Surprise almanak Nooit meer Muis Leeuw Politie pakt tweede verdachte (25) van schietpartij in Terneuzen op; 27-jarige verdachte twee weken langer in hechtenis. ZEELAND WK zwemmen gouden record race Vakkanjers 0 0 0 0 0 0 0 0' 0' 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0' 0' 0 0 0 DONDERDAG 4 december 2014 21 TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen geeft geen toestemming voor een stille tocht ter nagedachtenis aan de 23-jarige Terneuzenaar Gideon Verhelst. Die kwam in de nacht van zater dag op zondag in de Brouwerij straat om het leven bij een schiet partij. Lonink kreeg meerdere 'goedbe doelde verzoeken' om een stille tocht te houden. De ouders van Verhelst stellen dat echter niet op prijs. „De familie wil vrede en rust. Ze willen geen gedoe", laat Lonink namens de familie weten. Wel wordt in overleg met nabe staanden gezocht naar een ande re, serene manier om Verhelst te gedenken. „Het is goed dat nabe staanden een eerbetoon uiten, maar een stille tocht doet geen goed aan de rust in de samenle ving. Gezien de achtergrond van het incident is het niet goed om zo'n tocht te houden. Dit soort initiatieven trekt ook altijd men sen aan die je er op dat moment liever niet bij wilt hebben. Dat is ook al gebleken bij eerdere stille tochten in Nederland." De 27-jarige Terneuzenaar, die vlak na de schietpartij in de Walstraat als verdachte werd aan gehouden, is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris in Middelburg. Die bepaalde dat hij twee weken langer in hechtenis blijft. In de nacht van dinsdag op woens dag hield de politie in Amster dam een tweede verdachte aan: een 25-jarige Terneuzenaar. De twee verdachten en Verhelst zijn bekenden van elkaar. De politie kan in dit stadium van het onder zoek niet verder op de zaak in gaan. Eerder ging de politie er nog vanuit dat er niet meer men sen bij het schietincident betrok ken waren. De politie bevestigde eerder deze week dat Verhelst een bekende van haar was. Zo werd hij in 2011 tot twaalf maanden cel (vijf voorwaardelijk) veroordeeld voor drugsgerelateerde zaken. De burgemeester hoort vandaag in een overleg met politie en justi tie meer over de aanleiding voor de schietpartij. Aan de hand daar van besluit hij delen van Terneu zen wel of niet als veiligheidsrisi cogebied aan te wijzen. Dat biedt de politie de mogelijkheid om pre ventief te fouilleren. In 2012 voer de Lonink deze tijdelijke maatre gel ook al eens in na een aantal schietpartijen in de stad. Die wa ren het gevolg van een al jaren voortslepende rivaliteit tussen twee groepen inwoners. Het is nog onduidelijk of de schietpartij daar nu ook verband mee houdt. Gideon Verhelst wordt morgen begraven. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Zóóó... heerlijk warm! 0 0 Toen de Vlissingse wethouder van fi nanciën gisteren het stadhuis in beende voor alweer een enerverende werkdag bij de zwoegende gemeen te, wachtte hem een verrassing. De Zwarte Pieten ten stadhuize waren met de pet rond geweest voor een passend cadeautje. Bij gebrek aan schoen - die neemt de wethouder doorgaans mee naar huis - was de verrassing maar over de deur van zijn werkkamer gedrapeerd. Het was een ketting met zes chocolade letters: A R T X11. Om de surprise compleet te maken, kreeg de wethouder er een mooi ac cessoire bij om de verwachtingen van de artikel 12-status te illustre ren: een roze bril. stille tocht voor Gideon' 'Geen door Raymond de Frel pagina 23: commentaar Slechts 19,95 per paar 17 maten. •0* vanaf mt. 27. grijs. Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl Tip? redactie@pzc.nl GOES - Eric Holm en Peter Adriaanse stonden gistermid dag in De Mythe in Goes voor de laatste keer als Muis Leeuw op het podium. Na 20 jaar besloten zij nu echt te stoppen als dit populaire duo. „Bij het schminken voelde het nog als vanouds, maar even later op het po dium begon het wel bij ons door te dringen dat dit echt de allerlaatste keer was", zegt Adriaanse. „We hadden veel trouwe fans in de zaal, die dit laatste optreden wil den meemaken en die extra hard meezongen. Het was ook hartverwarmend hoeveel bloemen we kregen en aller lei cadeautjes, onder meer chocolade met foto's van ons zelf erop." Na het Sinter Meezingconcert was er nog een Meet Greet in de foyer. In de kleedkamer hebben Muis en Leeuw elkaar een stevige knuffel gegeven. Beiden wa ren een beetje droevig, maar stoppen is wel een bewuste keus. „Ik denk dat het bij ons nog even moet bezinken dat het nu voorbij is, maar we hebben beiden zoveel ande re dingen te doen", aldus Adriaanse. foto Paul van Bueren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34