:-r- 10 UIT $1 j, A%-* Tineke Schouten wil vooral 'Gewoon DOEN' Klassiekers uit Amerikaanse muziekgeschiedenis in bonte mix Zeeuwse Komedie pakt uit met De Druivenpluk en De Barrière BI3nder staat voor energiek mengsel van jazz en rap Y'ABBA Do houdt bekend repertoire levend Volledigheid gebiedt te melden dat Maikel Harte ook in Middel burg, Goes en Terneuzen op treedt: alles uitverkocht. Must is de voorstelling 'Rood' en aan rader: 'Het Groot Niet te Ver mijden'. Alles weten. Het is een groot woord, ik weet het, en af en toe mis ik in mijn 'research' (die in uren uitgedrukt best wel grondig is) dan ook es sentiële info. Zo ben ik over de persoon Maikel Harte en over zijn eindejaarshow Hartekreten allesbe halve volledig geweest. Niet dat het er toe doet, want op alle ande re plaatsen waar hij ook nog staat (Middel burg, Goes, Terneuzen) zijn alle voorstellin gen toch uitverkocht. Behalve op één na, misschien, want die staat zelfs niet op Mai- kels eigen website. Daarom: hoe waar zou het zijn, dat hij vanavond optreedt in De Statie in Sas van Gent? En is die voorstel ling dan ook uitverkocht? Ik vertrouw op het één, gok op het ander. Om 19.30 uur be gint het al! Het is ook dankzij die zelden bezochte web site (www.destatie.nl) en niet bij de grote concurrent (www.zeelandtheaters.nl) dat ik voor het eerst hoor, dat Maikel Harte dit jaar het Cabaret Concours Vlaanderen heeft gewonnen. En dat klopt zéker weten (check check double check). Dikke profi ciat dus voor Maikel, die de laatste jaren enorm gegroeid is (figuurlijk bedoeld uiter aard Reken in zijn shows wel op rede lijk wat onvervalst Zeeuws-Vlaams, want dat is deel van zijn succes. Ook vanavond begint in Gent een korte reeks hernemingen van Rood, een bijzon der mooie NTGent-voorstelling over Mark Rothko. In de opstoot naar zijn grote suc ces als abstract schilder werkt Rothko met een assistent aan een schilderijencyclus voor een peperduur restaurant. Zowel hijzelf als zijn omgeving zijn in ver warring over de commerciële kant van kunst. Het wordt een prachtige, heftige, verbale worsteling tussen de schilder en zijn alter-ego-achtige assistent (Wim Op- brouck, prachtacteur, en Servé Hermans). De schilderijen zijn uiteindelijk nooit aan de muren van dat restaurant beland. Ik had gedacht dat het tijdig genoeg zou zijn om deze voorstelling vandaag aan te prijzen voor de impuls-theatergangers. Maar alleen voor de voorlopig-laatste voor stelling op zaterdag 6 december zijn er nog een paar tickets bij Area Gent. Het is veili ger om die 'impuls' even te vergeten en ruim op tijd te boeken voor de dichtstbij zijnde allerlaatste-kans-voorstelling in fe bruari: op zaterdag 14 februari in de Ant werpse deelgemeente Mortsel (Cultureel Centrum). Rood moet je namelijk gezien hebben, en dichterbij komt de voorstelling toch niet. Terug naar nu. Maar eerst toen: met name naar de laatste keer dat ik ze zag en toen heetten ze nog 'Het Groot Niet Te Vermij den Dans/Show Orkest'. Lang geleden al, maar in essentie gaven ze (Jochem Kroon, Louis Kockelmann, Peter Tinke en Sjoerd Plak) toen al wat ze nu nog steeds bieden: veel muziek met sluwe grapjes, soms cir cusachtig clownesk, soms cabaret (het schijnt dat Louis Kockelmann in een festi val ooit vóór Freek de Jonge eindigde). Een perfect uitgewerkte bonte avond. Ook me ligheid in het kwadraat. Hits en tunes uit alle hoeken van de wereld. Niet te versma den door het aanstekelijk tempo. Louter spelplezier. Officieel heten ze nu 'Het Groot Niet Te Vermijden', maar de fans spreken gewoon (enfin, niet zo gewoon, ik bedoel natuur lijk: heel liefdevol en koesterend) over 'Het Groot'. En eigenlijk verdient deze vijfkoppi ge alles-kan-band zo'n koosnaam ondertus sen ook wel. For Once in My Life is inmid dels hun dertiende programma, en de for mule is meer dan beproefd, herkenbaar, misschien zelfs voorspelbaar maar tóch weer verrassend. Dolle muzikale pret. Willem Nijssen Cabaretière Tineke Schouten is er het type niet naar te zeuren. De titel van haar show luidt dan ook 'Ge woon DOEN'. Op basis van de advie zen die zij heeft ingewonnen bij en- tertainement-specialisten in Amerika wil zij het publiek even meenemen in 'The Amercan Dream' en laten lachen om de oer-Hollandse bemoeizucht, kneuterigheid en gezelligheid. Donderdag 4 en zaterdag 6 decem ber, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Onder de titel 'Back tot the country' brengen zeven Nederlandse artiesten een mix van tientallen klassiekers uit de Amerikaanse muziekgeschiedenis. Een trekpleister van deze theater show is de populaire countryband Sa vannah uit Tilburg. Verder treden op de solisten Dick van Altena en Cor Sanne. De afterparty na de show biedt ruimte voor verzoeknummers. Zaterdag 6 december, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. In 'De Druivenpluk' wordt het verhaal verteld van een bevlogen schooldirec teur die alleen oog heeft voor zijn pu pillen, maar weinig aandacht schenkt aan zijn eigen gezin. In 'De Barrière' bereikt een man de ul tieme grens in zijn leven. Hij treft een vrouwelijke douanebeambte die wei nig begrip toont voor zijn smoesjes om de passage uit te stellen. Zat. 6 dec., 20.30 uur en zon. 7 dec., 15.00 uur, Vestzaktheater, Vlissingen. De groep BI3nder heeft al vele malen de combinatie jazz en rap onvoorbe reid live op het podium in de blender gegooid. De shake die daar uit komt, blijkt zowel rap- als jazzfans aan te spreken. De enthousiaste reacties mo tiveerden de heren veelvuldiger te gaan jammen. DJ Sandstorm zorgt voor begin en afsluiting van deze Jazz- mash. Zondag 7 december, Podium Het Beest, Goes, 15.30 uur. Dit jaar was het veertig jaar geleden dat ABBA het Eurovisie Songfestival won met 'Waterloo'. Daarna produ ceerde deze Zweedse goed geoliede machine de ene na de andere hit. Tot daar in 1982 een einde aan kwam. De tributeband 'Y'ABBA Do!' wil de muziek levend houden met het spe len van vrijwel alle hits van hun grote voorbeeld. Zondag 7 december, Café Het Schut tershof, Middelburg, 17.30 uur. Verbale Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. worsteling of spelplezier Het Groot niet te vermijden brengt de show 'For once in my life (live)' treedt zaterdagavond op in Middelburg. Zat. 6 december, Schouwburg, Middelburg, 20.00 u.do. 22 januari, Ledeltheater, Oost burg, 20.15 uur en vrijdag 24 april. Theater De Maagd, Bergen op Zoo, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31