Russische president Poetin speelt paniekvoetbal 16 Vermoeden van betrokkenheid van wethouder bij aanleg parking. Rennen voor de bijtelling oostburc - De Sluise burgemees ter Annemiek letten heeft de ge meentesecretaris onderzoek laten doen naar vermeende belangen van oud-wethouder Stan Lauret bij de Ontwikkelings Maatschap pij Sluis, die bij Sluis een nieuwe parkeerplaats liet aanleggen. Dat blijkt uit documenten die bij deze krant zijn bezorgd. Stan Lauret stapte op tg oktober uit het Sluise college, naar eigen zeggen omdat hij zich daar niet langer thuis voelde. Al snel bleek dat er meer speelde en zijn ver trek niet louter vrijwillig was. Zo werd gefluisterd over misdragin gen van Lauret tijdens een perso neelsbijeenkomst, de maandag er vóór. Lauret ontkent die aantijgin gen grotendeels. Uit de documenten blijkt dat WD-fractievoorzitter Conny Al- mekinders vlak vóór het vertrek van Lauret bij de Ontwikkelings Maatschappij Sluis (OMS) polste of de wethouder daar belangen had. De OMS liet op dat moment een parking aanleggen in de Ma ria- en Havenpolder bij Sluis. De gemeente stond voor de keuze om die parking wel of niet te hu ren, en was dus een betrokken partij. Almekinders werd geraad pleegd door de gemeentesecreta ris, die op pad was gestuurd door burgemeester letten. Almekin ders belde vervolgens naar OMS-betrokkenen en vroeg on der meer of Lauret daar aandelen had. Van die investeerders hoorde Lauret uiteindelijk wat er speelde. OMS'ers wijzen betrokkenheid van Lauret bij hun club resoluut van de hand. In een mail aan Al mekinders geeft één van hen een paar dagen later aan dat hij 'de in sinuaties vanuit het stadhuis als een steek onder de gordel er vaart'. De betrokkene spreekt over 'waanbeelden' en dringt er bij Almekinders op aan de zaak met Lauret zelf te bespreken. Uit de papieren blijkt ook dat in augustus een teamcoach werd aan getrokken om de verhoudingen binnen het Sluise college te verbe teren. Meerdere wethouders za gen daar het nut niet van in. Ze constateerden dat de burgemees ter klaarblijkelijk zelf meer grip wenste te hebben op de besluit vorming binnen het college. Lichte regen VRIJDAG 5 december 2014 MOSKOU - Een kapitaalvlucht van zo'n no miljard dollar door ver trekkende investeerders, een roe bel die in vrije val is geraakt en Russische bedrijven die door de sancties geen geld meer kunnen lenen in het Westen. Het gaat een zwaar jaar worden, waarschuwde de Russische president Poetin gis teren in zijn jaarlijkse toespraak voor beide kamers van het parle ment. Het water staat Rusland aan de lippen en dat noopt tot ex treme maatregelen om het tij te keren. Poetin kondigde er meteen een aan: Russen die 'verdacht' geld op buitenlandse rekeningen hebben staan, kunnen dat naar Rusland terugsluizen zonder ge vaar te lopen door de overheid te worden lastig gevallen over de her komst ervan. Poetin: „Als iemand zijn middelen en eigendom legali seert in Rusland, dan krijgt hij de stevige garantie dat de rechtsorga- nen niet vragen waar het geld van daan komt. Ook zal hij niet aanlo pen tegen juridische of admini stratieve vervolging." De maatregel tekent volgens waar nemers de paniek in het Kremlin. Alle economische signalen staan op rood, het land raakt internatio naal steeds geïsoleerder, en de pre sident volhardt in zijn eigen ge lijk. Geen verzoenende woorden richting het Westen gisteren om een versoepeling van de relatie mogelijk te maken. Integendeel. Hij verheerlijkte de annexatie van de Krim. Maar het Westen is niet Poetins enige vijand. Misschien veel erger is de lage olieprijs. De Russische economie drijft op de export van olie en gas en het in zakken van de olieprijs slaat een groot gat in de begroting van Mos kou. Dat zet de president het mes op de keel. Poetin heeft al laten zien een onberekenbare, oorlogs zuchtige speler op het wereldto neel te zijn. Een in het nauw ge dreven speler kan nog onbereken baarder worden. 55% 45% Vanaf 1 januari worden de grenzen voor lagere bijtelling aangescherpt. Tot die dag profiteert Lexus met de nieuwe NX300h van 20 procent. 256e jaargang nr. 287 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Al eerder onderzoek naar Lauret door Martijn de Koning pagina 26/27 'Tja, dit is politiek...' njp+- 1^ ppfi- VLISSINGEN - Hij heeft maar een bijbaantje genomen als postbode, aldus deze ld- fluCI L Zwarte Piet die gisteren de post bezorgde in Vlissingen. Hij ontkende in alle nk toonaarden dat hij een als Zwarte Piet verklede postbode was. „Ik ben Zwarte LJ1J UacllllJ C pjet, maar je moet aan mijn kleding wel kunnen zien wat voor werk ik doe." foto Ruben Oreel pagina 32 en 33: Piet blijft Piet op basisscholen, zie video op www.pzc.nl/video Editie: Bevelanden/Tholen ANALYSE DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik vier Sinterklaas UW MENING 308 reacties Scholen moeten ouders verplichten te brigadieren EENS ONEENS oo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1