Op stap met camera en oranje laarzen in Sluiskil Aanstormend cabarettalent Vier keer Hulst praat alvast over leuk! in de Blaauwe Hoeve in Hulst toekomst basisscholen Oefenen blijft noodzakelijk 30 ZEEUWS-VLAANDEREN OVERLIJDEN LUC DE VOS 66 Op de komende Gentse Feesten brengen we zeker een eerbetoon aan Luc Discografie De doorgeefcamera is één van de acties van Clavis in het kader van het honderdjarig bestaan van de woonstichting. Met de fotoactie wil Clavis Sluiskil 'op geheel ei gen wijze' op de kaart zetten. Cari na Doggen, wijkcoördinator Sluis kil voor Clavis: We vinden dat Sluiskil zich prima leent voor de ze actie. Met de oranje laarzen die op alle foto's terugkomen, maken we een symbolische wandeling door het dorp. De laarzen geven kleur aan het beeld en laten zien dat Sluiskil een kleurrijke, leven dige gemeenschap is." Clavis sluit het jubileumjaar eind dit jaar of begin volgend jaar af met een expositie van de foto's die afgelopen jaar zijn gemaakt. Aan Carina Doggen en Loek van Hecke uit Sluiskil onder meer de taak om de ingestuurde foto's te selecteren. De doorgeefcamera is momenteel in het bezit van Peter Vermeire. Die dubt nog over wat hij in beeld zal brengen. Als hij hoort dat de camera nog een eindspurt moet maken, belooft hij er toch maar eens werk van te maken. Mark Gijsel die het toestel en de laarzen vóór hem een paar dagen in huis had, legde de intocht van de Sint vast. Hij had de curverbox weer gekregen van zijn broer, die hem weer van bakker Wim de Bruijne had. Een mooi initiatief, vindt die. „We zetten gezamen lijk Sluiskil in een positief dag licht." lammer genoeg heeft de camera een paar maanden bij iemand thuis gelegen, zonder dat er wat mee gebeurde. Sluiskillenaar Van Hecke spoorde hem op en bracht de camera weer in omloop. Cari na Doggen heeft tot nu toe zeker twintig mails met foto's binnen, dus er zit genoeg bij voor een ex positie. „Maar nieuwe foto's zijn nog steeds welkom." Vlaamser dan Luc De Vos, leadzanger van rockband Gorki, kan haast niet Zaterdag overleed hij plotseling. Vlaanderen is in diepe rouw gedompeld, met voorop zijn stad Gent. cent - De beiaardier van het bel fort in Gent speelde zondag de grootste hit van Luc De Vos, Mia. Tientallen toeschouwers luister den onder de toren. In stilte. De Vlaamse Radio Televisie (VRT) ruimde zondagavond op Canvas direct plaats in voor een concert van De Vos, in 2011 opgenomen in de serie Radio i-sessies. Wie de uitzending heeft gezien, weet waarom Vlaanderen door het overlijden van De Vos zo in shock is. De algemene teneur van de reacties: hij was te kort (slechts 52 jaar) bij ons. Op De Vos staat geen maat. Hij is niet te vergelijken met welke Ne derlandse artiest dan ook. Zijn tek sten zijn ongeëvenaard en grap pig. Zoals over De Kannibaal. 'Hij houdt van de mens'. Het is een waarheid als een koe, een kanni baal houdt zoveel van mensen dat hij ze rauw lust. Dankzij zijn iet wat schorre stem, waardoor hij niet altijd even goed verstaanbaar is, krijgen dit soort teksten nog een extra lading. De Vos, geboren in een christelijk gezin in Wippelgem bij Gent, was een rasartiest. „Als kind stond mijn besluit al vast", vertel de hij eind oktober dit jaar nog in een interview in De Streekkrant, „ik zou muzikant worden. Het had een erotische aantrekkings kracht, vooral die schone madam men die aan de voeten van muzi kanten lagen, maakten op mij een diepe indruk." Zijn ouders, met name zijn moe der, zagen een andere carrière voor hem weggelegd. In Het Laat ste Nieuws sprak hij daarover, tien jaar geleden. „Mijn moeder denkt nog altijd dat ik later een 'echt' beroep ga uitoefenen. Ze be seft niet ten volle waarmee ik be zig ben. Toen ik haar vertelde dat we Plan B, de nieuwe cd van Gor ki afgewerkt hadden in de legen darische Londense Abbey Road Studio van The Beatles, was het eerste en het enige wat ze vroeg 'Je hebt toch je haar gekamd voor dat je binnenging'." De Vos hield overduidelijk van zijn moeder. Kortgeleden is zij ge storven, meldden Vlaamse media, en dat hij daar 'veel van heeft afge zien'. Zonder overigens een ver band te leggen met zijn plotselin ge overlijden. Vele geruchten deden eerst de ronde over de oorzaak, tot justitie in de loop van zondag zonder ver dere toelichting verklaarde dat 'er geen sprake is van kwade opzet en dat er evenmin aanwijzingen zijn dat er sprake zou zijn van zelf doding, maar dat de doodsoor zaak zou te wijten zijn aan acuut falen van een aantal vitale orga nen'. Het tragische is dat op de dag dat De Vos overleed in zijn werkplaats, zijn zoon Bruno jarig was. Hij is veertien jaar. De Vos was een graag geziene gast op de Gentse Feesten. De ko mende Gentse Feesten zal er ze ker een eerbetoon aan de overle den zanger op de agenda staan, meldde Guido De Leeuw van vzw Trefpunt, de organisator van de Feesten, zondag aan VTM Nieuws. „Wat we precies gaan doen, weten we nog niet. Maar het is zeker belangrijk dat we daar heel veel aandacht aan besteden." Juli dit jaar gaf De Vos met Gorki nog het startsein voor de Gentse Feesten, waarna hij zich - als van ouds - in het feestgedruis stortte. Gent was echt zijn stad. Burge meester Daniël Termont sprak warme woorden over hem. „Hij was iemand die vooral oog had voor anderen. Om anderen te hel pen. Maar hij had in deze samenle ving en maatschappij ook per soonlijke problemen." En ook: „Ik denk dat er zo veel dingen zijn die ons zullen herinneren aan Luc." 'Sterren komen sterren gaan, al leen Elvis blijft bestaan', zong De Vos in zijn hit Mia. Veel Vlamin gen lieten de afgelopen dagen we ten dat Elvis Presley Luc De Vos naast hem zal moeten dulden. Want ook hun held zal blijven be staan, zeker in Vlaanderen. 'Gorky' (1992) 'Boterhammen' (1992) 'Hij Leeft' (1993) 'Monstertje' (1996) 'Ik ben aanwezig' (1998) 'Eindelijk vakantie!' (2000) 'Vooruitgang' (2002) 'Het beste van Gorki live' (2003) 'Plan B' (2004) 'Homo erectus' (2006) 'Voor rijpere jeugd' (2008) 'Research Development (2011) Vier aanstormend cabarettalen ten verzorgen elk een voorstelling van ongeveer 25 minuten. Het zijn finalisten en prijswinnaars van diverse cabaretfestivals. Het belooft een afwisselende avond te worden. De cabaretiers van de toe komst zijn Jasper Dijkema, die vo rig jaar afstudeerde in Amster dam en bekend staat als de man die fantastische verhalen kan ver tellen én liedjes kan zingen. Mar co Lopes is cabaretier, theaterma ker en acteur. Hij studeert in Den Bosch. Zijn Portugese bloed en Haagse tongval blijken een perfec te combinatie. Robin Koek won met cabaretduo Claas Koek de publieksprijs op het Utrechts Ca baret Festival. Nu gaat hij solo ver der. In zijn show staat de fiets cen traal en vraagt hij zich af wat het Wethouder Frank Van Dries- sche krijgt de voorzittersha mer van project Het Land van Reynaert overhandigd leven hem brengt. Kitty Goemaat is de kersverse winnaar van het Leeuwarder Cabaret Festival 2014. Onder het motto Lang leve de Posi- tiviteit, zingt ze positieve liedjes. Er is ook ruimte voor serieuzer za ken. Wethouder Frank van Dries- sche krijgt tijdens de avond de voorzittershamer van het project Het Land van Reynaert overhan digd. Hulst is in 2015 voorzitter van het grensoverschrijdend pro ject. De Hulster commissieleden wil len toch alvast de toekomst be spreken. Wethouder Frank van Driessche onderkent dat scholen vroeg of laat onder druk komen, omdat er te weinig nieuwe leerlin gen zijn. Maar Hulst blijft tot nu toe inzetten op het behoud van scholen in zoveel mogelijk dor pen. Van Driessche kan dat billij ken. „De school is niet alleen als instelling belangrijk voor de leef baarheid. Ook verenigingen krij gen het moeilijk als kinderen el ders naar school gaan." Volgens de wethouder luistert de Hulster raad naar de bevolking. „Onderzoek wees uit dat ouders hun kind liever dichtbij huis naar een school sturen met minder voorzieningen dan naar een school met meer voorzieningen verder weg. Ik hoor woensdag of de commissie daarin meegaat." door Pascalle Cappetti sluiskil - Fotografeer een jaar lang het dagelijkse leven van Sluiskil en zorg dat op elke foto een paar oran je laarzen te zien is. Die opdracht kregen de inwoners van Sluiskil eind januari van de jubilerende woonstichting Clavis. De 'doorgeef- camera' gaat deze maand versneld van hand tot hand, om zo nog een paar mooie beelden van het kanaal dorp te schieten. BRESKENS - Oefenen is en blijft belangrijk. Dat is de belangrijkste conclusie voor Veiligheidsregio Zeeland én zorgkoepel Warmande. Topvrouwen Cerrie Ruijs en Yolanda de Jong zijn het roerend met elkaar eens: het oefenen in het net verlaten zorgcentrum De Burght in Breskens benaderde de realiteit. 'Echte mensen redden uit een echt tehuis' is toch heel wat anders dan oefenen met een pop die je wel even over de grond kunt slepen, foto Peter Nicolai Geen maat op Gorki-zanger Antwerpen door Harmen van der Werf Cuido De Leeuw, vzw Trefpunt hulst - De Cabaretpoel speelt woensdag 10 december in de Truffi- nozaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst het programma Vier keer leuk! Woensdag 10 december, aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 17,50 eu ro, inclusief 2 consumpties. Reserve ren via www.hulstcultureel.eu hulst - Volgende week horen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten van schoolbesturen, kinderopvang en de Zeeuwse onderwijsautoriteit pas hoe ze het onderwijs in de toe komst willen organiseren. Maar de raadscommissie Samenleving in Hulst bespreekt morgen al de eer der gespuide ideeën over fusies van scholen en het op driejarige leeftijd naar school gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68