Modehuis Mexx failliet verklaard Minister: geaardheid moet bespreekbaar zijn Monica Belluci, de rijpste van alle Bondgirls IN HET NIEUWS 3 DEN HAAG - Minister Jet Bussema- ker (Emancipatie, PvdA) belooft actie op het gebied van homo-ac ceptatie. „Er is en blijft werk aan de winkel om homoseksualiteit bespreekbaar te maken. Met name binnen die gemeenschappen waar dit onderwerp nog steeds een taboe is. Ook ga ik samen met minister Asscher snel om de tafel met de verschillende groe pen waar deze taboes heersen. Sa men moeten we de boodschap uit dragen dat we pal staan voor de vrijheid om anders te kunnen zijn", aldus Bussemaker gisteren in reactie op het SCP-rapport over acceptatie van homoseksuele geaardheid. Tanja Ineke van homobelangenor ganisatie COC is niet verbaasd over het rapport. „Maar het is toch schrikken als je deze resulta ten leest. Natuurlijk weet je het wel, maar als je het zwart op wit ziet, komt het hard aan." In streng-kerkelijke kring komt de dialoog over homoseksualiteit maar heel langzaam op gang, zegt Ineke, zowel onderling, als met het COC. „Het is een kwestie van lange adem om de situatie te ver beteren: kleine stapjes vooruit zet ten en alle successen vieren." Veel wordt binnen de gelovige ge meenschappen in eigen kring ge houden, vermoedt Leonie Ernst van het Anti Discriminatie Bu reau Zeeland. „Er wordt binnens huis wel veel over gesproken. We weten dat jongeren hier heel erg worstelen met hun homoseksuali teit, en dat jongeren met een reli gieuze achtergrond dubbel worste len. Wij doen wel moeite om die groep te bereiken, bijvoorbeeld met een facebookpagina, maar het kost heel veel moeite. Ze ko men niet spontaan hun verhaal doen. En vergis je niet: homo-ac ceptatie is niet alleen bij de chris telijke groeperingen een pro bleem. Op heel veel middelbare scholen durven jongeren nog steeds niet te zeggen dat ze homo seksueel zijn." Het COC pleit voor steun van de overheid aan religieuze homo-or ganisaties. Ineke: „We moeten pal achter die mensen gaan staan. De keten telt in Europa 315 win kels. Daaronder zitten veel fran chisenemers, een aantal outlet- winkels en store-in-stores. Bij het concern werken wereldwijd 1500 mensen, in Nederland zo'n 500. Een groot deel van de omzet haalt het concern uit grootschalige ver koop aan andere kledingketens. Wat het faillissement betekent voor de medewerkers is nog on duidelijk, aldus de curator. Die hoopt dat een doorstart mogelijk is. Volgens hem hebben zich giste ren al twee buitenlandse kandida ten gemeld die interesse hebben. Kemp houdt de winkels voorlo pig open, ook om de winkelvoor raden nog te kunnen verkopen. Mexx heeft het faillissement zelf aangevraagd, zei Kemp. Hij wijt het bankroet deels aan de al lang durende malaise op de Europese retailmarkt. Consumenten hou den de hand op de knip en kopen minder kleding. Daarbij komt dat de concurrentie groot is. Een ver traging in de betaling van een Russische keten aan de groothan delstak van Mexx deed de rest. Mexx kampte al enkele jaren met dalende resultaten. Minder dan de helft van de omzet (too mil joen euro) kwam nog uit de win kelverkopen. De groothandel was goed voor een omzet van 150 mil joen euro. Vorig jaar sloot het be drijf zijn flagshipstore in Amster dam. Mexx ontstond in t986 door de samenvoeging van de merken Moustache voor mannen (M) en Emanuelle voor vrouwen (E). Rat tan Chadha, de oprichter van het nieuwe merk, bezegelde de naam met twee kussen (xx) tot Mexx. Mexx kampt al jaren met dalende resultaten. Minder dan de helft van de omzet kwam uit winkelverkopen gepresenteerd van Spectre, de 24e James Bondfdm. Dat de hoofdrol weer gespeeld zou worden door de 46-jarige Brit Daniel Craig was bekend. Het ging er vooral om met wie de held tussen de lakens gaat belanden. Afgaande op de babes die in eerde re films optraden, was een herken baar profiel voorhanden: een Bondgirl is 29, liefst brunette, niet zo bekend, 5 centimeter klei ner dan de held en doet niet moei lijk over een seksistische naam als Pussy Galore of Xenia Onatopp. De Italiaanse actrice Monica Bellu ci spotte gisteren met alle ver wachtingen en werd gepresen teerd als een van de twee vrou wen in het nieuwe avontuur van de beroemde Britse agent. De film wordt in het Oostenrijkse Solden en in Wenen gedraaid. Voorts moet de cast ook naar Lon den, Mexico, Rome en Tanger. Belluci schrijft als Lucia Sciarra Bondgeschiedenis. Ze is elf jaar ouder dan de oudste Bondgirl ooit: dat was Honor Blackman (39) in Goldfinger (1964) met Sean Connery. Zij was vijfjaar ouder dan haar tegenspeler. Er was voorafgaand aan de presen tatie van de nieuwe cast volop ge speculeerd over de femme fatale. De Amerikaanse zangeres Rihan- na werd genoemd evenals de Brit se actrice Nathalie Portman. Het werd dus een klassieke Italiaanse schone, Belluci, al heeft ze in de ze film concurrentie van de 29-ja- rige Fran^aise Léa Seydoux, een telg uit de schatrijke familie Schlumberger. Onder de naam Madeline Swann vertolkt zij de tweede, meer klassieke, Bondgirl in de nieuwe film. Tegenspeler van 007 is de 58-jari- ge Oostenrijker Christoph Waltz. Hij speelt 'Oberhauser', naar ver luidt geïnspireerd op de beruchte Ernst Stavro Blofeld, de aartsvij and van 007 met zijn hilarische Mao-pak en Perzische kat. Een andere bekende wordt Bonds klassieke auto, de Aston Martin. Speciaal voor deze film liet het au tomerk in samenspraak met regis seur Mendes een Aston Martin DB10 fabriceren. Maandag gaat de productie van Spectre van start. De film is vanaf oktober 2015 in de Nederlandse bioscoop te zien. LONDEN - Een Bondgirl in de zin van 'meisje van James Bond' kun je Monica Belluci met haar 50 lentes niet meer noemen. Bond- lady? Dat klinkt toch net iets té rijp als prooi van een gelicen- seerde vrouwenver sierder als agent 007. Gisteren werd in Londen ten over staan van de we reldpers de cast VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Een protestactie van homo's en sympathisanten in 2010 bij de Sint-Janskathedraal in Den Bosch tegen de weigering van de Rooms-Katholieke Kerk om de hostie aan homo's uit te reiken, foto Vincent van den Hoogen/HH AMSTERDAM - De Nederlandse mo deketen en kledinggroothandel Mexx, met winkels in Goes, Middel burg en Vlissingen, is gisteren door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. Dat heeft curator Frits Kemp bevestigd. door Bob van Huët Daniel Craig en Monica Bellucci. foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48