Ziekenhuisartsen zijn er voor de acute opvang Hhnlrlr^ 44 Je kunt minimaal 40% besparen door de combinatie van besparen en zelf energie opwekken Algemene oproep 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Als sportvereniging kun je flink wat geld besparen en nog op een duurzame manier ook! 0M l Uit de zorg Stel: je loopt tijdens een potje voetbal op zaterdag middag averij op. Teamge noten brengen je naar de huisartsenpost in Terneuzen. En daar besluit de huisarts jou door te verwijzen naar het ziekenhuis, omdat hij een breuk vermoedt. Dan kom je eerst terecht bij zie kenhuisarts Marcel Stitzinger (38) uit Axel of een van zijn zeven col lega's. Ziekenhuisartsen houden zich be zig met acute opvang op de spoed eisende hulp, maar ook op afdelin gen waar patiënten onmiddellijk moeten worden geholpen. „Dan kun je bijvoorbeeld denken aan re- animaties, maar ook aan situaties waarbij de behandelend specialist even niet beschikbaar is", legt Stit zinger uit. „Het kan zomaar zo zijn dat een specialist in het zie kenhuis in Oostburg met een ope ratie bezig is, terwijl hij eigenlijk nodig is om een situatie in Ter- neuzen te beoordelen. Dan ko men wij in beeld. Wij zijn in dat geval de ogen en handen van de specialist, die op de achtergrond meekijkt." Het is ook mede daarom dat er 24 uur per dag ten minste een zieken huisarts aanwezig is. Zij houden zich met een heel breed pakket be zig. „Het gaat van gekneusde en kels tot reanimaties. Die diversi teit maakt mijn vak hartstikke boeiend. Wij doen vaak de eerste, hoognodige zaken. Bloed bestel len, bloedingen stelpen, dat soort dingen", zegt Stitzinger. Is een ziekenhuisarts dan eigen lijk een soort huisarts? „Zo zou je het kunnen zien, maar er is wel één groot verschil. Wij houden ons bezig met tweedelijnszorg. De huisarts maakt meestal al een eerste schifting, met uitzondering van de mensen die per ambulan ce worden binnengebracht. Zo maar een voorbeeld: als er tien mensen bij de huisarts komen vanwege verkoudheid, dan ko men er maar een paar bij mij te recht, omdat er een vermoeden is dat er iets met de longen aan de hand is. Een ziekenhuisarts gaat er dus altijd van uit dat iemand iets mankeert, totdat het tegen deel is bewezen. Dat maakt dat wij heel anders naar een patiënt kijken dan een huisarts." Zodra de ziekenhuisarts een diag nose heeft gesteld, draagt hij de patiënt voor verdere behandeling over aan de specialist. „Wij ko men niet vaak op de afdelingen. Behalve als zich acute zaken voor doen." Kijk voor het laatste nieuws ook op: J www.pzc.nl TERNEUZEN - De Noordpool wordt steeds kleiner en oktober 2014 ging de boeken in als één van de warmste oktobermaanden ooit. Allemaal feiten waarmee het Energieservicepunt Zeeland wil aantonen dat we met zijn allen moeten meewerken om duurza mer te leven. Bij sportverenigin gen valt er nog een hoop te win nen, bleek uit de workshop die onlangs werd gehouden in het ge meentehuis in Terneuzen. Het Energieservicepunt is een sa menwerkingsverband tussen Zeeuwind, de Zeeuwse Milieu Fe deratie ZMF en het Zeeuws Kli maatfonds. Het doel is om lokale energie-initiatieven te ondersteu nen en kennisuitwisseling te be vorderen. Vandaar de workshop 'Op een slimme manier groene eu ro's scoren.' Er zijn geïnteresseer den namens diverse sportvereni gingen aanwezig zoals Voetbalver eniging Terhole en Vogelwaarde en Tennisclub Animo uit Terneu zen. Ad Phernambucq van het Zeeuws Klimaatfonds wil aller eerst weten wat de aanwezige ver enigingen doen om te besparen op energie. Dat is nog niet heel veel, zo blijkt. De meesten zijn hier om inspiratie op te doen. Zo zijn er simpele maatregelen zoals waterbesparende douchekoppen, tijdschakelaars en teruggave van de ecotax. Ook investeren in de toekomst kan worden terugver diend, bijvoorbeeld door gebruik te maken van LED-verlichting en zonnepanelen. „Door de combina tie van besparen en zelf energie opwekken, kan minimaal veertig procent worden bespaard", is het positieve bericht. Veel verenigingen hebben hier wel oren naar. „Wij denken nu echt serieus na over LED-verlich- ting op het sportveld", zegt Erik Houg, penningmeester van Ten nisclub Animo. Gastspreker Joran de Witte van W Wolphaartsdijk vertelt hoe zijn club aan het ver- groenen is en en de BBC is zelfs komen kijken naar de 4D boar ding (reclame en zonnepanelen in één). Hij is daarnaast ook als ac count manager van LUXimprove aanwezig om meer te vertellen over LED-verlichting. De Witte verklapt dat LUXimprove en Del ta momenteel plannen maken om alle sportverenigingen verduurza men met LED-verlichting. Ronald Roelands van Stichting Speeltuin Oranjekwartier uit Ter- neuzen is ook aanwezig en geïnte resseerd in hoe hij zijn pand groe ner kan maken. „Het pand is drie jaar oud en er is bij de bouw niet zo stil gestaan bij besparing. Ik vind deze workshop heel nuttig om inspiratie op te doen, goed dat dit er is." Zo vertelt Roelands dat hij de koelkasten uitschakelt als deze niet worden gebruikt, maar hij geeft aan dat er snel schimmel in komt door vocht. Een van de aanwezigen geeft de gouden tip: hang een ongebruikt theezakje in de koelkast. Plaagdier bestrijding Zeeuws-Vlaanderen door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering ziekenhuis arts Marcel Stitzinger. fik1 I Ziekenhuisarts Marcel Stitzinger houdt zich bezig met acute hulp. „Dat va rieert van gekneusde enkels tot reanimaties." Hoe scoor j e groene euro's? door Sophie Stockman Ad Phernambucq I Tijdens de workshop werd vooral goed geluisterd, foto Camile Schelstraete Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Datum: i december 2014 Onderwerp: Eigenaar gezocht van de 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') gelegen in het Kanaal van Gent naar Terneuzen aan de buitenzijde van dok B van Scheepswerf'De Schroef', Wervenwegt, 4551 MC Sas van Gent. Geachte mevrouw/heer, Op 11 augustus 2012 is de 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') aangemeerd aan de kade van Scheepswerf'De Schroef', Wervenweg 1, 4551 MC Sas van Gent. Momenteel ligt het schip 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') in het Kanaal van Gent naar Terneuzen op een illegale ligplaats aan de buitenzijde van dok B van Scheepswerf'De Schroef'. Bij dezen verzoek ik de eigenaar van de 'Diamond Princess'zich bekend te maken binnen 2 weken weken na datum van deze oproep. Bent u de eigenaar van de 'Diamond Princess' en kunt u dit onderbouwd aantonen, dan verzoek ik u schriftelijk contact op te nemen met Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Handhaving, Postbus 5014,4330 KA Middelburg of digitaal via hand- havingzeeland@rws.nl. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het afdelingshoofd Handhaving Rijkswaterstaat Zee en Delta, L.C.van Beveren Preventie en bestrijding van ongedierte De kunst van plaagdierbestrijding 0115 - 530 585 lader@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74