Fileleed neemt vooral in CDA wil ook buiten Randstad hulp voor ghb-gebruiker met klachten Langlaufen Oostenrijk 4 IN HET NIEUWS Het luxeleventje van Bram Moszkowicz stort als een kaartenhuis in elkaar. Morgen wordt een deel van zijn inboedel geveild. ALKMAAR - 'Abject' en 'infaam'. Met die legendarische woorden probeerde ex-advocaat Bram Moszkowicz (54) herhaaldelijk be schuldigingen aan zijn adres af te weren. Het is hem niet gelukt. Oude vrienden zijn vijanden ge worden: ze ruiken bloed. Morgen wordt de inboedel van Moszkowicz geveild. Hij mag al leen twee banken, een eettafel en vier stoelen houden. Zijn kristal glaswerk, dure schilderijen en te levisie is hij kwijt. Dat bepaalde de rechter gisteren. Gabriël Meijers, de advocaat die Moszkowicz vorig jaar nog bij stond, hoopt dat door de veiling een openstaande factuur van 16.000 euro kan worden voldaan. Meijers is niet de enige die nog geld van Moszkowicz krijgt. Ook crimineel Donald G. wacht al ja ren op zijn centen. De ex-cliënt leende in 2008 en 2009 tiendui zenden euro's aan Moszkowicz, die het geld nodig had om zijn personeel te betalen. Moszkowicz beloofde de lening snel af te los sen, maar dat gebeurde niet. De advocaat van G. dreigt Moszko wicz persoonlijk failliet te verkla ren als de gevallen strafpleiter niet snel over de brug komt. Ook bij de Belastingdienst heeft Mosz kowicz nog altijd een schuld van zo'n drie ton, omdat de ex-advo caat jarenlang zwarte inkomsten heeft verzwegen. De misère begon in 2012, toen Moszkowicz voor het eerst werd aangeslagen door de fiscus. Niet kort daarna zette het Hof van Dis cipline, de hoogste tuchtrechter, hem uit het advocatenvak. Mosz kowicz lapte gedragsregels voor advocaten structureel aan zijn laars. Zo nam hij grote bedragen cash geld van cliënten aan en deed hij daar geen melding van. Tegenwoordig woont de ex-advo caat boven een sparerib-restau- rant in het centrum van Amster dam. Met zijn bedrijfje Chatan verzorgt hij lezingen en publica ties. De stroom van publicaties dreigt echter snel op te drogen: vanaf 1 januari schrijft Moszko wicz niet langer wekelijks een co lumn voor De Telegraaf. Het is niet bekend hoeveel hij krijgt voor de columns, maar de och tendkrant zou 'vanwege bezuini gingen' met Moszkowicz breken. Op zijn familie hoeft Moszkowicz waarschijnlijk niet meer te reke nen. Al in 2012 stapte hij uit de fa miliemaatschap van beroemde strafpleiters. Vader Max Moszkowicz maakte sinds de jaren zestig naam als top advocaat in Maastricht. Al zijn Opbrengst ebola-actie boven de acht miljoen De actie van de Samenwerken de Hulporganisaties tegen ebo- la heeft al bijna 8,15 miljoen eu ro opgebracht. Dat bleek giste ren uit een tussenstand van de nationale actie. Die heeft daar mee ruim drie miljoen euro meer opgebracht dan de actie voor Syrië vorig jaar. Giro 555 blijft nog tot begin februari open voor de ebola-actie. Uitstel besluit rechter over 'seksrabbijn' De rechtbank in Haarlem heeft gisteren op de valreep het be sluit over uitlevering van 'seks- rabbijn' Eliezer Berland aan Is raël uitgesteld. Diens advocaat had aangevoerd dat veel zaken waarvan de rabbijn wordt be schuldigd, plaatsvonden buiten de door Nederland erkende grenzen van Israël. De recht bank wil dat onderzoeken. Vervolging voor meineed in parlement Het OM gaat Hubert Möllen kamp, oud-bestuursvoorzitter van woningcorporatie Rochda le, ook vervolgen wegens mein eed ten overstaan van de parle mentaire enquêtecommissie Woningcorporaties. Daaraan had hij verklaard dat hij nooit steekpenningen had aangeno men. Möllenkamp werd al ver volgd wegens corruptie, wit wassen, belastingfraude en valsheid in geschrifte. Ruim zestig dode zeehonden op wad In de Nederlandse Waddenzee zijn in de afgelopen weken ruim zestig dode zeehonden aangetroffen. Dat heeft staatsse cretaris Dijksma (Economische Zaken) gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. De meeste zeehonden zijn vermoedelijk bezweken aan een griepvirus. De overheid adviseert zieke zeehonden met rust te laten. Jong ijsbeertje dood in Ouwehands Een van de drie ijsbeertjes die tien dagen geleden zijn gebo ren in Ouwehands Dierenpark in Rhenen, is overleden. Dat hebben verzorgers van de ijsbe ren gezien op de webcam in de kraamkamer. De andere twee kleine ijsbeertjes lijken het goed te maken, aldus de dieren tuin. Een drieling komt bij ijs beren vrijwel nooit voor. Nu zijn er alleen in het westen (onder meer Den Haag, Alkmaar, Leiden) medische spreekuren voor mensen met bijvoorbeeld pa niekaanvallen, zichtproblemen of duizelingen na drugsgebruik. Omdat de partydrugs ook vaak buiten de Randstad gebruikt wor den, wil het CDA dat de spreek uren overal in het land komen. „Jongeren moeten daarvoor niet 80 kilometer hoeven te reizen, de drempel moet omlaag", aldus CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot, die hier vandaag in een de bat aandacht voor vraagt. De partij baseert zich op gege vens van het Trimbos-instituut, kennisplatform voor verslaving. „De Randstad scoort hoger als het gaat om ghb-gebruik in het uit gaansleven, maar het meer proble matische gebruik zie je op het platteland", zegt Margriet van Laar, programmahoofd Drugsmo- nitoring bij Trimbos. Ghb wordt in het westen, oosten en zuiden van het land meer ge bruikt dan in het noorden en mid den. Met name in Zuidoost-Bra bant, Gelderland en rond Ensche de is het aandeel van ghb-gerela- teerde incidenten binnen het to taal aan gezondheidsproblemen door drugs hoog. Een sluitende verklaring voor de regionale ver schillen heeft het Trimbos niet. Dat stelt Edwin Gerritsen van ANWB Verkeersinformatie. No vember is traditioneel de drukste maand op de Nederlandse wegen. Er zijn weinig mensen die vrij ne men en door het slechte weer ne men meer mensen de auto. Toch was de ochtendspits vorige maand aanzienlijk rustiger (19 procent) dan vorig jaar. Dat komt doordat het weer gunstiger was, maar het past ook in een trend, constateert Gerritsen. „We zien de avondspits en de middag drukker worden. Zakelij ke rijders plannen afspraken na de ochtendspits. Maar 's avonds wil iedereen wel op tijd thuis zijn voor het eten of om naar de sport club te gaan." Daar waar er vroeger tussen och tend- en avondspits nog een echt rustig moment was op de weg, ziet de ANWB momenteel dat de drukte aanhoudt. „Recreanten en gepensioneerden gaan meer de weg op. Daardoor zie je dat er overdag bijna altijd nog wel er gens een file staat." Vanaf het begin van de economi sche crisis in 2008 nam het aantal files in Nederland flink af. Er kwa- Kras.nl/41096 of bel 0900-9697^ zal niet Bram Moszkowicz in betere tijden in zijn Aston Martin, foto Pim Ras/HH Papa Max door Peter Winterman Hubert Möllenkamp foto HH HILVERSUM HAARLEM AMSTERDAM DEN HAAG RHENEN door Niels Klaassen DEN HAAG - Jongeren die klachten hebben na gebruik van partydrugs als xtc en ghb, moeten ook buiten de Randstad naar speciale spreek uren kunnen. Dat vindt het CDA in de Tweede Kamer. Ghb wordt in het westen, oosten en zuiden van het land meer gebruikt dan in het noorden en midden DEN haag - De avondspits in Neder land wordt snel drukker. Afgelopen maand noteerde de ANWB 9 pro cent meer files dan dezelfde perio de vorig jaar. In 2013 werd boven dien ook al een stijging van 20 pro cent genoteerd. I Langlaufen en winterwandelen 8 100% vertrekgarantie 8 dagen al v.a. Zoek met Kras de sneeuw op; voordelig en zeer compleet! ComFort Class busreis, verblijF in een gezellig hotel nabij de WolFgangsee, ontbijt, diner en NL'se reisleiding Tochten naar o.a. Hallstatt, Abtenau en op de Postalm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9