LOS Muziektheater: vier meiden bereid om deuken op te lopen 4) Podiumagenda 2 UIT "<*3:. FA A8S8S3L Dookje, In het derde programma van Muziekthea ter LOS gaat het knettergekke viertal mei den van deze groep verder, sneller en har der dan ooit. De titel belooft zelfs dat zij 'Total Los' gaan. Dit viertal wordt gevormd door Charlotte Waardenburg, Femke Vernij, Dookje van Die ren en Kim de Fuijk. Zij zijn bereid deuken op te lopen, kleuren de voorstelling met hun eigen sores en makken, maar pantseren zich zelf daarbij wel met een heerlijke dosis zelf spot. In 'Total Los' gaan ze in op het feit dat de mens in het algemeen een onnavolgbaar talent heeft voor destructie: alles gaat kapot of raakt beschadigd. Gooi je het dan weg, of ga je het maken? Femke, Charlotte, Kim en Dookje weten wat het is om schade te com penseren. Zij zetten daarvoor hun indruk wekkende muzikaliteit in, evenals prachtige teksten en fysieke uitspattingen. Zo verrast Femke dit keer naast haar zangkwaliteiten met een acrobatische act paaldansen, weet Kim haar facebook-verslaving positief in te zetten, verruimt Dookje haar blik met flit send pianospel en pittige teksten en probeert Charlotte een gunstige datum te plannen voor het baren van een kind. Dat vergt tijd, want 'the show must go on'. De vier jonge vrouwen zijn afgestudeerd aan het ArtEZ conservatorium in Arnhem. 'Total Los' is hun derde avondvullende programma. De Nederlandse jazzbassist Udo Pannen- keet speelde in zijn Pitch Pine Project met Randy Brecker, hij is een sleutelfi guur in het Tim Langedijk Trio en bege leidt vele artiesten. Hij presenteert zon dag zijn album 'On' in Porgy en Bess Udo Pannekeet koos voor zijn nieuwe album Erwin Vann, Pascal Ver meer en de kers verse winnaar van de Buma Boy Ed- garprijs Jeroen van Vliet uit. Het waren geen onbekenden. On geveer zeven jaar geleden speelde Pannekeet in Spanje voor het eerst met pianist Van Vliet en drummer Vermeer. Met hen wil de hij vaker muziek maken. Open, gevoelig en avontuurlijk. Erwin Vann paste als saxofonist in dit plaatje. Intuïtief, met een mooi diep geluid en recht vanuit het hart spelend. Pannekeet had een goed omlijnd idee van de klank: natuurlijk, poëtisch en akoestisch van aard. Hij ging niet over een nacht ijs. Speciaal voor de gelegenheid liet hij door Piet Visser een nieuwe bas bouwen: een zessnarige semiakoestische basgitaar met een geluid dat ligt tussen een contrabas en een fret- loze basgitaar. De Fattoria Musica studio, voorzien van de vereiste sublieme vleugel en gelegen op een heuvel in een erg stille omge ving in Osnabrück completeerde het ideaalplaatje. Femke, Charlotte en Kim in 'Total Los Di 9 dec., Podium De Weverij, Zierikzee, 20.15 uur; vr 13 feb. De Vroone, Kapelle, 20.15 uur. DONDERDAG 4 DECEMBER Goes Tineke Schouten: 'Gewoon DOEN!', De Mythe, 20.00 uur Middelburg Dayna Kurtz, Zeeuwse Concertzaal, 20.30 uur Wolphaartsdijk DonKosakenChor Russland, Nicolauskerk, 20.00 uur ZATERDAG 6 DECEMBER Goes Tineke Schoutern: 'Gewoon DOEN!', De Mythe, 20.00 uur Monomyth, Toner Low en Throw me in the Crater, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Reymerswale lezing VI, Arjan van Dix- hoorn, Zeeuws Museum, 14.00 uur Groot niet te vermijden: 'For once in my li fe (live), Schouwburg, 20.00 uur l.s.m. University College Roosevelt: Open Mic, De Spot, 20.00 uur Oost-Souburg Those Metal Boys with Their Metal Toys, Razzmatazz, 20.30 uur Oostburg Back to the country, Part 4, Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen 'Night of Friends' voor St. Hospice Zeeuws-Vlaanderen, Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Toneelvoorstelling 'De druivenpluk' en 'De barrière'De Zeeuwse Komedie, Theater Vestzak'99, 20.30 uur Optreden van singer songwriter Kayleigh Leith, Café De Concurrent, 23.00 uur ZONDAG 7 DECEMBER Ellewoutsdijk Optreden Piet Brakman, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Jazzmass met BI3nder en DJ Sandstorm, Podium 't Beest, 15.30 uur Middelburg Optreden Y'Abba Do, Café Schuttershof, 17.30 uur Terneuzen Udo Pannekeet, akoestische jazz, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Muziekoptreden De Mid West Band, Vredehoflaan 370, 14.30 uur Toneelvoorstelling 'De druivenpluk' en 'De barrière'De Zeeuwse Komedie, Theater Vestzak'99, 15.00 uur Sixties rock coverband Kinksize, Panta Rhei, 17.30 uur Zierikzee Zangmanifestatie ZierikZingt, Nieuwe Kerk, 15.30 uur DINSDAG 9 DECEMBER Terneuzen Lezing Prometheus Salomon Kroonen- berg, Porgy en Bess, 20.00 uur Zierikzee LOS Muziektheater 'Total Los', Podium De Weverij, 20.15 uur WOENSDAG 10 DECEMBER Hulst De Cabaretpoel, Vier keer leuk, Truffinozaal, Blaauwe Hoeve, 20.00 uur Goes Peking Acrobats 'Chinese dare devils', De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Snow White Sr 7 breakers (8+), Dans theater Aya (Wintburgfestival), Schouwburg, 19.30 uur Pannekeet is gevoelig en LJJT7 —r door Mischa Beckers Naast bassist Udo Pannekeet bestaat de formatie uit drummer Pascal Vermeer, Boy Edgarprijswinnaar Jeroen van Vliet op piano en Erwin Vann op saxen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23