aanpak pedopriesters Koffie is nieuwe wijn in Parijs Moldavië kiest nipt voor Europa 24 Maanden 50% korting en de £20. Ê17 50 Apple iPhone 4S of Samsung S4 mini Bestel snel op: www.vodafone.11 l/pzc BUITENLAND 9 9 ÉBQO Vodafone Voordeel Web Vodafone Voordeel Web in Moskou gegeven." Er blijven twee grote vragen open staan: waarom juist MH17? En welk belang hadden Russische mi litairen erbij om het toestel neer te halen? Eerder zei Illarionov dat het vertrek van MH17 uit Amster dam een grote rol speelde. „Voor Poetin staat die stad symbool voor westerse decadentie. Boven dien is hij er in april 2013 zeer vij andig ontvangen", verklaarde Illa rionov vlak na de crash in een in- terview. Nu doet hij er liever het zwijgen toe. „Het gaat niet om Rusland als geheel, alleen indivi duen hadden er belang bij. Het is aan onderzoekers en journalisten om uit te vinden wie zij zijn en wat hun belang was." tussen zijn nieuwe onthullingen over de pedofiele verledens van twee Vlaamse priesters gedaan. De Kesel is de opvolger van Van- gheluwe, die in 2010 toegaf zijn neefje te hebben verkracht en aan wie door het Vaticaan werd opge dragen België te verlaten om 'the rapie en geestelijke begeleiding te volgen'. Tot nu toe kweet De Ke sel zich naar aller tevredenheid van de ondankbare taak om het puin van Vangheluwe te ruimen. „Hij is een van de weinigen die het misbruik in de kerk grondig aanpakken", zei theoloog Hans Geybels (KU Leuven) tegen de Vlaamse krant De Morgen. „Hij heeft alle slachtoffers ontmoet. Sommigen zelfs meerdere keren. Hij heeft dit goed willen aanpak- Hij is geen sommelier, en het vocht dat hij analyseert is alcohol vrij. Nétien is een van de nieuwe koffiegoeroes in Parijs, een stad die bekendstaat om zijn dédain voor koffie. „Enkele jaren geleden waren hier twee koffiehuizen, nu 25", zegt Nétien, gezeten aan een strak tafeltje in zijn Café Cou- tume in het sjieke Vile arrondisse ment. Koffiehuizen waren er al tijd in Parijs, waar het vermaarde Café Procope de deuren in 1689 opende. Die huizen importeerden hun grondstof nog uit Martini que, berucht om zijn slechte bo nen. Café Coutume is van een an dere orde. Op de balie staat een immens glazen apparaat dat ter gend langzaam ijskoude koffie produceert. Nétien presenteert en thousiast een kopje van dit zwar te goud: „Proeft u dit eens. Het heeft zestien uur geduurd om de ze koffie te maken." Het café biedt een waaier aan kof- fies; van een espresso tot een ca- feïnehoudende vloeistof die uit een 180 jaar oud museumstuk drupt. Aan de muur prijkt een bord met de soorten en hun prij zen. De grande reserve is een zo genoemde 'nekisse' uit Ethiopië die 100 euro de kilo doet. De koffiepioniers in Parijs heb ben één ding gemeen: ze hebben niets met Italië. Nétien leerde het edele ambt in Australië, anderen lieten zich inspireren door Ameri kaanse koffiehuizen. Nétien haalt de schouders op over de cremo, de hazelnootbruine 'tijgerhuid' die in Italië het bewijs is van een goe de espresso. Een goede cremo ver zegelt volgens de Italianen de kof fie, zodat de intense smaken be houden blijven. De laag moet zo dik zijn, dat suiker erop blijft lig gen. Bij Nétien zakt de suiker di rect naar de bodem. „Je moet ook eigenlijk geen suiker in je koffie doen", zegt hij. „Dat vertroebelt de smaak." De nieuwe koffiehuizen in Parijs zien hun koffie als wijn: een ex pressie van grond, klimaat en boon. Hun clientèle neemt deze zienswijze over. „Fransen klagen als het brood oud is of het vlees slecht gebraden, maar als ze een smerige koffie krijgen, gooien ze er extra suiker in", zegt Nétien. „Dat is aan het veranderen." Nu het overgrote deel van de stemmen is geteld, blijkt dat de coalitie van de pro-Europese par tijen 44 procent van de stemmen heeft gekregen. Dat is genoeg voor minimaal 51 van de 101 zetels in het parlement. Hoewel de pro-Russische Socialistische Par tij met 21 procent de meeste stem men heeft behaald, bleef de Com munistische partij met 17 procent achter. Het pro-Russische blok heeft daardoor niet voldoende ze tels om een meerderheidscoalitie te vormen. De uitslag maakt voor premier Joeri Leanca de weg vrij om zijn in 2009 ingezette pro-Eu- ropese koers voort te zetten. Rusland bekritiseerde gisteren de Moldavische verkiezingen, omdat een deel van de pro-Russische par tijen was uitgesloten van deelna me. Misschien ook daarom was de opkomst slechts 56 procent. Het voormalige lid van de Sov jet-Unie sloot dit jaar een overeen komst met de EU over verregaan de samenwerking. Rusland stopte daarop met de import van onder meer wijn, groente en fruit, waar door de economie van Moldavië hard werd getroffen. Desondanks wil Leanca dat zijn land in 2020 een volwaardig lid van de EU is. ken. Is hij té vergevingsgezind? Misschien wel." Het initiatief voor de hoorzitting komt van het liberale Kamerlid en advocate Carina Van Cauter, zelf slachtoffer van een ontvoe ring met aanranding in 1972. Op het matje geroepen worden ook De Kesels rechterhand Koen Van- houtte (vroeger naaste medewer ker van Vangheluwe), de bisschop van Antwerpen Johan Bonny en de bisschop van Doornik Guy Har- pigny, die waken over de algeme ne beleidslijnen binnen de kerk. „De kerk heeft zich ingespannen om slachtoffers alsnog te erken nen en hun een vergoeding te bie den. Dat wordt nu overschaduwd door nieuwe negatieve berich ten", zegt Van Cauter. van ê4Cf.- voor *$B)i van Ê35.- voor II# twv €259, DINSDAG 2 DECEMBER 2014 vliegramp' Andrej Illarionov sprak in maart van dit jaar demonstranten in Kiev toe. Hij verklaarde zich tegen de Russische annexatie van de Krim. foto Oleg Pereverzev/HH door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Antoine Nétien kijkt er naar, snuift de aroma's op, drinkt een slokje en geeft zijn oordeel: „Niet al te bitter, beetje crème-ach- tig, fruitig, mooi evenwicht." Antoine Nétien CHISINAU - De partijen die voor sterkere banden met Europa plei ten, lijken de verkiezingen in Mol davië nipt te gaan winnen. Dat maakte de centrale kiescommissie van het Oost-Europese land giste ren bekend. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Nu nog verder in prijs verlaagd! m t tMMi aow l' 180MIN 120SMS 300MB Apple iPhone 4S J twv £399,- j 120MIN 80SMS 200MB Samsung S4 mini MIN SMS INTERNET VAN VOOR MIN SMS INTERNET VAN VOOR 180MIN 120SMS 300MB £407- £20.- 120MIN 80S MS 200MB £35> ei7.50 240MIN 180SMS 400MB £45:- Ê22.50 180MIN 120SMS 300MB £4CC- £20.- 360MIN 240SMS 400MB jsbs:- Ê27.50 240MIN 180SMS 400MB £45:- Ê22.50 Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 090 0 0603(0 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduurvan 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 30-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60