Pijnkliniek uitgekleed almanak Surprise Politie pakt tweede verdachte (25) van schietpartij in Terneuzen op; 27-jarige verdachte twee weken langer in hechtenis. Sinterklaas te vroeg met verhuisdozen Qffii V WK zwemmen gouden record race Vakkanjers ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 4 december 2014 21 AARPJ TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen geeft geen toestemming voor een stille tocht ter nagedachtenis aan de 23-jarige Terneuzenaar Gideon Verhelst. Die kwam in de nacht van zater dag op zondag in de Brouwerij straat om het leven bij een schiet partij. Lonink kreeg meerdere 'goedbedoelde verzoeken' om een stille tocht te houden. De ouders van Verhelst stellen dat echter niet op prijs. „De familie wil vre de en rust. Ze willen geen gedoe", laat Lonink namens de familie we ten. Wel wordt in overleg met na bestaanden gezocht naar een an dere, serene manier om Verhelst te gedenken. „Het is goed dat na bestaanden een eerbetoon uiten, maar een stille tocht doet geen goed aan de rust in de samenle ving. Gezien de achtergrond van het incident is het niet goed om zo'n tocht te houden. Dit soort initiatieven trekt ook altijd men sen aan die je er op dat moment liever niet bij wilt hebben. Dat is ook al gebleken bij eerdere stille tochten in Nederland." De 27-jarige Terneuzenaar, die vlak na de schietpartij in de Walstraat als verdachte werd aan gehouden, is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris in Middelburg. Die bepaalde dat hij twee weken langer in hechtenis blijft. In de nacht van dinsdag op woensdag hield de politie in Am sterdam een tweede verdachte aan: een 25-jarige Terneuzenaar. De twee verdachten en Verhelst zijn bekenden van elkaar. De poli tie kan in dit stadium van het on derzoek niet verder op de zaak in gaan. Eerder ging de politie er nog vanuit dat er niet meer men sen bij het schietincident betrok ken waren. De politie bevestigde eerder deze week dat Verhelst een bekende van haar was. Zo werd hij in 2011 tot twaalf maanden cel (vijf voorwaardelijk) veroordeeld voor drugsgerelateerde zaken. De burgemeester hoort vandaag in een overleg met politie en justi tie meer over de aanleiding voor de schietpartij. Aan de hand daar van besluit hij delen van Terneu zen wel of niet als veiligheidsrisi cogebied aan te wijzen. Dat biedt de politie de mogelijkheid om pre ventief te fouilleren. In 2012 voer de Lonink deze tijdelijke maatre gel ook al in na schietpartijen in de stad. Die waren het gevolg van rivaliteit tussen twee groepen. Het is nog onduidelijk of daar nu ook sprake van is. Verhelst wordt morgen begraven. OOSTBURC - Wat doet die vracht wagen nou? Aan de kant want Sin terklaas kan elk moment komen. En als de Sint er niet langs kan, omdat er een verhuiswagen in de weg staat, missen wij cadeautjes en pepernoten, spatte van de kop pies van vooral de jongste leerlin gen van de Sint Bavoschool af. Toen de verhuiswagendeuren open gingen en er vijf Zwarte Pie ten uitsprongen, vergaten de kin deren dat ze al twintig minuten op het schoolplein stonden te blauwbekken. Ze schrokken wel toen Sinter klaas vertelde dat hij verhuisdo zen had meegenomen om 'alles in te pakken'. Want de kinderen wilden graag presentjes uitpak ken. De pieten hadden toch pak jes voor alle scholieren mee.. „Ge lukkig maar, want de nieuwe school is nog lang niet klaar", zei de als Sinterklaas verkleedde Quinten (7) uit groep 4. V V X? V V V Q V V Q' Q Q Q V V V V V V TERNEUZEN - De pijnkliniek van ZorgSaam moet de activiteiten vanaf 1 januari aanzienlijk terug brengen, omdat ziektekostenver zekeraars hun vergoedingen stop pen of beperken én omdat vier van de zeven anesthesisten mede vanwege beperking van de vergoe dingen vertrekken. Nog maar één pijnarts blijft bij ZorgSaam actief gedurende één dag per week, wat gevolgen zal hebben voor de wachttijd. Als de wachttijd onacceptabel wordt, ad viseert ZorgSaam bij de zorgverze keraar aan te kloppen voor alterna tieven. Vanaf 1 januari worden ook geen pijnpompen meer geïm planteerd. ZorgSaam meldt zich te realiseren dat dit ernstige gevol gen heeft voor patiënten en zegt dat 'te betreuren'. Toen de Vlissingse wethouder van fi nanciën gisteren het stadhuis in beende voor alweer een enerverende werkdag bij de zwoegende gemeen te, wachtte hem een verrassing. De Zwarte Pieten ten stadhuize waren met de pet rond geweest voor een passend cadeautje. Bij gebrek aan schoen - die neemt de wethouder doorgaans mee naar huis - was de verrassing maar over de deur van zijn werkkamer gedra peerd. Het was een ketting met zes chocoladeletters: ART XII. Om de surprise helemaal compleet te maken, kreeg de wethouder er een mooi accessoire bij om de ver wachtingen van de artikel 12-status van Vlissingen te illustreren: een ro ze bril. stille tocht voor Gideon' 'Geen door Raymond de Frel pagina 23: commentaar Sinterklaas krijgt van de leerlingen van de Sint Bavoschool te horen dat hij te vroeg is met verhuisdozen. Cadeautjes willen ze zien. foto Camile Schelstraete Slechts fe" 1 y,yb per paar 17 maten, vanaf mt. 27. Ecru grijs. Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70