Dubsmash: even lachen, dan naar volgende hype de avonduren snel toe Verhuizen is niet nodig! IN HET NIEUWS 5 KORTING molenaar^ U fafcjgt tacj opus de l^TVO cxxA ex\JAs vier zonen - David, Max junior, Robert en Bram - traden in zijn voetsporen. De twee oudste zo nen runnen vandaag de dag nog altijd het kantoor in Maastricht, maar de advocatenpraktijk zou in zwaar weer verkeren. Onlangs hebben de broers personeel moe ten ontslaan. Max Moszkowicz senior - inmid dels 88 jaar - is al jaren buiten beeld. Sinds een beroerte in 2004 is hij hulpbehoevend en woont hij in een appartement in België, afgezonderd van de buitenwereld. Bram Moszkowicz noemde zijn vader altijd een grote inspiratie bron en voorbeeldfiguur. 'Voor Papa', staat er op de eerste pagina van de memoires die Moszkowicz in 2012 uitbracht. De zieke pater familias zou niets meer meekrijgen van alle turbu lente ontwikkelingen rond zijn jongste zoon. Mensen uit zijn om geving zeggen daar blij mee te zijn: Max Moszkowicz senior zal niet zo trots zijn. Carice van Houten die het steen- kolenengels van Louis van Gaal imiteert, Marco Borsato als de stot terende zanger Scatman: Dub smash wordt ook door bekende Nederlanders omarmd. De uit Duitsland afkomstige app zorgt al om voor hilariteit. Het is de vol gende in een rij van hypes, zoals enkele maanden geleden iedereen meedeed aan de Ice bucket challen ge. „Dubsmash is gemakkelijk, leuk en lokt reacties uit. Die ele menten zorgen ervoor dat iets een hype kan worden", zegt direc teur Goos Eilander van bureau Trendbox. „Door nieuwe techno logieën verwacht ik de komende tijd veel van dit soort fenomeen tjes." Dubsmash is ontwikkeld door een Duits bedrijf. Vreemd genoeg is er bij de oosterburen echter wei nig aandacht voor de app. Dat kan nog komen, zegt Bastiaan Vroeg- op van iCulture. „In Nederland is het vorige week opeens geëxplo deerd. Waarom, dat is lastig te zeg gen. Iemand moet het oppikken, en het feit dat BN'ers meedoen, is natuurlijk een voordeel. Verder zijn social media onvoorspelbaar. Ik sprak laatst een meisje dat een spel had ontwikkeld dat nu door tienduizenden Singaporezen wordt gespeeld. Waarschijnlijk zijn de makers van Dubsmash over donderd door het succes. Op hun site is er weinig over te lezen, er zit ook geen sponsoring achter." De makers worden niet rijk van Dubsmash. Vroegop: „Ze werken met materiaal waar licenties op zitten. Als ze geld willen verdie nen met de app, staan de produc tiemaatschappijen natuurlijk met een op de stoep." Bovendien is het misschien al wel te laat. „Dit is typisch iets waar mensen even lol van hebben. Een single use applicatie, waar gebrui kers waarschijnlijk voor de kerst alweer mee klaar zijn. Ik vergelijk het met Draw Something, dat be gin 2012 een hit was. Dat werd destijds voor een gigantisch be drag verkocht en kostte de nieu we eigenaar uiteindelijk miljoe nen. Het was ineens over met het spel." Ook Eilander geeft Dubsmash niet al te lang. „Er zit verder geen ge dachte achter, al wisten veel deel nemers aan de Ice bucket challenge ook niet waarom die was ont staan. Dat is niet erg; ik zie de fdmpjes met genoegen voorbijko men. Straks is het gewoon weer tijd voor de volgende hype." DE VAL VAN BRAM MOSZKOWICZ men minder vrachtwagens en aannemersbusjes op de weg, ter wijl de investeringen in extra spitsstroken juist voor meer ruim te op het asfalt zorgden. Sinds mei dit jaar neemt het aan tal fdes echter voor het eerst sinds jaren weer toe, ziet ook Pa trick Potgraven van de Verkeersin formatiedienst (VID). „Je ziet na die eerdere ingrepen de nieuwe knelpunten ontstaan. De verbre ding van de A28 helpt, maar nu Het moment van rust tussen de ochtend- en de avondspits lijkt verdwenen, ook overdag zijn er files loopt het bij Rijnsweerd vast. Op de A12 richting Den Haag wordt Gouda een knelpunt en op de A4 Burgerveen. Dat betekent niet dat het extra asfalt niks oplost. De we gen verwerken nu wel aanzienlijk meer auto's." De staat van de economie speelt ook een rol bij de fdes, denkt de ANWB. „We hebben de indruk dat er juist weer meer vrachtwa gens en busjes op de weg zijn", al dus Gerritsen. Afgelopen donder dag werd de zwaarste avondspits van het jaar genoteerd, met ruim 500 kilometer fde. Donderdagen en dinsdagen zijn sowieso altijd het drukst, stelt de ANWB. In combinatie met de regen leidde dat donderdag vrijwel overal in het land tot problemen. Ja j stuur mij de gratis brochure over trapliften Gratis uitgebreide brochure? Bel direct 0800 - 27 40 400 dubsmash.com DINSDAG 2 DECEMBER 2014 zo trots zijn door Orkun Akinci AMSTERDAM - Het is een hype waar aan ook bekende Nederlanders meedoen. Met de app Dubsmash maak je video's waarin je zelf be kende liedjes of filmscènes play backt Grappig, vinden ook deskun digen, maar het zal ook wel snel weer over zijn. BN'ers dubsmashen: Yesr (boven) en Carice van Houten (onder). O/show Bekijk dubsmash-video's van BN'ers Op 22 april 2013 eindigt de advocatencarrière van Bram Moszkowicz (Maastricht, 1960). Hij wordt definitief geschrapt van het tableau, omdat hij cash betalin gen niet had gemeld aan de Orde van Advocaten. Ook haalde hij on voldoende studiepunten en was zijn bedrijfsvoering niet duidelijk. Eind 2012 schikt Moszkowicz een zaak met de Belastingdienst. Hij krijgt een boete en een naheffing, omdat hij voor meer dan een miljoen euro belasting zou hebben ontdoken. Zijn kapitale grachtenpand in Amsterdam moet hij verkopen. Als advocaat verdedigde Moszkowicz een rits beroemde verdachten, onder wie Willem Endstra, Willem Holleeder, Desi Bouterse en Geert Wilders. Onafhankelijk advies Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* Zeer eenvoudig Veilig de trap op Opvouwbaar, te bedienen en af bespaart ruimte *Alleeri geldig bij aanschaf van de Modui traplift, niet geldig i.c.m. andere acties Naam Adres Mevr. Dhr. Postcode Plaats Telefoon E-mail wk49_M3_[ Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis kunnen blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar, maar begin ditjaar heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stop gezet. Hierdoor is de aanschaf van een traplift voor veel mensen niet haalbaar. Daarom geven wij als enige leverancier 21% BTW korting* bij aanschafvan de Modui traplift. Bel 0800 - 27 40 400voor meer informatie of de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8