Op de bar ligt een brief van de brouwerij Vraagtekens LPM bij Middelburgs grondbeleid WALCHEREN 29 Dronkaard uit Vlissingen raakt rijbewijs kwijt Een wijkcentrum zoals je je een wijkcentrum voorstelt, dat is het Open Hof. Midden in de wijk, tus sen woningen, scholen, een kapsa lon en de dierenkliniek. Een wat ouderwets gebouw met veel fiet senrekken en een kerk. Op de voordeur zit een brief van de tandarts, die meldt dat de prak tijk is verplaatst. Binnen hangen er nog meer, op het prikbord. Val- en preventiecursus bij de Schutte rij, reparatiecafé bij het Palet, te ken- en schilderles in de Goeman Borgesiusstraat. Maar niets over activiteiten in het Open Hof „Kan ik u helpen?", vraagt Louise de Ronde, die voorzichtig haar hoofd om de hoek steekt. De dië tiste van praktijk Dieet Oké ver wacht geen onverwacht bezoek. „Wij zijn de allerlaatsten hier. Of ficieel zit de tandarts er nog, maar zijn kamer is al een hele poos leeg. Hij is verhuisd naar de over kant. De beheerder is in mei met pensioen gegaan en sindsdien is alles afgebouwd in het Open Hof Wij vertrekken ook, per 1 januari. We trekken bij de tandarts in. Lek ker makkelijk." Een oudere dame komt binnen, doet haar sjaal af, hangt haar jas op en geeft De Ronde een hand. De deur gaat dicht, en dan is het stil in het wijkcentrum. De bar krukken staan keurig op een rijtje en boven de bar hangt nog een lijst waarop de prijzen van bier en limonade zijn gekrijt. Op de bar ligt een brief van de brouwerij, de luiken van het dartbord is dichtge klapt. Aan de muur hangen ver geelde foto's van de wijk Paau wenburg in aanbouw. Eigenlijk wekt alleen de kunst-ficus nog de indruk van leven. Maar dat is overdag. In de avond uren is het anders, in de kelder. Dan komen jongeren daar op don derdag samen in De Paraplu. Al thans, voorlopig nog. De gemeente voerde jarenlang een 'actieve grondpolitiek'. Om speculanten de wind uit de zeilen te nemen kocht de gemeente, zo dra zich de mogelijkheid voor deed, elke vierkante meter (land bouwgrond waarop ooit nieuw bouw zou kunnen verrijzen. Op die manier kocht de gemeente de vrijheid te kiezen waar er ge bouwd zou worden. Die politiek leidde er toe dat Mid delburg grootgrondbezitter werd, een van de grootste van Zeeland. Het gemeentelijk Grondbedrijf heeft nu 355 hectare nog niet be bouwde grond. Ook financieel wierp de actieve grondpolitiek vruchten af. Grond die met een landbouwbestem- ming was gekocht, verkocht de ge meente tegen een veelvoud van de aankoopprijs als bouwgrond. Met de winst konden de kosten van de gronden die nog geen bouwbestemming hadden ruim schoots worden gedekt. Het grondbedrijf leverde geld op waar mee de gemeente allerlei projec ten kon financieren. Dat ging goed tot de bouwcrisis uitbrak. Door de crisis is goudhaantje Grondbedrijf een kwakkelende ka le kip geworden waarvan niets valt te plukken. Integendeel, het beestje heeft krachtvoer nodig in de vorm van miljoenen aan reser ves om boekhoudkundig op de been te blijven. Het saldo op die voor het Grondbedrijf geblokkeer de rekening is inmiddels opgelo pen tot bijna 25 miljoen euro. Dat geld is niet weg, maar kan ook niet aan nuttige zaken worden be steed, zolang het risico bestaat dat de gemeente met veel grond blijft zitten en haar verlies moet ne men. Tijdens de komende raads vergadering komt de halfjaarlijkse doorrekening van het Grondbe drijf aan de orde. LPM-Fractievoorzitter Piet Kraan wil van het college van B en W weten of de raad ooit eens for meel heeft besluiten een actieve grondpolitiek te gaan voeren, wanneer dat is gebeurd en wat het per saldo heeft opgeleverd. Hij wil ook weten wat de gemeen te van plan is met grond waarvan het zeer twijfelachtig is of de ge meente ze ooit nog nodig heeft als bouwgrond. „Moet het roer niet radicaal om van actief grond- aankoopbeleid naar actieve grond- verkoop?", vraagt Kraan. Zeeuwse mbo'ers niet naar Worldskills Erik van Wijck uit Biervliet en Vincent de Wolff uit Vlis singen hebben zich niet ge plaatst voor de Worldskills in Brazilië. De mbo'ers deden woens dag en donderdag mee aan kwalificatiewedstrijden bij mbo-school Scalda in Vlis singen. Ze haalden niet ge noeg punten. Man aangehouden voor helen fiets Een man (52) uit Vlissingen is woensdag aangehouden op verdenking van heling van een fiets. Agenten zagen in de Scheldestraat de fiets tegen een huis staan. Vol gens de man was het zijn fiets, maar volgens de agen ten stond deze als gestolen geregistreerd. De man is naar Torentijd gebracht. Toertocht voor mountainbikers Het wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt zondag een toertocht voor moun tainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De tocht over 30 of 50 kilometer gaat over onverharde paden. De startplaats is het Arends huis, Torenring in 's-Heer Arendskerke. Inschrijven tussen 9.00 uur en 11.00. Lezing schilders van Veerse Kaai De ZVU houdt dinsdag een lezing over 'Schilders van de Veerse kaai'. In een periode van vijfenzeventig jaar woonden en werkten zes tien beeldende kunstenaars aan de Kaai. De lezing wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek en duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Toegang kost 8 euro. De man reed rond 00.50 uur over de Korte Bosstraat in Bergen op Zoom. Midden op de kruising stopte hij met zijn auto en wenk te naar toevallig passerende agen ten. Met een zware dubbele tong vroeg hij of de politie hem een parkeerplaats aan kon wijzen. Het parkeren moest hij vervolgens aan een agent overlaten. De auto mobilist moest mee naar het bu reau voor een ademanalyse. Hij blies een waarde van ruim drie maal de maximale limiet op het ademanalyseapparaat. De wettelij ke limiet bedraagt 220 ug/1. De uit slag bedroeg 695 ug/1. Zijn rijbe wijs is ingevorderd. De politie maakt proces-verbaal op. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Wijkcentrum Het Palet is om door een ringetje te halen, met dank aan vrijwilligers als Walter van Beusekom. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers vlissingen - Een paar jaar geleden struikelde je er nog over klaverjas sers, biljarters en knutseldames. Nu is wijkcentrum het Open Hof in Paauwenburg verlaten. door Theo Giele MIDDELBURG - Moet Middelburg zijn grondbeleid drastisch op de schop nemen? Dat is de kern van een reeks vragen die de Lokale Par tij Middelburg opwerpt in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. Grond waarvoor de gemeen te geen plannen heeft moet Middelburg verkopen, stelt de LPM voor VLISSINGEN VLISSINGEN 'S-HEER ARENDSKERKE MIDDELBURG BERGEN OP ZOOM - De politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag in Bergen op Zoom een 27-jarige drankrijder uit Vlissingen zijn rijbewijs afgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43