Coach van Corendon boycot EK schaatsen Van der Pols helemaal terug op topniveau Luc Castaignos laat gapend gat achter Nb 34 SPORT EK 2017 Nadat Nederland zich vorige week plaatste voor het WK, haalde de KNVB nu de organisatie van het EK in 2017 binnen. 66 Wat de anderen doen, dat moeten ze zelf weten. Oranje tast nog in het duister 66 De andere landen achtten de kans niet zo groot dat ze het EK zouden krijgen Sparta voor EK naar echt gras BERLIJN - Jan van Veen gaat niet mee als coach naar het EK schaat sen in Tsjeljabinsk. Hij boycot het toernooi vanwege de politieke si tuatie in Rusland. „Wat de anderen doen, moeten ze zelf weten. Daar laat ik ze vrij in", zegt hij over de rest van zijn ploeg, Corendon. „Maar ik kan het voor mezelf niet rijmen er heen te gaan." Van Veen voert de oorlog in Oost-Oekraïne aan en de inlij ving van De Krim door de Rus sen, vlak na de afloop van de Olympische Spelen van Sotsji. De coach meldt dat hij politiek en topsport 'niet los van elkaar kan zien'. Van Veen beschouwt de Russische president Poetin als 'ge vaarlijk'. „Er wordt daar gewoon aan landjepik gedaan", vindt hij. Bij Corendon schaatsen onder an dere Jan Blokhuijsen, Koen Ver- weij, Marrit Leenstra, Lotte van Beek en Renz Rotteveel. Zij ma ken allemaal kans om zich te DEN BOSCH - Twee wervelende kwarten, met afstand het beste van deze week, waren voldoende voor de hockeysters van Oranje om Duitsland bij de laatste vier weg te houden: 1-0. Michelle van der Pols (25) was de matchwin naar. Michelle wie? Door velen al lang en breed afgeserveerd, ook bijna door zichzelf overigens. Nog maar een paar maanden dacht de gebo ren Utrechtse aan stoppen. Om vervolgens snel tot inkeer te ko men en nog één keer vol voor haar carrière te willen gaan. Daar kreeg ze gisteren in een snikheet Mendoza - Nederland speelde op plaatsen voor het EK, dat op 10 en 11 januari wordt gehouden. Blok huijsen twitterde een paar maan den terug dat het hem beter leek als de ISU Rusland het toernooi zou afnemen. Van Veens werkgever Corendon, bezorgd om de veiligheid van de sporters, kaartte de politieke situa tie in Rusland eerder al aan bij de KNSB. Bij de schaatsbond worden de ontwikkelingen in Rusland en Tsjeljabinsk nauw worden ge volgd, maar in de ogen van de KNSB zijn er vooralsnog geen re den is om volgende maand niet af te reizen, behalve persoonlijke. Jac Orie, de coach van bijvoor beeld Sven Kramer en Wouter 01- de Heuvel, heeft laten weten dat hij een boycot voorbarig vindt. het heetste moment van de dag; 36 graden in de schaduw - de beloning voor. In januari 2007, bijna acht jaar ge leden dus, maakte de toen zeven tienjarige Van der Pols al haar de buut in het Nederlands elftal. Na enkele Champions Trophy's en het WK van 2010 werd het stil. Geplaagd door blessureleed, een zeer onwillige knie, zag ze jaren lang maar sporadisch een hockey veld. Pas in de zomer van 2013 keerde Van der Pols terug op top niveau. Langzamerhand bloeide ze op, en groeide de middenveld ster van SCHC uit tot dé verras sing in de Oranje-selectie. Uit een vrijwel onmogelijke hoek maakte Van der Pols gisteren de enige treffer. nyon - Het Nederlandse vrouwen voetbal is 'hot'. Nadat Oranje zich vorige week voor het eerst had ge kwalificeerd voor het WK, haalde de KNVB gisteren de organisatie van het EK in 2017 binnen. „Dit past perfect in onze ambities", al dus KNVB-directeur Bert van Oostveen, die na de toewijzing door de Uefa meteen werd aange steld als toernooidirecteur. „Vrou wenvoetbal heeft hoge prioriteit bij de KNVB, dit EK is een belang rijke impuls om de gewenste groei te realiseren." Het aantal voetballende meisjes en vrouwen is de afgelopen vijf jaar met ruim twintig procent ge stegen, tot het huidige aantal van 137.525. Dat moeten er volgens de KNVB zo snel mogelijk 150.000 worden. „Het zou prachtig zijn als dat samenvalt met het EK", al dus Van Oostveen, die eerder dit ZEIST - Het Nederlands vrouwen voetbalelftal weet nog niet in wel ke pot het is ingedeeld bij de lo ting voor het WK van volgend jaar. De Fifa maakt pas vandaag bekend hoe de 24 deelnemers worden geplaatst Morgen is in Ot tawa de loting, waarbij zes poules van vier landen worden gevormd. De verwachting is dat Canada (or ganisator), Japan (wereldkampi oen) Verenigde Staten, Brazilië, Duitsland en Frankrijk groeps- hoofd zullen zijn. jaar al het EK 2020 (mannen) bin nenhaalde. Dat toernooi wordt ge spreid over heel Europa gespeeld, de Amsterdam Arena kreeg vier wedstrijden toegewezen. Een grote verrassing was het giste ren niet toen de Uefa bekend maakte dat Nederland in 2017 het EK voor vrouwen mag organise ren. De KNVB was de enige natio nale bond die zich officieel kandi daat had gesteld, hoewel in totaal zeven landen interesse hadden. „Ik denk dat de anderen zich nog een keer bedacht hebben toen wij ons 'bid' indienden. Het vrouwen voetbal in Nederland is enorm in ontwikkeling en bovendien was ons bid technisch heel goed. De andere landen achtten de kans toen niet zo groot meer dat ze het EK zouden krijgen", zei Van Oost veen met gepaste trots. Zo volgen de hoogtepunten voor het Nederlandse vrouwenvoetbal elkaar in hoog tempo op. In juli veroverde Oranje onder negen tien jaar in Oslo de Europese titel, met Vivianne Miedema als uit blinkster. Diezelfde Miedema schoot het 'grote' Oranje vorige week in Italië met twee doelpun ten naar het WK van volgend jaar in Canada. Twee jaar na het de buut op het mondiale podium volgt het EK in eigen land, waar voor Oranje automatisch is ge plaatst. „Het vrouwenvoetbal in ons land krijgt hier zeker een 'boost' van", denkt Anouk Dek ker. De international van FC Twente weet dat de EK-finale in augustus 2017 in Enschede wordt gespeeld. „Geweldig. Tijdens het EK zal Nederland topvoetbal voor geschoteld krijgen." De openingswedstrijd van het EK is in De Galgenwaard in Utrecht. De andere speelsteden zijn Breda, Tilburg, Deventer, Rotterdam (met Het Kasteel) en Doetin- chem. ZEIST - Het EK voetbal voor vrou wen in 2017 moet geheel op na- tuurgras worden gespeeld. Dat be tekent dat op Het Kasteel, het sta dion van Sparta Rotterdam, de huidige kunstgrasmat over drie jaar vervangen dient te worden door echt gras. Dat liet toernooidi recteur Bert van Oostveen donder dag weten, nadat de Uefa het toer nooi had toegewezen aan Neder land. Het WK van volgend jaar in Canada wordt juist volledig op kunstgras gespeeld. ENSCHEDE - Luc Castaignos heeft zich in zijn derde seizoen bij FC Twente ontpopt tot de onbetwiste scherpschutter van de ploeg. Van de 26 treffers die de Enschedese club er tot dusverre heeft ge maakt, heeft de spits er negen voor zijn rekening genomen. De oogblessure die hem nu tot de winterstop heeft geveld, is dan al leen vervelend voor hem, maar is ook een gevoelig verlies voor het elftal dat aanvallend voor een groot deel afhankelijk van hem is. De vraag die zich aandient is: wie gaat de plek van Castaignos in de punt van de aanval innemen op het randje van 2014? Eigenlijk zou het antwoord heel simpel moeten zijn. Spits 1 valt weg, dus komt au tomatisch spits 2 in beeld: Torgeir Borven in dit geval. Maar geldt die wet der logica eigenlijk nog wel bij Twente? De Noorse aanval ler Borven kwam in januari van dit jaar naar Twente, maar hij heeft in de voorbije periode nog geen moment aangetoond dat hij iets toevoegt. Maar wie moet er zondag tegen Vitesse dan wel in de spits staan? Jari Oosterwijk en Felitciano Zschusschen zijn met zes treffers de topscorers van de beloftes. Maar zij hebben eigenlijk (nog) niet de kwaliteiten om vanaf de aftrap in de basis van het eerste elftal te beginnen, al is de fysiek sterke Zschusschen veel geschik ter als pinchhitter dan Borven. Blessures komen altijd ongelegen, maar het mag duidelijk zijn dat er door het wegvallen van Cas taignos een gapend gat in het elf tal van Twente is gebrand. Hoogtepunt na door Robbert Minkhorst door Pim Dikkers Jan van Veen door Jaco Kaijen Bert van Oostveen Bert van Oostveen door Leon ten Voorde Moniek Nijhuis behaalde gisteren haar eerste medaille op een wereldkampioenschap. Op de 50 meter schoolslag won ze brons, foto Margarita Bouma/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25