Kom lekker kerstshoppen bij life garden! Brandweer life garden Vooral Duitsers en Belgen vieren vaker vakantie in Zeeland zorgen voor een groei van 18 procent. Rijkswaterstaat wil einde aan zaak asbestschip Nog geen risicogebied in Terneuzen almanak Overval 30 en 31 ZEELAND ERSTSHOWS WorTen middelburg - Zeeland kreeg dit jaar meer buitenlandse toeristen over de vloer dan in 20t3. Er is sprake van een groei van r8 pro cent. Uit cijfers van het Kenniscentrum Kusttoerisme blijkt dat van janua ri tot en met augustus 756.000 buitenlanders vakantie vierden in Zeeland. In dezelfde periode in 2ot3 bleef het aantal buitenlandse toeristen steken op 642.000. Parallel daaraan is het aantal bui tenlandse overnachtingen toege nomen tot 3,4 miljoen. Dezelfde periode vorig jaar stopte de teller bij 2,9 miljoen. Het zijn deels de Duitsers die voor de toename zor gen. Velen hebben na jaren van af wezigheid Zeeland herontdekt. Het aantal Duitse vakantievier- ders is met tg procent gestegen. Ook de Belgen doen met een toe genomen bezoek aan Zeeland van t5 procent een flinke duit in het zakje. Pieken ten opzichte van 20t3 waren vooral te zien in het zonnige voorjaar (maart en april) april en juni. Mei bleef juist ach ter. Volgens directeur Patrick Polie van de VW Zeeland bevestigen de cijfers het beeld dat al langer op het netvlies staat: Nederland wordt populairder bij buitenland se toeristen. Met name de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Drenthe profiteren van de toe stroom. De toestroom van buitenlanders maakt de krimp van de binnen landse markt meer dan goed. Het aantal overnachtingen van Neder landers in Zeeland daalde vorig jaar met 3 procent naar 7,9 mil joen. Dat cijfer komt van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Nieuwe cijfers over binnenlandse vakantiebestedingen zijn nog in de maak, zegt Polie. Volgens NBTC-NIPO Research, dat gisteren resultaten van een continu vakantieonderzoek pre senteerde, hebben dit jaar 4 pro cent minder Nederlanders vakan tie gevierd in Zeeland. Landelijk is het aantal binnenlandse vakan ties gedaald met 2 procent. Meer mensen zijn in 2014 thuisgeble ven of verkozen een vakantie in het buitenland. VW-directeur Polie herkent het Zeeuwse beeld in het continu va kantieonderzoek niet. „We heb ben juist met een tv-campagne ge probeerd de krimp op de Neder landse markt om te zetten in groei. Volgens mij is dat gelukt, want ik signaleer t2 procent meer binnenlandse overnachtingen in Zeeland." SLUISKIL - Het is uitzonderlijk, er kent woordvoerder Edwin de Feij- ter van Rijkswaterstaat. Ondanks diepgravend onderzoek is Rijks waterstaat er niet in geslaagd de eigenaar van het schip Diamond Princess te achterhalen. Die moet zich nu binnen twee weken mel den. Laat niemand van zich ho ren, dan wacht waarschijnlijk ont eigening. De Diamond Princess ligt sinds 2022 bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Het schip zou in Sluis kil klaar gemaakt worden voor een reis naar Marokko, tot bleek dat kankerverwekkend asbest aan boord was. De Schroef spande met succes een rechtszaak tegen de toenmalige eigenaar aan om het schip weg te krijgen. Vervol gens gebeurde er niets, behalve dat het schip steeds werd doorver kocht en De Schroef ermee in zijn maag zat. Schroef-directeur Joris Dekeyser juicht de actie van Rijks waterstaat toe. Het einde van een tijdrovende zaak is in zicht. TERNEUZEN - Burgemeester ]an Lo- nink van Terneuzen wijst delen van Terneuzen vooralsnog niet aan als veiligheidsrisicogebied. Na de schietpartij in de Brouwerij straat, waarbij de 23-jarige Gideon Verhelst zondagochtend om het leven kwam, is volgens Lonink geen zware maatschappelijke on rust ontstaan. Meerdere schiet en steekpartijen deden Lonink al eens eerder besluiten om delen van Terneuzen tijdelijk aan te wij zen als veiligheidsrisicogebied. Nu doet hij dat niet. Lonink: „Het slachtoffer en de twee aangehou den verdachten (27 en 25 jaar) ko men voort uit groepen en kennen elkaar. Toch vermoeden we dat dit een incident was." Tuincentrum Renesse ZONDAG Ik II DECEMBER GEOPEND OPEN VAN 12.00-17.00 UÜR Voor het eerst mocht de jongen sur prises kopen voor het Sinterklaas feest. Hij kreeg van zijn ouders een bedragje waarmee hij voor iedereen wat leuks kon kopen. Trots als een pauw ging hij op pad. Hij bezocht kort de banketbakker en liep daar na door naar de speelgoedwinkel. Het heerlijk avondje brak aan en toen de surprises van de jongen uit de zak werden gehaald, keek hij vol trots naar iedereen. De zusjes en moeder kregen een chocoladekikker, vader een zakje met muntje. En de jongen? Die haalde een vuurrode brandweerwagen uit zijn pakje. VRIJDAG 5 december 2014 25 De liefhebbers stromem ipassaal toe •om de nieuwste trends te spotten Verdachte overval buurtwinkel 's-Gravenpolder pleegde misdrijf onder invloed van een groot aantal harddrugs Goed jaar door buitenlanders door Frank Balkenende De Diamond Princess, (voorgrond) afgemeerd aan het Kanaal door Gent-Terneuzen langs een dok van werf De Schroef in Sluiskil, foto Camille Schelstraete m, Korte Moermondsweg 1 Renesse 0111-461031 www.lifeandgarden.com Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34