Mika Doorland naar school met stoere bril Monument maakt verlies van kind bespreekbaar WALCHEREN 27 Sint opent wijkcentrum Dauwendaele Meisje raakt zwaargewond op fietspad Ondernemers Terneuzen: geen extra koopavond Sint beoordeelt Lego-bouwsels Bouw van Lego je eigen kunstwerk en laat het zien aan Sinterklaas. Morgen komt de Sint naar Lego Expe rience Blokje bij Blokje in de Spuistraat in Vlissingen. Tussen 14.00 en 16.00 uur be oordeelt de Sint wie thuis het mooiste bouwsel heeft gemaakt. Thema voor de bouwwerken is Sinterklaas. Er zijn Lego-prijzen te win nen. Rijbewijs kwijt na rijden onder invloed Een 24-jarige man uit de ge meente Veere heeft dinsdag avond zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie. De man werd na een korte achtervolging op de Ruiter- plaatweg bij Kamperland aangehouden voor rijden on der invloed. Hij had 2,5 keer te veel alcohol gedronken. De man was al eerder be trapt op rijden onder in vloed. Lezing over Mariene Dumas Kunstcriticus Nico Out, die ook schrijft voor de PZC, geeft maandag 8 december om 20.00 uur in de Kloven iersdoelen in Middelburg een kunstlezing over Marie ne Dumas. Zij is één van de belangrijkste kunstenaars van onze tijd. Kaarten voor de lezing kosten 10 euro. Informatie op www.drukke- rijmiddelburg.nl/tickets. Najaarskeuring van trekpaarden In de Zeelandhallen in Goes vindt zaterdag de najaarskeu ring van trekpaarden plaats. Alle trekpaarden die inge schreven staan in het KVTH Stamboek worden in diver se leeftijdscategorieën ge keurd op uiterlijk en bewe ging. De keuring van de 75 dieren is voor iedereen gra tis te bezoeken. Het evene ment duurt van 09.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - „Gaaf." De 7-jarige Mika Dorland uit Vlissingen kon woensdagmiddag zijn geluk niet op, toen Sinterklaas hem een gloednieuwe, blitse bril op de neus zette. Zomaar een cadeautje van Pearle opticiens in de Lange Delft te Middelburg. Mika werd er ook nog overladen met een zak vol cadeautjes, afkomstig van an dere winkeliers uit de stad. En dat allemaal omdat zijn moeder had meegedaan aan een wedstrijd die de brillenwinkel spontaan had uit geschreven op de Weggeefhoek van Facebook. Wie het best moti veerde een nieuwe bril nodig te hebben, mocht die gratis in de winkel komen halen. Er kwamen meer dan 260 reacties binnen. En die van Mika's moeder was raak. „Ze schreef dat haar zoontje iede re dag verdrietig naar school ging, omdat hij maar niet kon wennen aan die lelijke bril op zijn neus. Soms stopte hij die gewoon weg, met de smoes dat hij was verge ten 'm op te doen. Z'n grootste wens was een bril die wel stoer genoeg is om er goed mee voor de dag te kunnen komen", vertelt Pearle-opticien Arie Boogaard. Hij wist daar wel raad mee, ook al ging het om een bril met hoge plus en nogal wat cilinders. Het aanmeten was nog een heel ge doe. Maar gistermiddag was het dan zo ver. Trots als een pauw pa radeerde Mika met z'n blitse bril door de winkel. Sinterklaas deed daar nog flink wat bovenop. Bij een tiental winkels kreeg hij nog een berg andere cadeautjes voor Mika los. Anne van Mil uit Oosterland heeft het initiatief genomen om op Schouwen-Duiveland een mo nument op te richten voor alle overleden kinderen. Daarnaast wil ze jaarlijks een herdenking or ganiseren. Om haar droom te rea liseren is de stichting Enna opge richt. Het monument moet een plek worden waar iedereen naar toe kan gaan. „Een plek waar je kan herdenken." Maar het monument is ook bedoeld om het onderwerp meer bespreekbaar te maken. „Het kan een aanleiding voor ge sprekken zijn", zegt Conny van Putten, mede-bestuurslid van stichting Enna. „We willen het zichtbaar maken, want het be staat. Het leed bestaat en wij be staan." Want dat is wat beide vrouwen heel moeilijk vinden. Het verlies van een kind is voor veel buitenstaanders een onder werp waar ze niet gemakkelijk over praten. Anne van Mil verloor haar zoon Jessie op vijfeneenhalf jarige leeftijd. Conny van Putten verloor dochter Stefhanie toen ze twintig was. De stichting Enna heeft al een lo catie op het oog in Zierikzee, na bij de brede school in Noorderpol der. „Het wordt een sierlijk hek waar mensen een slot aan kun nen bevestigen. Dat symboliseert de verbondenheid. In het slot kan dan de naam van het kind wor den gegraveerd", vertelt Van Mil. „En het zou mooi zijn als daar dan een bankje bij kan komen waar mensen even op kunnen zit ten. Dat zou ideaal zijn." MIDDELBURG - Sint Nicolaas heeft gisterochtend samen met burge meester Harald Bergmann het nieuwe buurthuis voor de Middel burgse wijk Dauwendaele geo pend. Het nieuwe wijkcentrum is geves tigd in het voormalige clubge bouw van voetbalclub Jong Am- bon. Toen de club naar De Sprong verhuisde, kwam de ruimte aan de Kruitmolenlaan vrij en is het gebouw door de Stichting Wijk Dauwendaele getransformeerd tot een buurthuis. In het buurtcentrum wordt in de toekomst ook het wijkondersteu- ningspunt gevestigd. VLISSINGEN - Een 14-jarig meisje uit Vlissingen is gisterochtend zwaargewond geraakt op het Bun kerpad bij het bruggetje bij de Ja- coba van Beierenweg in Vlissin gen. Hoe zij aan haar verwondin gen komt, is volgens de politie niet bekend. Een misdrijf wordt niet uitgesloten. Het meisje kan zich niks herinneren. Zij fietste tussen 08.00 en 08.45 uur naar school toen ze gewond raakte en in het gras viel. Daar werd ze ge vonden door een ander meisje. Dat riep de hulp in van een vol wassen vrouw, die de politie bel de. De politie is op zoek naar ge tuigen en naar het andere meisje. TERNEUZEN - Ondernemersvereni ging Bizzy Stad Terneuzen ziet niets in het houden van extra koopavonden om eventueel ver lies aan omzet als gevolg van de schietpartij en het politieonder zoek afgelopen koopzondag te compenseren. De hoogte van een omzetderving is moeilijk te meten en koopavon den zijn minder in trek. Voorzitter Martijn van Battum van Bizzy Stad Terneuzen heeft de afgelopen dagen veel onderne mers in de binnenstad gesproken. Maar geen Terneuzense winkelier die aan hem voorstelde om een extra koopavond te houden. VLISSINGEN KAMPERLAND MIDDELBURG GOES DONDERDAG 4 DECEMBER 2014 Mika Dorland uit Vlissingen weet niet wat hem bij de brillenwinkel in Middelburg overkomt. Behalve dat hij daar woensdagmiddag zomaar een gratis stoe re bril op de neus kreeg gezet, ter vervanging van z'n oude lelijke, schonken winkeliers hem ook nog een zak vol andere cadeautjes, foto Lex de Meester door Melita Lanting OOSTERLAND - „Het is echt mijn droom dat we een plekje maken waar iedereen terecht kan." www.stichtingenna.weebly.com Sarina Boere trakteert Sint Nicolaas op een drankje bij de opening van het buurthuis, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45