WONEN 7 toch maandenlang kunt genieten. Tot dat warmgekleurde blad in het voorjaar afvalt en tussen je net gezaaide spinazie waait. Dan kun je een beukenhaag wel eens vervloeken. Heel doorschijnend lichtbruin, bijna wit, wordt het blad van som mige siergrassen. Vooral van lam- penpoetsersgras kun je in januari of februari nog heel vrolijk wor den. De bloemaren verwaaien, maar de vorm van de plant blijft behouden. En sommige planten zie je liever 's winters dan 's zo mers. Zo'n plant is de guldenroe de, die in de zomer vrolijk door de border woekert met ordinaire, gele pluimen. Je kunt hem nog het best plukken en in boeketten stoppen. Maar 's winters verande ren die bloemen juist in het fluwe- ligste beigebruin dat er bestaat. HEBBEN Hoofdtelefoon en snoer krijgen thuis Lachend aan ontbijt EKSls 'Met kerst mag je stralen' KERSTTRENDS 2014 VAN INTRATUIN 'We maken thuis alles na' 'Rood en groen zijn de deur uit' VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Geen gedoe meer met snoeren of rondslingerende hoofdtelefoons, dankzij de hoofdtelefoonhouder Loop. Eigentijds design en functionali teit zijn vanaf nu harmonieus samen gebracht in een prachtig nieuw pro duct. Hoofdtelefoonhouder Loop is een strak vormgegeven houder met een eigenwijs karakter. Loop is daar mee de eerste designoplossing die de rondslingerende hoofdtelefoon een echt 'thuis' biedt. Door de uitsparin gen in het frame is het mogelijk het snoer fraai op te winden, waarbij 'ge knakte' snoeren vanaf nu echt tot het verleden behoren. 'Loop' is in de mu ziekindustrie een op de achtergrond Hoofdtelefoonhouder Loop. herhalend geluidsfragment en fun geert daarmee als basis voor het rit me. Tevens verwijst de naam Loop naar het opwinden van het snoer. Loop is uitgevoerd in gepoedercoat staal in verschillende modieuze kleu ren. De verkoopadviesprijs is 98 euro, Servies van Label 32. foto's PR inclusief btw. De ambitie van aanbie der Spell is om interieurs te betove ren met een glimlach, door innovatie ve producten te ontwikkelen voor de moderne woon-werkomgeving. www.spell-online.com In het bezit van een ochtendhumeur? Of een (of meer) van de huisgenoten wellicht? Nu valt te betwijfelen of dat met Label 32 voorgoed overgaat, maar het moet toch wel heel erg gek gaan wil het servies zelfs het grootste ochtendchagrijn niet een klein beetje vrolijker maken. Elk porseleinen kopje en schaaltje van Label 32 heeft een eigen gezichtsuitdrukking, die de ge bruiker doet glimlachen. Het servies bestaat uit koffie-, thee- en espresso- kop en -schotels, een theekan, eier dopjes en diverse formaten schalen. De prijzen variëren van 15 euro voor een kop en schotel tot 58 euro voor de theekan. www.label32.nl f«W'; Al weken voor Sinterklaas schreef Truus Schotting de kerstkaarten. Ze heeft er duidelijk zin in. Samen met haar zus Tineke Lunenberg struint ze rond bij Intratuin. De meeste aankopen hebben ze al ge daan. „Ik kocht een grote lantaarn met een olielampje erin. Die komt in de tuin", zegt Tineke. Inspiratie voor hun kersthuis doen de zus sen op in het tuincentrum en op televisie. Truus: „We kijken Eigen huis en tuin en Engelse programma's als Escape to the country. Daar zie je de mooiste versiering." Nu valt hun oog op een XL-kerstbal op een schaal met wat kunstsneeuw. „Er moet nog wel wat groens bij, hoor. En wat lampjes. Met kerst mag je huis best stralen. Dat doen we zelf ook graag." De trends? Die houden ze niet in de gaten. „Die pauwenverentoestand is leuk voor andere mensen, wij houden het bij tijdloze gouden kerstballen." ONTPOPT De natuur als inspiratiebron en het mooiste van zolder, met vlinders en pauwen. ZACHT GEPOEDERD Romantisch, zacht en luxe. Metallic, koper, diamantvormen, veren, pastels en bloemen. OERKRACHT Stoere, ruige materialen uit de natuur. Neutrale kleuren, geweien en industriële details. SAMENSPEL Humor, vrolijkheid en veel grafische prints en piramidevormen. www.intratuin.nl en www.nijhofbaarn.nl Vriendinnen Helma van der Haar en Jeanet van de Kuylen waren al ver voor kerst bezig met het decoreren van hun huis en tuin. „Eerst gaan de dozen van zolder open om te zien wat we nog hebben. Dat vullen we aan met nieuwe dingen. Zoals de glanzende slingers met sneeuwvlokjes er op. Die zijn nieuw dit jaar", zegt Helma. Jolig doen de da mes de kerstslingers om hun nek. „De nieuwe aanwinsten gaan straks in een echte kerstboom, een Nordmann", zegt Jeanet. Haar ijsbeer met ledverlichting staat al in de tuin. reageren? wonen@depersdienst.nl Het echtpaar Van den Berg staat driftig te grabbe len in een stapel kerstkaarten. In hun mandje lig gen al een paar kerstspullen, waaronder een kus sen met hertenkop, een grote witte kandelaar van hout en een pluizige uil voor aan de muur. „We zijn hier eigenlijk om te kijken naar nieuwe verlich ting voor in de kerstboom. Ons oude snoer is te klein om de hele boom te verlichten", zegt hij. Zijn vrouw vertelt dat het echtpaar al jaren een kunst kerstboom heeft. „We deden alle traditionele groe ne en rode kerstversiering de deur uit." Nu is de hele boom gevuld met trendy witte kerstballen, boa's en kunstrozen. „Eigenlijk kwamen we alleen voor inspiratie, maar het mandje zit al flink vol."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30