Politiek niet blij met ongelukkige tekst van brief Wereldlichtjesdag trekt steeds meer bezoekers SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Dronkaard uit Vlissingen raakt rijbewijs kwijt ZIERIKZEE - „Dit is geen goede brief', zegt Laurence Haack van de VVD. „Dit zorgt voor veel te veel verwarring. Ik begrijp niet dat deze brief de deur uit is ge gaan." Ook Wim Dorst (Christenunie) en Marleen van Kooten (CDA) vinden de brief verwarrend en on nodig onrust zaaiend. „In de brief staat veel te veel informatie. Ie mand die niet precies weet wat er gaat gebeuren denk hierbij 'hemel tje, wat nu?", zegt Van Kooten. Wim Dorst„Ik mis de uitdrukke lijke wens van de raad om keuken tafelgesprekken te voeren. Dit zou op zijn minst met deze grote ver andering moeten gebeuren, hoe veel werk dit misschien ook is. Ik betreur het dat dit is gebeurd en ik hoop dat de gemeente dit ook gaat oplossen, ofwel maatwerk le vert. De onrust die is ontstaan is helaas niet terug te draaien. Er staat een schone taak te wachten voor de gemeente om dit beter te communiceren." Van Kooten heeft inmiddels aan de wethouder gevraagd iedere brief die uit gaat via de cliënten raad te laten lopen om te voorko men dat er weer onduidelijke brie ven de deur uit gaan. Haack reageerde er gisteravond ook in de commissievergadering op: „De briefis niet doelgroep ge richt. Het gaat om oude, soms zeer oude mensen. Een groot deel begrijpt dit niet en dat geeft extra onrust. Als raad hebben we una niem besloten dat we niemand in de kou willen laten staan. Helaas spreekt dit niet uit de tekst." Wethouder Cees van den Bos vindt het jammer dat de brief tot onrust heeft geleid onder de 800 mensen die huishoudelijke hulp krijgen. „Iedereen krijgt vóór 29 december een nieuwe brief. In de eerste helft van 2015 krijgt ieder een een gesprek met de zorgaan bieder en zo lang iemand geen ge sprek heeft gehad, zal er niets ver anderen. Mensen houden tot die tijd hun hulp." „De kracht zit 'm volgens mij vooral in de verbondenheid die je voelt. Wereldwijd wordt er een slinger van lichtjes aangestoken", licht mede-organisator Annita van den Ouden het initiatief toe. Elke tweede zondag van decem ber, dit jaar is dat de 14e, steken mensen over de hele wereld op hetzelfde tijdstip (lokale tijd 19.00 uur) kaarsjes aan voor kinde ren die zijn overleden. Dat ge beurt door ouders en andere be trokkenen. En het gaat daarbij niet alleen om jonge kinderen, die kort geleden zijn overleden. Het gaat ook om kinderen die al op oudere leeftijd zijn overleden of al een tijd geleden. „Ieder kind is een kind", geeft Van den Ouden maar aan. World Wide Candle Lighting is ontstaan in 1997 in Amerika en heeft zich gaandeweg verspreid over andere landen. In Zierikzee vindt dit jaar inmiddels de vierde editie plaats. Overal wordt We reldlichtjesdag op eigen wijze aan gepakt. De Schouwen-Duiveland- se organisatoren (naast Annita van den Ouden zijn dat Michiel de Zeeuw en Janine Schouls) kie zen tot nu toe doelbewust voor een sobere bijeenkomst. „Het is een heel eenvoudige bijeenkomst, maar je bent even samen met mensen die hetzelfde hebben meegemaakt. Iedereen kan verder zijn eigen ding voelen of doen, of juist niet", geeft ze de opzet aan. Zo zijn er mensen die graag de naam van hun overleden zoon of dochter noemen bij het aansteken van een kaarsje. Anderen doen dat juist liever niet. In Zierikzee is ruimte voor beide manieren. „Iedereen moet doen wat goed voelt." Alleen als mensen echt iets willen bijdragen aan het pro gramma is het handig dat ze dat vooraf even aan de organisatie melden. Wereldlichtjesdag wordt zondag 14 december gehouden in de ont moetingsruimte van de Thomas- kerk (Sint Domusstraat 35) in Zie rikzee. De bijeenkomst is niet ker kelijk. Vanaf 18.15 uur is er inloop. Iets na 18.30 uur begint het pro gramma. Mar van der Veer speelt het nummer Precious Child van Karen Taylor dat speciaal voor We reldlichtjesdag is geschreven en er wordt onder meer een gedicht voorgelezen. Om 19.00 uur gaan de kaarsjes aan. Meer info via: wereldlichtjesdagzierikzee@kpn mail.nl of 06-23934861. Toertocht voor mountainbikers Het wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt zondag een toertocht voor moun tainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De tocht over 30 of 50 kilometer gaat over onverharde paden. De startplaats is het Arends huis, Torenring in 's-Heer Arendskerke. Inschrijven tussen 9.00 uur en 11.00. Presentatie van Groei en Bloei De Tuinheren komen op 9 december naar een bijeen komst van Groei en Bloei in Ellemeet. Er wordt een pre sentatie gegeven van hoog waardig tuingereedschap. Mensen kunnen eigen ge reedschap ter plekke laten slijpen. Aanvang 20.00 uur in 't dorpsuus, Deenseweg 1. Toegang 3,50, leden gratis. Kerstworkshop voor Vrouwen De Vrouwen van Schouwen gaan op 9 december kerst stukken maken. Voor plan tengroen wordt gezorgd, de deelnemers moeten zelf ver siering, lampjes en batterij meenemen. De workshop voor de tuinclub is 's och tends, de overige leden van af 14.00 uur in dorpshuis de Schutse. Lego Movie in Het Diekhuus Het Diekhuus in Middelhar- nis vertoont zaterdag de film The Lego Movie van Phil Lord en Chris Miller. Emmet is een doodgewoon Lego-figuurtje dat ten on rechte wordt aangezien voor belangrijke persoon die de sleutel bezit tot het redden van de wereld. De film be gint om 20.00 uur. De man reed rond 00.50 uur over de Korte Bosstraat in Bergen op Zoom. Midden op de kruising stopte hij met zijn auto en wenk te naar toevallig passerende agen ten. Met een zware dubbele tong vroeg hij of de politie hem een parkeerplaats aan kon wijzen. Het parkeren moest hij vervolgens aan een agent overlaten. De auto mobilist moest mee naar het bu reau voor een ademanalyse. Hij blies een waarde van ruim drie maal de maximale limiet op het ademanalyseapparaat. De wettelij ke limiet bedraagt 220 ug/1. De uit slag bedroeg 695 ug/1. Zijn rijbe wijs is ingevorderd. De politie maakt proces-verbaal op. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Mina Clarisse-de Valk (92) uit Nieuwerkerk leest de brief van de gemeente voor de zoveelste keer door. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze doen het in Zierik- zee tot nu toe zonder al te veel toe ters en bellen. Desalniettemin trekt Wereldlichtjesdag jaarlijks een groeiend aantal bezoekers. De eerste Wereldlichtjesdag in Zierikzee werd buiten ge houden. De kerk bleek later een sfeervol alternatief 'S-HEER ARENDSKERKE ELLEMEET BURGH-HAAMSTEDE MIDDELHARNIS BERGEN OP ZOOM - De politie heeft in de nacht van woensdag op don- derdaqg in Bergen op Zoom een 27-jarige drankrijder uit Vlissingen zijn rijbewijs afgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35