B m 4 i Debuut nieuwe dieselmotor in comfortabele Mazda2 16 AUTO De Autowebsite van het Jaar: Toyota The Mini Story in BMW Museum Maserati put uit luchtvaarttechniek Studio Harcourt naar DS Wereld RIJTEST LEXUS NX300H NIEUWTJES - Vanaf 1 januari worden de grenzen voor lagere bijtelling aangescherpt. Tot die dag profiteert Lexus met de nieuwe NX300h van 20 procent. Lexus positioneert de nieuwe NX onder de grotere RX. Toch is het lengteverschil maar 14 centimeter, terwijl het standaard bagagevolume van de NX zelfs royaler uitvalt (550 liter). Waar Lexus in de beginjaren nog al eens terugviel op vooral Duitse stylingelementen, is de vormge ving van dit model heel Japans. Strakke, keiharde lijnen bepalen het beeld. De optisch aflopende daklijn geeft de achterkant een coupéachtig voorkomen. Daar zijn het de lichtunits die scherpte in het ontwerp brengen. Lexus voert al vele jaren in het in terieur een eigen stijl. Die is min der extreem dan de buitenkant. Door materialen en afwerking straalt de kwaliteit ervan af. Het merk kreeg in het verleden vaak heftige kritiek op de joystickbedie ning van het centrale scherm voor onder meer de navigatie. Die is nu vervangen door een 'pad', waarop de bestuurder de cursor met de vinger bedient. Een verbe tering? Totaal niet! Iets foutiefs aanklikken, gebeurt in een fractie van een seconde, waardoor de chauffeur tijdens het rijden veel te lang op het scherm bezig is en dus niet op de weg kijkt. Op elektronisch gebied levert Lexus ongeveer alles wat denk baar is om het comfort en de vei ligheid te dienen. Zo kan een mo biele telefoon onder de midden- armsteun via inductie worden op geladen. De 360 graden camera geeft heel grappig een bijna 3D beeld en helpt bij manoeuvreren onder krappe omstandigheden. De functie van het losse spiegel tje tussen de voorstoelen is niet helemaal duidelijk. Het zal niemand verwonderen dat ook deze Lexus NX een hybri de aandrijflijn heeft. De 2.5 liter viercilinder stamt uit de IS-reeks, maar kent een eigen afstemming. Afhankelijk van het uitrustingsni veau voegt het merk een of twee elektromotoren toe. Voor maxi maal vermogen (197 pk), koppel en prestaties maakt dat niets uit. De NX rijdt uitermate comforta bel, maar is niet zo scherp als het uiterlijk doet vermoeden. Bij het geboden comfort sluiten ook de fantastisch zittende stoelen aan. Het gerealiseerde brandstofver bruik blijft onder de 1 op 12. Al leen versies met één elektromotor krijgen tot eind 2014 nog 20 pro cent bijtelling. De prijzen begin nen bij 45.990 euro. Deze maxi maal uitgeruste President Line is de duurste voor 70.990 euro. LEXUS NX300H EN DE CONCURRENTEN RIJ-IMPRESSIE MAZDA2 Met de nieuwe Maz- da2 debuteert een 1.5 liter dieselmo tor. Deze heeft een enkelvoudige turbo. Mazda tornt aan de verbrandingska mers en integreert een nieuw injectiesysteem. Resultaat: een 105 pk sterke krachtbron met een soepel karakter. De nieuwe 2 is ook leverbaar met 1.5 liter benzine (75, 90 en 115 pk). Op de 115 pk na allemaal goed voor 20 procent bijtelling. De 2 rijdt volwassen, stuurt uitstekend en voorziet, in combinatie met hoogwaardige materialen, in veel comfort. Er is volop zit ruimte, ook op de achterbank. Uiteraard wordt de auto omvat door de bekende SkyActiv-tech- niek. Het infotainment- en con- nectiviteitssysteem verhoogt het luxueuze gevoel. De vooras is ten opzichte van zijn voor ganger 8 centimeter naar voren verplaatst en de A-stijlen net zo veel naar achteren. Daar door oogt het model evenwich tig. Vanafprijs: 14.490 euro. Door zijn strakke lijnen valt de nieuwe Lexus NX300h op. foto's Automedia door Tony Vos Lexus NX300h Bagage 550 liter, gew. 1.595 kg. Hybride 2.5 liter, 197 pk. Vanaf 45.990 euro, President Line 70.990 euro. Audi Q5 Bagage 460-1.480 liter, gew. 1.885 kg. Hybride 2.0 liter, 245 pk. Vanaf 46.760 euro, 2.0 TFSI BMWX3 Bagage 550-1.600 liter, gew. 1.745 kg. Benzine 2.0 liter, 245 pk. Vanaf 47.990 euro, xDrive 28i Hyb. Quat. 66.470 euro. High Ex. 67.995 euro. Mercedes CLK Bagage 450-1.550 liter, gew. 1.725 kg. Benzine 2.0 liter, 211 pk. Vanaf 47.400 euro, 250 4Ma- tic Prest. 61.691 euro. Toyota heeft in Nederland in de ca tegorie 'Auto' de Website van het Jaar-verkiezing gewonnen. Bijna een miljoen stemmen werden er in ons land online uitgebracht. Stem mers beoordeelden sites op onder meer de inhoud, navigatie en ont werp. Toyota liet in de categorie 'Auto' elf websites achter zich. Me- trixLab en Emerce organiseerden de verkiezing. De 55-jarige Nederlandse Mini (re- Born) heeft een hoofdrol in het BMW Museum in München. De tentoonstelling is een goede reden onderweg naar bijvoorbeeld win tersport een stop te maken. The Mini Story omvat dertig iconische modellen, fel begeerde collectors items en veel achtergrondinfo.De expositie loopt tot eind januari 2016. Info: www.bmw-welt.com bsite va Publieksprijs voor Toyota-site. Maserati gaat samenwerken met Airbus Croup Innovations, actief in aeronautica, ruimtevaart en aanver wante dienstverlening. De Italiaan se autofabrikant krijgt zo toegang tot hoogwaardige fabricageproces sen, toegepast in de luchtvaart, zo als productiemethoden, expertise op gebied van metalen en samen gestelde materialen, lijmprocessen en integratie van systemen. Mini's in alle facetten. Studio Harcourt vereeuwigt al de cennialang de Parijse high society en internationale coryfeeën. Nu is het de beurt aan fans van Citroën. De topfotografen en visagisten van het bureau strijken van 13 decem ber tot 3 januari 2015 met een pop-up studio neer in DS Wereld, 33 rue Francois 1er in Parijs. Er worden duizend portretten van Citroënfans gemaakt. Luchtvaarttechniek. DS geportretteerd. door Willem de Volder Mazda2 oogt goed en biedt veel binnenruimte, foto Mazda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18