Halfbroer Bin Laden bouwt toren van halve kilometer Ombudsman: 'Fraudewet Onvoorstelbare prestaties, voorspelbare rekening! 4 IN HET NIEUWS NOORD-KOREA h| Met grappen over Briljante Kameraad en Geweldige Leider Kim Jong-un moet Hollywood uitkijken. hollands nieuwe. Meer dan een halve kilometer hoog zou de toren moeten wor den (5t4 meter, om precies te zijn), met in het totaal rt4 verdie pingen. Dat zijn er evenveel als het aantal soera's (hoofdstukken) in de Koran en dat is niet toeval lig: het plan voor de toren komt uit de koker van Tarek bin Laden, lid van de Saoedische Bin La den-familie en halfbroer van. Zijn holding Middle East Develop ment (MED) was gisteren niet be reikbaar voor een reactie en nade re details rond het megaproject. De hoogste toren ter wereld is nog altijd de Burj Khalifa in Du bai, die ruim driehonderd meter hoger is dan de toekomstige toren in Casablanca. Het Carlton Cen tre in Johannesburg (Zuid-Afrika) is met 223 meter het hoogste ge bouw van het Afrikaanse conti nent. De toren in Casablanca zou meer dan twee keer zo hoog wor den. Bin Laden wil anderhalf miljard dollar in het project steken, onder meer voor de realisatie van een enorm winkelcentrum, dure ap partementen, restaurants, een ze- vensterrenhotel en het grootste commerciële centrum van Afrika. De toren staat gepland in Anfa, in het centrum (en de oudste wijk) van Casablanca, niet ver van de Atlantische kust. Volgens Marok kaanse media wacht Bin Laden al leen nog op groen licht van de overheid, voordat de bouw kan starten. De toren moet een winkelcentrum, dure appartementen en een hotel herbergen 12:45, 12:45J® O Tl E t n -Y- a 0 Al B lil! s je betaalt slechts per maand! De Samsung Galaxy S4 Mini t.w.v. €259,- En iedere maand Daar houden wij van! hollandsnieuwe.nl/pzc Het Noord-Afrikaanse land is de laatste jaren populair bij geldschie ters uit de Golf. Onder meer Qa tar, Koeweit en Saoedi-Arabië ste ken tussen 2012 en 2017 zeker vijf miljard oliedollars in Marokko, on der meer in nieuwbouw nabij de haven van Casablanca en een enorme nieuwe woonwijk en toe ristische trekpleister aan de rand van de hoofdstad Rabat. De Saoe dische holding Acwa investeert in een enorme centrale voor zonne warmte in het zuiden van het land. LOS anceles - De wereld mag van de Noord-Koreaanse leiders den ken wat ze wil, maar Kim Jong-un en consorten wensen door Hollywood niet meer te wor den neergezet als schertsfiguren. De film The Interview is de laatste ergernis in Pyongyang, nadat Noord-Koreanen al eerder in films als Die Another Day, GI Joe: Retaliation, Salt, Olympus Has Fallen en Red Dawn als idiote schurken werden geportretteerd. In de actiekomedie The Interview wordt een tv-presentator inge huurd om de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te vermoor den. Deze film is volgens Noord-Korea een 'onverhulde sponsoring van terrorisme'. De al machtige Noord-Koreaanse leider deed zijn beklag over de film bij Amerika en de VN. Hij eist dat de film niet in roulatie komt. Helaas voor hem, The Interview wordt 24 december uitgebracht. Door Sony Pictures. En uitgere kend dat bedrijf ziet zich nu plots geconfronteerd met een aanval van hackers. Niet alleen de salaris sen - die in de miljoenen lopen - van de directie van Sony Pictures zijn aan de grote klok gehangen, maar ook zijn vijf nog niet uitge brachte films gratis op internet ge zet. Miljoenenstrop voor Sony. Een peperdure productie van Syl vester Stallone zou daardoor veel minder hebben opgebracht dan verwacht. De FBI onderzoekt de hack en waarschuwt andere be drijven dat er 'vernietigende mal ware' in omloop is. Het vermoeden is dat Noord-Ko- rea achter het hacken van Sony Pictures zit. De woordvoerder van de missie van dat land bij de Vere nigde Naties zei daarover: „Vijan delijke krachten brengen alles in verband met Noord-Korea. Ik ad viseer u vriendelijk maar even af te wachten." De hackers maakten zich bekend als Guardians of Peace, een voor die tijd onbekende groep. In de malware zitten volgens de FBI aanwijzingen dat Noord-Korea er achter zit. De aanval heeft veel overeenkomsten met eerdere sa botage die Zuid-Koreaanse bedrij ven trof. En die bedrijven zijn een geliefd doelwit van het broeder volk in het noorden. Overigens hebben Hollywoodpro- ducties wel vaker tot internationa le boosheid geleid. Kazachstan voelde zich diep beledigd door de idiote nepjournalist Borat, ge speeld door de Britse komiek Sacha Baron Cohen. De Kazachse regering telde miljoenen neer voor vier pagina's advertenties in de New York Times om alle 'on waarheden' van Borat te rectifice ren. Zo klopte het bijvoorbeeld niet dat Kazachse mannen graag paardenurine dronken, zoals Bo rat grapte. Een klassieker in het genre is de The Great Dictator waarin Charlie Chaplin de gestoorde dictator Hynkel speelt die als twee drup pels water lijkt op Adolf Hitier. De film was sowieso verboden in Duitsland vanwege de misvatting dat de maker joods zou zijn. Het bracht de 'pseudo-jood' (nazi-jar gon) Chaplin ook op een zwarte lijst van te doden 'vijanden'. Sony Pictures heeft The Interview inmiddels iets aangepast. Digitaal zijn de officiële Noord-Koreaanse onderscheidingen veranderd in fantasiemedailles. Volgens Frank van Dooren, waar nemend Nationaal Ombudsman, leidt de uitvoering van de Fraude- wet tot verlies van vertrouwen in de overheid. „Dat is echt funda menteel." Uitkeringsgerechtigden die weer aan het werk gaan of op een ande re manier inkomsten binnenkrij gen, moeten dat zo spoedig moge lijk doorgeven aan het UWV. Wie dat niet doet, moet de ten onrech te verkregen uitkering terugbeta len én riskeert een boete van mi nimaal 150 euro. Dat bedrag kan oplopen tot maximaal de ten on rechte ontvangen uitkering. Als ie- door onze correspondent Rik Coverde CASABLANCA - Marokko mengt zich in de strijd om het 'hoogste, meeste en grootste' in de bouwwe reld. In Casablanca moet de hoog ste toren van het Afrikaanse conti nent gaan verrijzen, melden Marok kaanse media. I Casablanca wil investeren in extreme hoogbouw, foto Robert Harding/HH Uniek aanbod SAMSUNG snnl l 'Jl 12:45 (hu. March 14 n,«,4 WKr "sut,:,y 23 "c IWJ) C| Google Google f~~| Phone Contacts Messaging Internet Apps k I A €19,- Superscherp beeldscherm Razendsnelle processor 8 megapixel camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy S4 Mini (t.w.v. €259,-) nu voor maar €19,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Bestel snel op: Briljante Kameraad is boos door redactie buitenland door Raymond Korse DEN HAAG - Het UWV legt goedwil lende burgers met een uitkering boetes op, terwijl echte fraudeurs buiten schot blijven. Dat conclu deert de Nationale Ombudsman in een rapport over de uitvoering van de Fraudewet, dat vandaag wordt gepubliceerd. Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68