Rebelse Franse minister lacht om rechtse laster Per dag 330 gewonden op Oostenrijkse pistes 349 399 459 469 489 499 499 799 BUITENLAND 11 y Kras.nl/Fietsvakanties of 0900-9697 Fiets-/busreizen 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. PARIJS - De Franse minister van On derwijs heet eigenlijk Claudine Du- pont en is eigenlijk een dochter van een Amerikaanse miljardair. Dupont is ultra-links. Haar onder- wijsagenda: masturbatielessen voor kleuters, Arabisch als tweede taal en jongens moeten zich ver plicht als meisjes kleden. Althans, als je de Facebookpagina mag geloven die opgezet is om on derwijsminister Najat Vallaud- Belkacem zwart te maken. Zelf moest ze lachen om de lastercam pagne op internet. Vallaud-Belka- cem geldt als belle et rebelle (mooi en opstandig), iets wat er bij Fran sen goed ingaat. Ze is de populair ste politica van het land, niet slecht voor een 37-jarige vrouw uit Marokko die zich met gevoeli ge onderwerpen bezig houdt. Als minister van Vrouwenrechten maakte ze prostitueebezoek ille gaal, als presidentieel woordvoer der moest ze de impopulaire Ze is de populairste politica in het land, niet slecht voor een 37-jarige vrouw uit Marokko Francois Hollande verkopen. En sinds afgelopen zomer leidt ze dus het Franse ministerie van on derwijs. Vallaud-Belkacem is de derde on derwijsminister die onder Hollan de dient, en de meest rigoureuze. Ze zei deze week te overwegen om cijfers op school af te schaf fen. Die cijfers worden als wapens gebruikt door leraren, die niet schromen een slecht cijfer uit te delen. Resultaat: per jaar verlaten 150.000 Franse jongeren hun school getraumatiseerd en zonder diploma. Haar plan werd gekraakt door rechts. Luc Ferry, voormalig onderwijsminister, schamperde: „Cijfers afschaffen op school is zo iets als de thermometer uit het ziekenhuis bannen." Ze is een kop-van-jut geworden voor rechts, maar de jeugdige Ma rokkaanse lijkt met elke klap ver der in de peilingen te stijgen. En kele weken na haar aantreden de ze zomer steeg ze naar de tweede plaats op de hitparade van Franse politici. Vallaud-Belkacem komt ontwape nend over. Een televisiepresenta tor zette haar een kaas voor die de zelfde naam had als een bij vrou wen populaire minister, en vroeg of ze die lekker vond. „Ik heb hem nog niet geprobeerd", flapte ze eruit, om vervolgens de slappe lach te krijgen. Maar achter die lach gaat een sterke persoonlijk heid schuil. De minister staat be kend om haar toewijding en haar formidabele dossierkennis. Ze is niet de eerste moslim-minis ter van Frankrijk. Onder Sarkozy diende Rachida Dati op Justitie, maar anders dan Dati is Vallaud- Belkacem in de Maghreb geboren. Ze kwam pas op 4-jarige leeftijd met haar moeder naar Frankrijk. De geruchten over haar Ameri kaans afkomst liet ze passeren, maar ze diende geschokt een aan klacht in wegens smaad toen ex- treem-rechtse organisaties haar vermeende 'onderwijsplannen' publiceerden. „Een aanval op mijn persoon negeer ik", zei ze in een reactie, „maar als het ministe rie wordt belasterd, reageer ik on middellijk." INNSBRÜCK - Artsen en verpleeg kundigen in Oostenrijkse hospita len zetten zich schrap, nu het win terseizoen is begonnen. Voor ge middeld ongeveer 330 winterspor ters per dag eindigt de sneeuwpret namelijk in het ziekenhuis, zo bleek gisteren uit cijfers van de organisa tie voor verkeersveiligheid KFV. Oostenrijk rekent dit jaar dan ook op ongeveer 65.000 gewonde win tersporters. Onder hen zijn zo'n 40.000 skiërs en 10.000 snowboar- ders. Belangrijkste oorzaak van de ongevallen is hun slechte condi tie. Elke winter vallen ook 30 tot 40 doden op de Oostenrijkse pis tes. Vallen, botsingen en crashes tegen obstakels als bomen zijn in twee van de drie gevallen de oor zaak. De rest overlijdt door hartfa len of een storing in de bloedsom loop. Een slechte of geen voorbe reiding draagt bij aan een grotere kans op letsel. Maar ook goed afge stelde ski's zijn belangrijk. Wan neer die te snel of juist niet uit gaan, kan dat gevaarlijk zijn. Hoeveel Nederlanders gewond ra ken, is niet bekend gemaakt. Wel is Oostenrijk populair onder Ne derlanders. Van de 930.000 Neder landers die dit seizoen op winter sport gaan, kiest de helft voor Oos tenrijk, zo meldt de ANWB. Studenten urenlang ingesloten na alarm Duizenden studenten aan de kunstacademie in het Zwitserse Zürich hebben uren opgesloten gezeten na een politie-alarm. De politie kamde de 1400 ruimtes in het gebouw uit, kennelijk zonder resultaat 's Middags verklaarde de politie het pand veilig, zonder de reden voor het alarm te melden. Vaticaan vindt miljoenen euro's Bij hervormingen die de fi nanciën van het Vaticaan transparanter moeten ma ken, zijn volgens de kerk staat honderden miljoenen euro's ontdekt Het geld was verstopt op rekeningen en kwam niet in de balansen voor, zegt de voorzitter van de financiële autoriteit van het Vaticaan, George Pell. Verkracht meisje in brand gestoken Een meisje in India dat aan gifte had gedaan van een ver krachting, is gisteren in brand gestoken. Volgens In diase media is het zeventien jarige meisje in kritieke toe stand in het ziekenhuis opge nomen. Voor de verkrach ting werden drie mannen opgepakt Zij kwamen vori ge week vrij op borgtocht Ruzie over fel licht van reuzenrad De milieudienst van de ge meente Düsseldorf buigt zich dezer dagen over de fel heid van het licht van het reuzenrad. De verlichting van het markante rad is vol gens een omwonende te fel, maar veel bezoekers en in woners, inclusief de burge meester, willen dat het rad ook 's nachts schittert. Kinderen krijgen besmet bloed Zeker zestien Pakistaanse kinderen zijn besmet ge raakt met hiv nadat ze bloed transfusies hadden gekre gen. Die kregen ze omdat ze lijden aan de bloedziekte thalassemie. Mogelijk zijn meer mensen besmet. Veel bloeddonoren zijn drugsver slaafd en er wordt slecht ge controleerd op ziektes. 'Meer geld seksuele gezondheidszorg' Jaarlijks 25 dollar per vrouw uitgeven aan seksuele ge zondheidszorg, kan vele le vens van moeders en kinde ren redden. Dat staat in een rapport van de Verenigde Na ties dat gisteren is versche nen. Het rept van een 'ver bijsterend gebreid aan seksu ele en voortplantingshulp in ontwikkelingslanden. Langs de Moezel Belgische kust Vlaanderen Zwarte Woud Rijndal Normandië Mont St.-Michel Langs de Bodensee De Oostzeekust Beieren Tirol Cöte d'Azur Provence Fiets- Wandelvakanties Zomer 2015 VRIJDAG 5 DECEMBER 2014 door onze correspondent Cees van Zweeden I De Franse onderwijsminister Najat Vallaud-Belkacem. foto HH ZÜRICH VATICAANSTAD LUDHIANA DÜSSELDORF ISLAMABAD LONDEN Fietsreizen Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en Nederlandse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee op reis of huur voordelig een Gazelle toerfiets of het nieuwste model E-Bike. Nu al vele reizen met 100% vertrekgarantie! Klantbeoordeling 8,4. Volg heerlijk vlakke fietspaden langs de rivier naar gezellige wijnstadjes als Cochem, Zeil en Koblenz. Zie: Kras.nl/46008 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,5. Kust gezelligheid! Vanuit ons hotel (op 500 m van het strand!) fietsen we o.a. naar Oostende en Knokke. Zie: Kras.nl/46181 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,9. Vernieuwde fietstochten door het groene heuvellandschap, langs hofboerderijen en naar o.a. Straatsburg. Zie: Kras.nl/46029 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Beleefde geschiedenis van Frankrijk vanaf de fiets. Routes langs o.a. de invasiestranden en Cöte Fleurie. Zie: Kras.nl/46006 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Zeer populaire bestemming dankzij het aangename klimaat, pastelkleurige stadjes en bloemenpracht. Zie: Kras.nl/46051 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,3. Verrassende fietsroute door bossen en langs talloze meren naar kastelen en Hanzesteden als Wismar. Zie: Kras.nl/46003 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,7. Fraaie natuurtochten en culturele parels als Schloss Neuschwanstein. Hotel met uitstekende keuken. Zie: Kras.nl/46013 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Geliefde reis langs de kust, lavendelvelden, wijnstreken en chique badplaatsen als Nice, Cannes en St. Tropez. Zie: Kras.nl/46199 (busreis) of Kras.nl/46200 (vliegreis) 10 dagen v.a. Dikker en completer dan ooit! Vraag nu de GRATIS BROCHURE FIETS- WANDELVAKANTIES 2015 aan, met bijna 200 pagina's aan vakantie-ideeën. Zie Kras.nl/brochures of bel 0900-9697. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11