*Wij komen nu onze banen halen' 44 De kwaliteit van de zorg hangt samen met de kwaliteit van de banen Algemene oproep 24 SCHOUWEN-DUIVELAND OMZIEN NAAR ELKAAR Bewoners van De Veste hechten aan contacten en plezierige activiteiten. Functionele ruimte is een vereiste. Wensbomen in het ziekenhuis De Walcherse gemeenten krijgen voor twee jaar 1,8 miljoen euro om de massa-ontslagen te ver zachten en het Actiecomité Red de Zorg Walcheren eist dat geld nu op, zei Hilde Ter Doest van Ab- vakabo FNV. „We komen nu onze banen halen." Veel werk gaat verloren door de veranderingen in de zorg die op 1 januari ingaan. Alleen al bij Zorg- stroom verdwijnen de banen van ruim 500 alfahulpen, 145 huishou delijke hulpen en 120 verzorgen den, rekende Ter Doest voor. „En dat terwijl de behoefte aan zorg niet afneemt maar toeneemt. De ze ontslagen hebben enorme con sequenties voor klanten. Veel klanten zeggen dat ze de eigen bij drage straks niet kunnen betalen. En dat ze niet zomaar vrienden of familie in de buurt hebben om voor hen te zorgen." De actie gaat ook om de kwaliteit van de banen in de zorg. De Wal cherse gemeenten denken dat er een oplossing is in de vorm van Zeeuws Schoon, een nieuw be drijf dat Zorgstroom opzet. Maar de huishoudelijke hulpen die daar dan als kleine zelfstandige voor moeten gaan werken, verdie nen te weinig om pensioen op te bouwen. „Wij zijn fel tegen deze schijnconstructie", benadrukte Ter Doest. „De kwaliteit van de zorg hangt samen met de kwali teit van de banen." Huishoudelijke hulpen en verzor genden merken nu ook al duide lijk dat hun klanten zich grote zor gen maken én niet weten waar ze met hun zorgen terecht kunnen, vertelde een lid van het actiecomi té. „Het probleem is ook dat men sen als ze een gesprek over hun si tuatie hebben, zeggen dat ze alles wél nog zelf kunnen, terwijl wij weten dat ze dat niet kunnen." Wim Kant van het CDA wilde we ten wat de actievoerders nu con creet vroegen aan de commissie maatschappelijke zaken. Ter Doest: „Het extra geld budget dat de gemeenten op Walcheren krij gen. Want dat geld hebben we zeer hard nodig." En de 'schijnop lossing' Zeeuws Schoon? „Daar gaan we juridische stappen tegen nemen." De actie werd gevoerd bij een vergadering van de Middel burgse politiek. De boodschap is ook in Veere en Vlissingen aange komen. Wethouders van die ge meenten waren erbij aanwezig. Veste die namens de bewoners hun inbreng geven over de herin richting van de gemeenschaps ruimte. Zoveel hoofden, zoveel zinnen? „Dat gevaar loop je dan een beetje, maar om eenheid te krijgen, heeft TMC-binnenhuisar- chitecten een totaalplan opge steld", zegt Klaverkamp. Zij kijkt tevreden in het rond. De tinten op de nieuw geverfde muren en van de stemmige gordijnen com bineren uitstekend met de kleur rijke stoelen. Op de vloer lijkt la minaat te liggen, maar het blijkt PVC te zijn. „Mooi, want dat is veel beter te onderhouden dan vloerbedekking", aldus de service medewerker. Zij en Van Loo hou den de werkzaamheden nauwlet tend in de gaten. Tot hun genoe gen zien ze het elke dag mooier worden. De sfeervolle verlichting wordt geïnstalleerd, het nieuwe meubilair is net afgeleverd, inclu sief handige stapelstoelen zonder leuning. Die zijn speciaal bedoeld voor de gymnastiek tijdens het 'Meer Bewegen voor Ouderen'. Dat is een activiteit waar niet al leen De Veste-bewoners maar Joop van Loo (80) toe. Hij en zijn vrouw wonen nu vijfjaar in De Veste. Met veel genoegen en ac tief betrokken bij tal van plezieri ge activiteiten en onderlinge con tacten. De bewoners tonen grote betrokkenheid met elkaar. De Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO) verhief die dagelijkse praktijk in De Veste tot project, gaf er de officiële titel 'Omzien naar Elkaar' aan en hield ter optui ging nog een enquête om wensen en behoeften van de bewoners te peilen. Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland, eigenaar van De Veste, deed zelf mee met de uitvoering van die enquête. „Hij heeft toen duidelijk te horen gekregen dat er snel iets moest ge beuren aan de Garnizoenszaal, of wel de gemeenschapsruimte in dit gebouw", herinnert servi ce-medewerker Yvonne Klaver kamp zich lachend. „Moet je eens kijken hier: de schroeven steken eruit", wees één van de bewoon sters De Ceuster op de deplorabe le toestand van het meubilair. Het besluit tot renovatie van de Garni zoenszaal werd weldra genomen. Het karwei is nu in volle gang en zal nog circa tien dagen in beslag nemen. „Deze renovatie was in derdaad hard nodig hoor. Dit ge bouw staat er nu twintig jaar en vooral de inrichting van de ge meenschapsruimte was behoor lijk gedateerd. Sombere kleuren en vloerbedekking die niet echt meer schoon te krijgen was. Vies gewoon, vies! met een uitroepte ken", zegt Van Loo. Hij is ook voorzitter van de werkgroep Gar nizoenszaal. Daarin wordt hij ge flankeerd door vijf dames uit De ZIERIKZEE - 's Ochtends koffie drinken met elkaar, een middagje koersballen, spelletjesmiddag met rummikub, tridomino en mens-erger-je niet, gymnastiek, een stamppotavond, een mossel maaltijd, een snertavond en het kerstdiner. Het is geen verplich ting; wie niet wil, hoeft niet mee te doen, maar het kan allemaal wel in senior-servicecomplex De Veste in de Manhuisstraat in Zie- rikzee. Het gebouw telt 39 wonin gen en er zijn 44 bewoners. Dat 'senior' wil zeggen dat je min stens 55+ moet zijn om hier te recht te kunnen. „De mensen wonen zelfstandig in dit appartementengebouw. Zij doen hun eigen boodschappen, koken zelf, houden zelf hun wo ning schoon en als zij behoefte hebben aan zorg of ondersteu ning dan moeten zij daar zelf in voorzien door in te kopen of een beroep te doen op zogeheten indi catie bij een zorgaanbieder", licht voorzitter van de bewonersclub VLISSINGEN - In de ziekenhuizen van het ADRZ in Vlissingen en Goes komen aanstaand voorjaar wens-/troostbomen te staan. Daarin kunnen patiënten en fami lie hun wens hangen en op deze wijze hun gedachten delen met anderen. De bomen worden ge maakt door kunstenaar Stefan Thelen. De plaatsing van de bo men wordt mogelijk gemaakt door stichting Palazzoli, een steunpunt voor mensen met kan ker en hun naasten. De stichting heeft 4500 euro gekregen van het Monuta Charity Fund. Door sa menwerking met de Stichting Vrienden ADRZ kunnen de wens bomen in de centrale hallen van de ziekenhuizen gezet worden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Tientallen medewer kers uit de thuiszorg op Walcheren hebben gisteravond van de Middel burgse politiek geëist dat zo veel mogelijk banen in de zorg worden behouden. Hilde Ter Doest, Abvakabo FNV Garnizoenszaal fris, vrolijk en voor allemaal door Ali Pankow De dames Smit (I) en Van Mourik, bewoonsters van senior-servicecomplex De Veste, komen kijken hoe de renovatie van de garnizoenszaal vordert. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Datum: i december 2014 Onderwerp: Eigenaar gezocht van de 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') gelegen in het Kanaal van Gent naar Terneuzen aan de buitenzijde van dok B van Scheepswerf'De Schroef', Wervenwegi, 4551 MC Sas van Gent. Geachte mevrouw/heer, Op 11 augustus 2012 is de 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') aangemeerd aan de kade van Scheepswerf'De Schroef', Wervenweg 1,4551 MC Sas van Gent. Momenteel ligt het schip 'Diamond Princess' (voorheen 'Hakon Jarl') in het Kanaal van Gent naar Terneuzen op een illegale ligplaats aan de buitenzijde van dok B van Scheepswerf 'De Schroef'. Bij dezen verzoek ik de eigenaar van de 'Diamond Princess'zich bekend te maken binnen 2 weken weken na datum van deze oproep. Bent u de eigenaar van de 'Diamond Princess' en kunt u dit onderbouwd aantonen, dan verzoek ik u schriftelijk contact op te nemen met Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Handhaving, Postbus 5014,4330 KA Middelburg of digitaal via hand- havingzeeland@rws .nl De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het afdelingshoofd Handhaving Rijkswaterstaat Zee en Delta, L.C.vanBeveren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36