Nieuw dubbelglas bespaart 460 euro Gemeenten kunnen overlast aanpakken WONEN 3 Nederlanders verspillen bijna een half miljard euro per jaar aan ener gie door enkelglas. Dat blijkt uit onderzoek van Glas.nl, een websi te van glasleveranciers. In veel huizen zit nog enkel glas of verouderd dubbelglas. Enkel glas laat vijf keer zo veel warmte ontsnappen als dubbelglas waar door de stookkosten hoog op kun nen lopen. Verder isoleert het standaard dubbelglas minder goed dan het nieuwste glas. De website hield onlangs een on derzoek onder 716 mensen. Daar uit bleek dat veertien procent nog enkelglas heeft. Omgerekend naar het totaal aantal huizen in Neder land, gaat het om een miljoen wo ningen. Een gemiddeld huis heeft twintig vierkante meter ramen. Dubbelglas levert volgens bereke ningen van Glas.nl 23 euro aan energielasten per vierkante meter op. Met het nieuwste dubbelglas, HR++, kan een gemiddeld gezin rond de 460 euro per jaar bespa ren. De glasleveranciers stellen dat de investering in nieuw dubbelglas zich in korte tijd weer terug kan verdienen. Gemeenten krijgen meer moge lijkheden om ernstige proble men met de leefbaarheid, zoals woonoverlast, aan te pakken. In aangewezen gebieden of woon complexen kunnen woningzoe kenden met crimineel of over lastgevend gedrag worden ge weerd. Minister Stef Blok (Wonen) heeft het wetsvoorstel dat de uit gebreide bevoegdheden regelt, gisteren openbaar gemaakt. Het kabinet hoopt dat de woonover last en criminaliteit in de betrok ken gebieden afnemen. De ko mende periode kunnen mensen en organisaties op het plan reage ren. De Wet bijzondere maatre gelen grootstedelijke problema tiek ('Rotterdamwet') geeft ge meenten nu de mogelijkheid om in aangewezen gebieden geen woningen toe te wijzen aan men sen zonder inkomen uit arbeid. Ook kunnen zij ervoor kiezen specifieke groepen zoals hoger opgeleiden voorrang te geven. De gemeente moet zowel voor de aanwijzing van een gebied als voor een verlenging toestem ming vragen aan de minister. VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 Een glaszetter aan het werk. Als de bank niet bij de muur past, krijgt de muur gewoon een nieuw kleurtje. Anita en Roger Pisters: zij is de creatieveling, hij is meer de koopjesjager. foto's Marcelle Davidse Van de woning zoals ze die in 2005 kochten, is weinig meer te herkennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26