Optie Pennings geniet de voorkeur bij Hoek Verhoene heeft situatie bij Hoek feilloos aangevoeld 32 SPORT DRESSUUR Emmy Bouthoorn (36) hoopt met haar paard Parlando zo snel mogelijk de stap naar de Grand Prix maken. ZAAMSLAG - De ambities van Em my Bouthoorn in de dressuur- sport zijn duidelijk. Ze wil met haar paard Parlando in een snel tempo naar een hoger niveau. „Ik denk begin 2015 de stap naar de Grand Prix te kunnen maken", vertelt ze. De 36-jarige amazone Emmy Bouthoorn uit Vogelwaarde is sa men met haar moeder Beatrix Bouthoorn net teruggekeerd van een les bij rijinstructeur Leunus van Lieren in Schore. Haar moe der kreeg de les cadeau voor haar 58e verjaardag. Moeder en dochter zijn wat later op de afspraak in de kantine van het familiebedrijf op dressuurstal Beatrixhoeve, gelegen tussen Zaamslag en Axel. Vader Henk (59) heeft echter de 'verloren' tijd ruimschoots goed gemaakt. Hij verhaalt over vroeger toen hij zijn vrouw Beatrix leerde kennen. „Zij was afkomstig uit de paarden sportwereld. Dat moest ik erbij nemen, want anders ging de ver kering uit." Hij heeft er nooit spijt van gehad. „Ik zit zelf niet op een paard, maar ik vind het vierspanrijden leuk om te doen. Ik heb in mijn jeugd aan handballen gedaan." Hij werkt al meer dan twintig jaar bij Shell Pernis. „Ik heb twee banen gehad en werkte in die tijd honderd uur per week. We had den net een boerderij in Oude Tonge op Goeree-Overflakkee ge kocht. Die hebben we opgebouwd tot een bloeiend bedrijf met rijhal- len, een stallencomplex, een rui tershop en paardentrailers", zegt In het seizoen 2010/2011 was Hoek ook al topklasser. Ruud Pen nings nam het roer destijds over van Gaby Demanet, maar kon niet voorkomen dat de Zeeuws-Vlamingen alsnog degra deerden uit de hoogste amateur competitie. Een seizoen later gaf Pennings op de eerste dag van 2012 al aan dat hij aan het einde van het seizoen wilde vertrekken. Pennings hield zich aan zijn woord en loodste Hoek uiteindelijk nog naar de zes de plaats in de hoofdklasse. „Die situatie moet misschien als blauwdruk dienen voor Kenny", opteerde voorzitter Rien van Mee- rendonk, nadat Verhoene hem dinsdagmiddag had meegedeeld dat hij aan het einde van het sei zoen zou vertrekken. „Gewoon dit seizoen goed afslui ten en dan zonder rancune uit el kaar gaan. Dan is Kenny ook in de toekomst nog een optie." Niet geheel toevallig zingt de naam van Pennings de laatste tijd rond op sportpark Denoek. Na zijn vertrek bij Hoek trok hij naar Zeelandia Middelburg, om uitein delijk terug te keren bij VC Vlis singen. Met beide clubs vierde hij een kampioenschap, en in de hui dige jaargang doet Vlissingen als promovendus ook in de hoofdklas se mee om de bovenste plaatsen. Het lijkt - gezien zijn prestaties van de laatste tijd en zijn progres sie als hoofdcoach - een kwestie van tijd voor Pennings weer in Zeeuws-Vlaanderen aan de onder handelingstafel aan mag schui ven. Voor die tijd zal hij echter eerst met het bestuur van zijn huidige club van gedachten wisselen over een eventueel langer verblijf. Naast Pennings staat ook Jasper de Muijnck hoog aangeschreven bij Hoek. De in Middelburg gebo ren oud-trainer van Xerxes DZB, Quick Boys en Doto verblijft mo menteel in Hongarije, waar hij sinds oktober dit jaar inte- rim-hoofdcoach is van Honvéd. HOEK - Kenny Verhoene maakte dinsdagmiddag bekend aan het eind van dit voetbalseizoen te stoppen bij topklasser Hoek. Het moment verraste menigeen, maar het besluit op zich kan niemand echt verwonderd hebben. De rek is uit de symbiose. Verhoene voerde maandagavond een gesprek met voorzitter Rien van Meerendonk. Ook sprak de Belgische trainer met zijn spelers groep en gaf hij aan duidelijkheid te willen voor volgend seizoen, voor de club, voor de spelers en voor zichzelf. De spelers zouden op dinsdagavond over zijn toe komst moeten stemmen. Zo ver kwam het niet, want nadat Ver hoene in de nachtelijke uren met zichzelf in beraad was gegaan en alles op een weegschaaltje had ge legd, hield hij de regie over zijn trainerscarrière in eigen hand en kondigde hij zijn vertrek aan. In dat opzicht sloeg Fred Land zaat van de technische commis sie, het machtigste orgaan binnen Hoek, misschien wel de spijker op zijn kop. 'Ik denk dat Kenny de bui misschien al een beetje heeft zien hangen, dat hij dacht dat we als club niet verder met hem wil den gaan', zei Landzaat. Verhoene wilde zijn overwegin gen niet prijsgeven. Het gaf zijn vertrek iets mystieks, maar de trai ner heeft gewoon feilloos aange voeld dat ook in zijn geval de houdbaarheidsdatum een keer verloopt. Kenny Verhoene nam november 2012 het stokje over van Eric Helle- mons en kreeg Hoek weer aan de praat. De Zeeuws-Vlaamse ploeg haalde zelfs de nacompetitie, pro motie bleek net iets te veel ge vraagd. Wel werd tussendoor in Werkendam de districtsbeker ge wonnen. Een jaar later werd de stap naar het hoogste amateurni veau alsnog gemaakt. Hoek vero verde de titel in de hoofdklasse B. Het was in een seizoen, waarin de club ook landelijk furore maakte. De Zeeuws-Vlamingen haalden de derde ronde van de KNVB-be- ker, gingen in optocht naar De Kuip om vervolgens door Feye- noord uitgeschakeld te worden. In de huidige jaargang, in de top klasse, heeft Hoek het moeilijk en ondervindt Verhoene dat resulta ten uit het verleden niet meer tel len. De realiteit is dat Hoek op de veertiende plaats staat (dertien punten uit veertien duels) en dat het een loodzwaar karwei wordt om zich te handhaven. 'Dat wis ten we op voorhand', beweert Ver hoene. Net zoals hij natuurlijk van tevoren wist dat de kritiek dan in Hoek aanzwelt en het ge mor bij sponsors, de vijfde colon ne, begint. Wat hij kennelijk on derschat heeft zijn zijn eigen spe lers. Onderhuidse irritaties die na vorig seizoen bezworen leken, ko men weer aan de oppervlakte. Lang niet alle spelers zitten op één lijn met de trainer. Ze hebben kritiek op de speelwijze en de be nadering. Verder zijn de vele wis selingen in het elftal voer voor dis cussie. Naar buiten toe is Verhoene nog altijd zelfverzekerd, maar in wer kelijkheid knaagt de situatie aan hem. De kritiek stoort hem, net zoals hij het verschrikkelijk vindt dat maar weinig in de besloten heid van de kleedkamer blijft. De Belg voelt bovendien dat de steun binnen andere geledingen van de club aan het afbrokkelen is. Veel zeggend in dat verband was dat het bestuur van Hoek omwille van de resultaten een evaluatie van oktober naar de winterstop had doorgeschoven. Verhoene was dat gedraal van de leiding beu en besloot daarom de knoop zelf maar door te hakken. Tot het eind van dit seizoen zijn Hoek, de spelers en Verhoene nu nog aan elkaar verbonden. Dat hoeft geen probleem te zijn als ie dereen zijn verantwoording neemt en zich professioneel op stelt. De belangrijkste rol is hier bij misschien nog wel weggelegd voor de spelers. Mondigheid is pri ma, kritiek ook, maar zo af en toe moeten de spelers zichzelf ook een spiegel voor houden en zich schikken. Al was het alleen maar om het belangrijkste doel voor dit seizoen - behoud van het topklas- serschap - te realiseren. Emmy Bouthoorn op haar paard Parlando. Daarvoor zus Julia (links) en moeder Beatrix, foto Peter Nicolai Bouthoorn wil hogerop door Aector Dooms door Mitchell Minnaard HOEK - Het bestuur van Hoek hoopt dat vertrekkend trainer Ken ny Verhoene zich spiegelt aan Ruud Pennings. De huidige hoofd coach van VC Vlissingen was in het verleden al eens trainer bij Hoek, gaf toen - net als Verhoene nu - vroegtijdig aan dat hij aan het ein de van het seizoen wilde vertrek ken, maar maakte het karwei af en eindigde op de zesde plaats met de Zeeuws-Vlamingen. Met als re sultaat dat hij er in 2014 nog steeds goed opstaat in Hoek. Ruud Pennings foto Ruben Oreel BESCHOUWING door Jan Dagevos en Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40