Uitgifte bedrijventerrein bepaalt nieuw tracé Steunpunt zorg voor elk dorp in Borsele BEVELANDEN en THOLEN 29 Dronkaard uit Vlissingen raakt rijbewijs kwijt ALTERNATIEVEN ZANDDIJK/MOLENDIJK Forza Gymnastica geeft turnshows Turnvereniging Forza Gym nastica geeft zaterdag twee turnshows rond het thema Winter. De shows zijn om 14.00 en 19.30 uur in het sportcentrum Omnium. Kaarten zijn te koop voor vier euro; kinderen tot 4 jaar gratis. Alle leden van Forza Gymnastica tonen hun kunsten. Lezing over Mariene Dumas Kunstcriticus Nico Out geeft maandag 8 december om 20.00 uur in de Kloveniers doelen in Middelburg een kunstlezing over Mariene Dumas. Zij is één van de be langrijkste kunstenaars van onze tijd. Kaarten voor de le zing kosten tien euro. Toertocht voor mountainbikers Het wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt zondag een toertocht voor moun tainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De tocht over 30 of 50 kilometer gaat over onverharde paden. De startplaats is Arendshuis, To- renring in 's-Heer Arends kerke. Inschrijven tussen 9.00 uur en 11.00 uur. Zeeuwse mbo'ers niet naar Worldskills Erik van Wijck uit Biervliet en Vincent de Wolff uit Vlis- singen hebben zich niet ge plaatst voor de Worldskills in Brazilië. De mbo'ers de den woensdag en donder dag mee aan kwalificatie wedstrijden bij mbo-school Scalda in Vlissingen. Ze haalden niet genoeg pun ten om door te kunnen. KRUININGEN - Reimerswaal moet bij de uitgifte van het nieuwe be drijventerrein in de Olzendepol- der rekening houden met de nieu we ontsluitingsweg naar Yerseke. Zowel bij de keuze voor verbre ding van de dijk als bij de aanleg van een totaal nieuwe weg moet er grond worden afgesnoept van HEINKENSZAND - Om snel signalen op te vangen van mensen die om wat voor reden dan ook hulp nodig hebben, krijgt elk dorp in de ge meente Borsele een steunpunt. Dit steunpunt bestaat uit een wijkverpleegkundige en een wel- zijnsmedewerker. De gemeente maakt binnenkort de lijst met te lefoonnummers bekend van de steunpunten, zei wethouder Con- ny Miermans gisteren. Door de veranderingen in de zorg zijn mensen meer aangewezen op familie, buren en/of vrienden. Er zijn echter ook mensen die niet om hulp durven te vragen. „De vraagverlegenheid is groter de landbouwgrond die de ge meente onlangs moeizaam heeft verworven voor de uitbreiding van het bedrijventerrein. Hans Rottier (SGP) vroeg gistera vond aandacht voor dit probleem. Volgens de provincie kan dit wor den ondervangen door ook bij de keuze voor een compleet nieuwe dan het aanbod", zegt beleidsme dewerker Olga Idema van de ge meente. „Daarom is het ook be langrijk dat mensen signalen op vangen. Bijvoorbeeld de buur vrouw die ziet dat de gordijnen van de buren wel heel erg lang dicht blijven. Of de vuilnisman die ziet dat die kliko nog steeds niet is opgehaald. Of de voetbal trainer die ziet dat het jongetje nooit wil douchen. Mensen die iets zien, signaleren dus, kunnen bij het steunpunt terecht." Wethouder Miermans benadrukt dat ondanks de bezuinigingen er volgend jaar toch nog meer geld is voor de uitvoering van de zorg taken dan dit jaar. „We gaan het alleen op een ande re manier invullen. Er wordt ook weg het tracé westelijk van het nieuwe bedrijventerrein te laten lopen. Daarmee vallen subvarian ten waarbij de nieuwe weg het volledige tracé van de huidige 01- zendepolderweg volgt, alvast af. Andries Jumelet (CU) liet door schemeren een voorkeur te heb ben voor verbredingsvariant. „Dat een cultuurverandering verwacht van de zorgprofessionals die bij voorbeeld samen met de cliënt de beste zorg gaan afspreken. De drie kernbegrippen zijn mens schoon, huis schoon en eten. Maar als de cliënt wil dat de bloembakjes ge vuld moeten worden, in plaats van het zemen van de ramen dan gebeurt dat ook." Zorgaanbieders krijgen overigens een vast budget per nieuwe klant. Tijdens de huisbezoeken of keu- leder dorp in de gemeente Borsele krijgt volgend jaar een steunpunt om sneller in te spelen op zorgvragen lijkt mij het meest realistisch en het snelst uitvoerbaar", zei hij. Nico van der Hoest (Leefbaar Rei merswaal) vroeg of in dit scenario Yerseke niet tijdenlang onbereik baar is. Volgens de onderzoekers is het echter mogelijk om tijdens een verbreding het verkeer over de huidige weg te laten lopen. kentafelgesprekken wordt dan be keken welke hulp er nog nodig is en welke zaken nog zelf gedaan kunnen worden. Borsele heeft overigens volgend jaar een tekort van een dikke ze ven ton op het WMO-budget. De tekorten van volgend jaar en 2016 kunnen nog worden opgevangen door de WMO-reserve van een miljoen euro maar zekerheden zijn er niet. „Als een jongetje bijvoorbeeld in zorgcentrum de Vlietberg moet worden opgenomen kost ons dat jaarlijks 130.000 euro. Dan gaat het hard." In de Stenge in Heinkenszand is maandag 8 december vanaf 20.00 uur een informatie-bijeenkomst over de veranderingen in de zorg. BERGEN OP ZOOM - De politie heeft in de nacht naar donderdag in Ber gen op Zoom een 27-jarige drank rijder uit Vlissingen zijn rijbewijs af genomen. De man reed rond 00.50 uur over de Korte Bosstraat in Bergen op Zoom. Midden op de kruising stopte hij met zijn auto en wenk te naar toevallig passerende agen ten. Met een zware dubbele tong vroeg hij of de politie hem een parkeerplaats aan kon wijzen om te parkeren. Het parkeren moest hij vervolgens aan een agent over laten. De automobilist moest mee naar het bureau voor een adema nalyse. Hij blies een waarde van ruim drie maal de maximale li miet op het ademanalyseapparaat. De wettelijke limiet bedraagt 220 ug/1. De uitslag bedroeg 695 ug/1. Zijn rijbewijs is ingevorderd. De politie maakt proces-verbaal op. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 WEGEN O-plus Bruine variant Groene variant Rode variant Blauwe variant KOSTEN 46 miljoen 77 miljoen 58 miljoen 64 miljoen 90 miljoen Oosterschelde Yerseke Bestaande weg Aansluiting op bestaande weg Kruiningen Nieuwe oprit en afrit A58 Nieuwe oprit en afrit A58 Oostdijk Infographic Sjoera van der Horst Bron Provincie Zeeland Aansluiting op huidige oprit en afrit A58 I foto Johan van der Heijden GOES MIDDELBURG drukkerijmiddelburg.nl/tickets 'S-HEER ARENDSKERKE VLISSINGEN door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2