Polen zijn hier hard nodig Meisje kreeg baby op toilet Dolfinarium Wereldkerstcircus Carré pagina 26 en 27: Minder banen in Zeeland 27 Kenny Verhoene A met pijn weg bij Hoek M 34 en 35 M Belasting zou Hulst 800.000 euro opleveren Zeventig gemeenten heffen al belasting op kabels i Den Haag wil al jaren af van deze heffing op kabels Nieuwe belasting in petto commentaar WOENSDAG 3 december 2014 „Als deze flexmigranten morgen massaal wegblijven, hebben we een serieus probleem. Ze houden de economie op gang", zegt direc teur Jurriën Koops van ABU, de Algemene Bond van Uitzend ondernemingen. Uit onderzoek van ABU blijkt dat Nederland iets meer dan 200.000 flexmigranten telt. Daarvan wer den er afgelopen jaar bijna 90.000 bemiddeld door uitzendbureaus die zijn aangesloten bij de ABU. Van die flexmigranten is liefst 87 procent afkomstig uit Polen. Het zijn gemotiveerde arbeids krachten. Een op de drie regelt in tussen zelf de huisvesting. Ruim de helft volgt taallessen. „Ze wor den steeds meer een deel van de samenleving, ze integreren. We verwachten dat uiteindelijk een derde tot 40 procent zich blijvend in Nederland vestigt", stelt Koops. Nu blijven de Polen gemiddeld 42 weken bij een opdrachtgever. Ze werken vooral in Flevoland, Noord-Holland, Midden-Brabant, het Westland, Noordoost-Brabant en Noord-Limburg. Daar worden de flexmigranten vaak met de nek aangekeken omdat ze Nederland se werklozen zouden verdringen van een baan. ZUTPHEN - Een destijds 27-jarig meisje heeft op de laatste dag van haar stage in het Dolfinarium in Harderwijk op het toilet een vol dragen baby gebaard. Ze verstopte het kind en de nageboorte in een tas. Ze belde haar vader, die haar naar het ziekenhuis bracht. Daar bleek dat de baby overleden was, maar wel gezond en levend ter wereld was gekomen. De rechter in Zutphen bepaalde dinsdag dat het meisje twee jaar begeleid moet worden door Jeugdzorg. Ver der kreeg ze een voorwaardelijke jeugddetentie van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Niemand had gemerkt dat het meisje zwanger was. Ze vroeg een collega haar tas naar de wc te brengen omdat ze ongesteld was geworden. Ribiz-onderzoek: hoewel bedrijven meer investeren, neemt werkloosheid vrijwel zeker toe in 2015. 256e jaargang nr. 285 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Bevelanden/Tholen Mogelijk wat zon door Wilko Voordouw LIJNDEN - Zonder Poolse uitzend krachten loopt de Nederlandse eco nomie vast. Ze zijn onmisbaar ge worden in een tijd dat Nederlandse werklozen niet bereid zijn vacatu res in de (tuin)bouw, de voedingsin dustrie en het transport op te vul len. Pagina 2 en 3 Geen robots, wel Polen Nergens is circus mooier dan in Carré. Geniet van spectaculaire internationale acts en 's werelds beste clowns! 4-sterren hotels inclusieF ontbijtbuFFet InclusieF 3e rang kaarten Wereldkerstcircus Kras.nl/wereldkerstcircus of bel 0900-9697 15 cpm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten DE STELLING Reageeroppzc.nl Geld vragen voor Deltakabels is ongepaste actie Hulst UW MENING 438 reacties Jihadstrijders moeten hulp krijgen, geen straf EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1