34 SPORT Zeeuws-Vlaanderen heeft zijn eigen 'Ekiden'. De aflossingsmarathon is erg populair bij hardlopers. TERNEUZEN - Je hoort er tegen woordig niet zoveel meer over, maar in de jaren '90 was Ekiden een populair onderdeel in de atle tiek. De Ekiden is niets anders dan de marathon lopen, maar dan in estafettevorm. Een team be staat uit zes lopers, ze lopen elk een andere afstand variërend van vijf tot tien kilometer. In Zeeuws-Vlaanderen wordt zater dag voor de 24e keer de logging Club Dow aflossingsmarathon ge houden, een afgeleide van de Eki den. In Terneuzen gaan zaterdag 115 teams van start, goed voor in to taal zo'n zevenhonderd lopers. Een team mag met maximaal acht lopers aan de start verschijnen, een van de verschillen dus met de Ekiden. Jan Boonman van de orga nisatie is het opgevallen dat het lo pen van een marathon in estafet tevorm een enorme vlucht heeft genomen, vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Denk alleen maar aan de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, waar het es tafetteonderdeel binnen een paar uur volledig was uitverkocht. De aflossingsmarathon van zater dag is toe aan de 24e editie. Aan de succesformule is in al die jaren nauwelijks gesleuteld. „Het is een laagdrempelig evenement, hele fa milies doen mee en willen erva ren hoe het is om samen een ma rathon te lopen. Ook mijn eigen familie loopt dit jaar mee, m'n schoonzoon, -dochter, en een paar neefjes. Zelf doe ik ook weer mee. Hier valt het ook niet op als je wat langzamer loopt." Dat is bij een echte Ekiden wel an ders. De Kenianen hebben het we reldrecord in bezit. Zes Afrikaan se atleten liepen in 2005 naar 1.57.06 uur. Die tijd zou eigenlijk al lang verpulverd moeten zijn, ze ker gezien de tijd die Dennis Ki- metto individueel noteerde in de marathon van Berlijn: 2.02.57. Maar de Ekiden heeft tegenwoor dig niet zo'n hoge prioriteit meer. In de jaren negentig was dat nog wel zo. Zeeuwse teams gooiden zelfs hoge ogen tijdens Nederland se kampioenschappen. In 1994 werd het Zeeuws record gelopen, met veel bekende namen in het team van Sporting Walche ren die nog steeds actief zijn in de atletiek. Mauricio Gonzalez, Niels Koole, Miquel van Tonge ren, Sébastièn Schletterer, Kees de Kraker en Peter Louwerse lie pen destijds met z'n zessen de ma rathon in 2.15.22. Recordtijden worden zaterdag niet verwacht in Terneuzen tij dens de aflossingsmarathon van Dow. Boonman: „Er is geen team dat er echt bovenuit springt, al moet je altijd afwachten hoe de Belgen het doen. Ik verwacht een spannende strijd." Wellicht kan de aflossingsmarathon dienen als opstapje naar een Ekiden. In Mid delburg zijn er plannen, maar ze staan nog in de kinderschoenen. Wie toch alvast wil ervaren hoe het is om in groepsverband te lo pen, kan zaterdag om 12.00 uur bij het Dow PV-gebouw bij de Vliegende Vaart terecht. Er zijn nog enkele startnummers beschik baar. imbam Voor alle honden De 'Ekiden' van Terneuzen Dit jaar trekt de Jogging Club Dow aflossingsmarathon ruim zevenhonderd deelnemers, foto Peter Nicolai door Maurice Steketee OMEGA 3 S x/viTAMINEN Met PEDIGREE® snacks verwen je je hond pas echt goed. Ze zijn namelijk niet alleen erg lekker, ze bevatten ook Omega 3, vitaminen en mineralen. Verantwoord verwennen dus! En bij aankoop van een 7-pack DentaStix® of één van de varianten van Schmackos, Rodeo, Markies, Biscrok, Meaty Sticks, Denta Tubos Junior, Jumbone en Cheesy Bites krijg je nu het hele aankoopbedrag retour... de hele decembermaand lang!* Zo wordt het hélemaal een heerlijke feestmaand! MNERALEN *Na inzending van de bon, max. 1 gratis PEDIGREE® product (tot max. €4,-1 per adres en rekeningnummer. Ga voor meer informatie, deelname en de voorwaarden naar www.pedigree.nl/eindejaarsactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41