Rusland blootgelegd PSV op 17 december tegen Feyenoord SPORT 31 UCI geeft Team Roompot licentie De nieuwe Nederlandse wie lerploeg Roompot Orange Cycling krijgt voor komend jaar een pro-continentale li centie. De formatie heeft achttien renners aangetrok ken, waaronder de Zeeuwen Johnny Hoogerland en Brian van Goethem, en een slui tende begroting ingediend. Daarmee is aan de belang rijkste voorwaarden van de licentiecommissie van de in ternationale wielerunie UCI voldaan. Ook in 2015 doet DTM Zandvoort aan Circuitpark Zandvoort orga niseert ook in 2015 een race- weekeinde van de presti gieuze autosportklasse DTM. De coureurs uit de Deutsche Tourenwagen Mas ters doen het circuit van 10 tot en met 12 juli aan. Zandvoort kreeg dit jaar pas op een later tijdstip een wed strijd toegewezen, omdat het circuit in het Chinese Guangzhou niet aan de ei sen bleek te voldoen. Gele kaart voor Messi blijft staan Het protest dat FC Barcelona heeft aangetekend tegen de gele kaart die Lionel Messi zondag kreeg in de wed strijd tegen Valencia is afge wezen. De sterspeler kreeg geel wegens tijdrekken, na dat hij een plastic waterfles je op zijn hoofd had gekre gen. Iemand van de medi sche staf onderzocht de Ar gentijnse aanvaller, maar die liep even later met de duimen omhoog van het veld af. De scheidsrechter zag kwade opzet in het oponthoud. Albanië in beroep na 'drone-rel' rechtmatigheid van die prestaties. Hajo Seppelt volgde als belangrijk ste klokkenluiders een oud-mede- werker van Rusada, Vitali Ste- panov en diens echtgenote, de we gens doping-gebruik geschorste 800 meter loopster Joelia Stepano- va (voorheen: Roesanova). Stepanov leidde een dubbel le ven: hij wilde doping bestrijden, maar kort na zijn eerste ontmoe ting met Roesanova wist hij van systematisch dopinggebruik on der atleten. Volgens Stepanov dekt Rusada po sitieve doping-tests van sporters bewust toe, onder wie ook wiel renners, skiëers, zwemmers en ge- wichtheffers. Volgens discuswerpster Jevgenia Petsjerina gebruikt van de Russi sche topatleten '99 procent'. Hoe eenvoudig het is om in Rusland aan stimulerende middelen te ko men, toont Seppelt aan als zijn tolk bij een telefonische apo- theek-bestellijn probleemloos epo aanschaft. Via door het echtpaar Stepanov ter beschikking gestelde audio- en video-opnames stuit Seppelt op belangrijke namen uit de Rus sische atletiek, van wie enkelen al tijdens de Sovjet-Unie als functio naris actief waren. Onder hen Ruslands belangrijk ste sportarts Sergej Portoegalov, bondstrainer Aleksej Melnikov en Valentin Balachnitsjev, de grote baas van de Russische atletiek. Geconfronteerd met de ernstige beschuldigingen doen de Russi sche officials tegenover Seppelt de onthulingen af als 'pogingen van gefrustreerde en geschorste at leten om wraak te nemen'. De Russische officials doen de onthulingen af als 'pogin gen van gefrustreerde atle ten om wraak te nemen'. eindhoven - De competitiewed strijd tussen PSV en Feyenoord wordt op 17 december afgewerkt. Dat heeft de KNVB gisteren be kendgemaakt. De ploegen zouden elkaar aanvankelijk afgelopen zon dag al treffen in het Philips Sta dion. Dat was echter niet mogelijk, omdat PSV vrijdag nog de tweede helft van het gestaakte uitduel met Estoril in de Europa League moest afwerken. De topper werd vervolgens ver plaatst naar dinsdag, maar op die dag bleek de NS niet alle suppor ters van Feyenoord te kunnen ver voeren. Na lang beraad is gekozen de wed strijd op woensdag 17 december vanaf 20.45 uur te spelen, waar door de bekerwedstrijd die PSV dan zou spelen tegen Roda JC ver plaatst wordt naar dinsdag 20 ja nuari. „Wij zijn vanwege het spor tieve belang tevreden met deze oplossing", zei operationeel direc teur Gijs de Jong van de KNVB. „De competitie loopt op deze ma nier snel weer gelijk en de wed strijd wordt hierdoor zoveel als mogelijk onder gelijke omstandig heden gespeeld als op de oor spronkelijke datum. Mede met dank aan de constructieve hou ding van de NS en de gemeente Kerkrade kunnen ook supporters van Feyenoord naar de topper te gen PSV." Rotterdamse fans die op 17 decem ber niet naar Eindhoven kunnen of willen, hebben een week de tijd hun gekochte kaartje terug te geven. Roda JC verzette zich aanvanke lijk tegen het verplaatsen van de bekerwedstrijd in Kerkrade, maar ging uiteindelijk toch akkoord. De Albanese voetbalbond wil zich niet neerleggen bij de straf van de Europese voetbalbond Uefa voor de ontspoorde EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Servië. Alba nië stapt naar het hoogste sporttribunaal CAS om de reglementaire nederlaag van 3-0 aan te vechten. De wedstrijd werd gestaakt na dat een drone het stadion was ingevlogen. Trainer Rijvers stopt bij Luctor'88 Nels Rijvers neemt na dit seizoen afscheid als trainer van W Luctor'88. Rijvers is bezig aan zijn derde seizoen bij de zondag vierdeklasser uit Heinkenszand. In het de buutjaar van de oefenmees- ter wist Luctor promotie naar de derde klasse te be werkstelligen, maar het daar opvolgende seizoen degra deerde Rijvers met zijn team. DONDERDAG 4 DECEMBER 2014 ROTTERDAM STUTTGART MADRID TIRANA Ranomi Kromowidjojo omhelst Sharon van Rouwendaal na de gouden race op het wereldkampioenschap kortebaan. foto Soenar Chamid/VI Images HEINKENSZAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20