeve in Hulst is van 13.30 tot 16.30 uur een kerst markt met onder meer bingo en sjoelen. Ook is er een winterwan- deling van 5,5 kilometer. Aanmel den kan via rvdzanden@curamus.nl. Deelna me kost 2,50 euro. Vorig jaar was de opbrengst 414,58 euro. Nienavoc, de recreatieve volley balvereniging van Nieuw Namen houdt op 20 december, vanaf 10.00 uur, een volleybalmarathon. Het doel is om tien uur aan een stuk te volleyballen. Vorig jaar werd er zo'n 2.000 euro bij elkaar gespeeld. terneuzen - De provincie en de ge meente proberen vaart te zetten achter de verdubbeling van de Trac- taatweg. Voor het werk kan begin nen moet eerst nog overeenstem ming worden bereikt met drie wo ningeigenaren. Haast is geboden, want de provin cie wil de onderhandelingen in ja nuari afronden. De gemeente houdt die termijn ook aan voor het indienen van een bouwver gunning op een andere locatie. Wethouder Frank van Hulle: „Maar nemen de onderhandelin gen meer tijd in beslag, dan stel len we ons soepel op. Feit is dat er wel sprake is van enige tijdsdruk, want het project is van groot be lang voor de regio." Raadslid Rian de Feijter (TOP/GB) begreep niet waarom er nu plotseling een ter mijn is gesteld. „Dat baart me gro te zorgen. Hoe kun je nu een ter mijn op de aanvraag van een bouwvergunning plakken, terwijl die mensen nog niet eens weten of ze hun bouwplan kunnen ver wezenlijken" Van Hulle kon haar zorgen niet wegnemen. „We verle nen die mensen alle medewer king, maar er is nu eenmaal een tijdpad." HULST - Boven sociale werkvoorzie ning Dethon pakken zich donkere wolken samen. De instroom van medewerkers met een arbeidshan dicap stopt per 1 januari. De rijks overheid verlaagt de subsidies. Maar, Dethon heeft genoeg tijd om op die veranderingen in te spelen. Tot 2020 staat Dethon er namelijk 'financieel best goed voor', ver klaarde wethouder Adri Totté van Hulst deze week in de raadscom missie samenleving. De Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn al wel volop bezig om voor Dethon een nieuwe toekomst uit te stippelen. Al eerder is daarover een stuk ver schenen, waarin werd voorgesteld Dethon uit te breiden in plaats van in te krimpen. Het idee was dagbesteding van instellingen als Tragel Zorg bij Dethon onder te brengen en bedrijven te helpen nieuwe arbeidsgehandicapten aan werk te helpen. Meer arbeidsge handicapten moeten in het 'gewo ne' bedrijfsleven aan de slag, maar niet alle bedrijven kunnen of willen dat. Andere scenario's zijn 'een weloverwogen afbouw' en het organiseren van beschut werk voor mensen die te gehandi capt zijn om elders te werken. Voorjaar 2015 moet meer duide lijk zijn. Kerstmiddag met sfeer en muziek Samen kerstliedjes zingen is zondag het uitgangspunt van de kerstmiddag 'rond om de kerststal.' Het kerstco mité Ossenisse zorgt voor een gezellige middag met koffie, thee en kerststol. De Backpackers treden ook op. Locatie is gemeenschaps huis Hof ter Nesse, aanvang is 14 uur en entree is gratis. Udo Pannekeet in Porgy en Bess Het jazzkwartet van bassist Udo Pannekeet speelt zon dag in Porgy en Bess. Samen met drummer Pascal Ver meer, pianist Jeroen van Vliet en saxofonist Erwin Vann laat hij een eigen jazz- geluid horen. Aanvang is 15 uur en entree bedraagt 15 eu ro. Kaarten bestellen kan via www.porgyenbess.nl. MusicAnto zingt kerstrepertoire MusicAnto geeft zondag de try-out voor haar eerste kerstshow. Tijdens de brunch in de Petrus 8c Pau- lus Hoeve laten de zes zan gers vanaf 11 uur kerstliedjes horen. MusicAnto maakt al twintig jaar liedjesshows maar waagt zich nu pas aan het kerstrepertoire. Aanmel den via Petrus 8c Paulus. Themadienst in het Trefpunt 'Noach, komt er opnieuw een zondvloed?' is de naam van de themadienst in Het Trefpunt. Spreker is Jaap Noorlander uit Eindhoven. Locatie is Langeweg ia in Breskens en de dienst duurt van 11.15 uur tot 12.15 uur. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. Voor kinderen is er een aparte dienst. Bomenwandeling door Belgisch bos Wie twijfelt aan wat voor boom er in de tuin moet ko men, kan zondag meedoen aan de bomenwandeling van Natuurpunt en Partners Meetjesland. Aanvang is 9.30 uur. De wandeling start vanaf de parking van provin ciaal domein Het Leen, Gent sesteenweg 80. Deelname is gratis. Kroonenberg over talen in Porgy Schrijver Salomon Kroonen berg geeft dinsdag 9 decem ber een lezing over de oor sprong van veeltaligheid. Be gon het spreken met klapper tanden? Was er ooit één taal voor alle mensen? Kroonen berg beschrijft zijn zoek tocht in zijn boek De binnen plaats van Babel. Aanvang: 20 uur, entree 10 euro. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 John en Elise van Doorn uit Terneuzen zijn helemaal klaar voor de Noordkaap Challenge, foto Peter Nicolai door Bob Maes Het aantal activiteiten in Zeeuws-Vlaanderen groeit nog. Kijk voor een compleet overzicht van de acties op www.kominactie.nl. door Wout Bareman OSSENISSE TERNEUZEN KLOOSTERZANDE BRESKENS EEKLO TERNEUZEN u-jebosto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53