TVirn'87 in de prijzen SPORT 37 blij ik was. Ik zat, zeven maanden na mijn rentree, gewoon bij de beste 64 squashers van de wereld. Ik had daar op zijn vroegst in 2015 op gerekend." Voor de Zeeuw, die wel in de eer ste ronde van het WK kansloos verloor, is de koek nog lang niet op. De man die afgelopen week in Brussel alweer een finale haalde, reist deze maand nog af naar Spanje en Oekraïne, omvervol gens in januari een paar toer nooien te spelen in de Verenigde Staten. „Met de ranking die ik nu heb, kom ik in veel grote toer nooien meteen binnen. Ik wil wel eens zien wat ik daarin kan bete kenen." Schweertman werkt er hard voor. Hij traint veel en intensief. Op zijn (openbare) Facebook-pagina zijn een paar indrukwekkende filmpjes te zien van zijn fysieke trainingen. De beelden tonen dat de lenige squasher zeer sterk is en in staat is diep te gaan. „Elke ochtend voor mijn ontbijt maak ik een fysiek rondje en train ik in het bos op mijn kracht, snelheid en voetenwerk. Na mijn ontbijt is mijn eerste squashsessie en 's middags heb ik er weer eentje. Mooi hè, als je de hele dag kunt sporten..." Maar soms is het wel puzzelen. Hij speelt competitie in Neder land, België, Duitsland, Engeland en Tsjechië. En daarnaast heeft hij veel toernooien. Hij reist wat af. „Soms red ik het allemaal net, maar ja, nu kan het nog. Had ik langer met mijn rentree gewacht, dan was het te laat geweest." Het junioren B-team van MTV, dat uit Rachel Roxanne Luna Vi vian Floor Estelle Michelle Vreeke en Jordan van Herwijnen be stond, behaalde twee eerste plaat sen bij het tafelspringen en air- tumbling. Daarnaast haalde de ploeg zilver bij het springen op de pegasus. Ook was er succes voor het mix-team van MTV. Mede dank zij de invallers Jeffrey Telussa (ver vanger van de geblesseerde Joris van Oijen) en Romy van Boven werd viermaal het podium ge haald: twee keer goud (tafel en pe gasus), eenmaal zilver (minitram poline) en een keer brons (airtum- bling). Het senioren vrouwenteam maak te het succes compleet. Larissa Cappon, Thyra Geldof, Julie Adriaanse, Marielle Tange, Isabel Provoost, Ashley Wisse, Lorindy van Roo en Melanie Baas spron gen naar goud en drie keer zilver. Turn'87 haalde goud met de jon gens jeugd in het C-niveau op de minitrampoline en de pegasus. Ook de vrouwen B deden het goed op dit toestel. Zij werden eer ste, terwijl het mixteam mannen/vrouwen op het B-ni- veau dit succes herhaalde. Op de minitrampoline (A-niveau) werd de mixedploeg eerste. Daarnaast haalde de club zilver met het jeugd mixteam C (airtumbling) en brons met de meisjes C (mi nitrampoline). De meisjes B wa ren goed voor zilver op de mi nitrampoline. Tweede plek op NK schakers Landau De jeugdschakers van Lan dau Ci hebben zilver ge haald op het NK in Den Bosch. De Axelse ploeg won zes wedstrijden, verloor één par tij en speelde gelijk tegen kampioen Klim Op uit Ca- pelle aan den IJssel. Landau Ci bestond uit Xander Pauw els, Iris Schelleman, Bas van Doren, Niels Schelleman en Tamer Ismail. Landau Axel Ai eindigde als vijfde. Bruma ongedeerd na aanrijding Jeffrey Bruma is gisteren op weg naar de training van PSV betrokken geweest bij een aanrijding. De verdedi ger bleef ongedeerd, maar drie inzittenden van een an der voertuig zijn voor con trole naar een nabijgelegen ziekenhuis gebracht Over hun toestand kon de politie geen mededelingen doen. Bruma, die naar eigen zeg gen geen voorrang kreeg, kon wel gewoon aan de trai ning van PSV deelnemen. Trek haalt Belg Steegmans binnen De Amerikaanse wieler ploeg Trek heeft de ervaren Belg Gert Steegmans aan zich gebonden. Met de komst van de 34-jari- ge coureur is de selectie voor het seizoen 2015 rond. In de 27-koppige selectie zit ten drie Nederlanders: Bau- ke Mollema en de gebroe ders Boy en Danny van Pop- pel. Steegmans gaat zijn dertien de seizoen als profin. Liverpool wil verder met Steven Gerrard Liverpool wil verder met Steven Gerrard. De 34-jarige middenvelder krijgt volgens zijn trainer Brendan Rod- gers een nieuw contract aan geboden. De huidige verbin tenis van Gerrard loopt aan het einde van het seizoen af. Hij speculeerde onlangs over een vertrek omdat hij nog geen nieuwe aanbie ding had gekregen. Gerrard debuteerde in 1998 in de hoofdmacht van Liverpool. Pas op de plaats voor Groene Ster 2 Voor de zaalvoetballers van Groene Ster 2 is de eerste plaats in de topklasse voor even uit het zicht. De Vlis- singers leden tegen Be'79 de tweede opeenvolgende ne derlaag en moeten daarom voorlopig genoegen nemen met een plaats in de subtop. In Berkel-Enschot werd het na een 2-1-ruststand 5-3. Voor Groene Ster 2 scoorden Amine Elbekkaoui, Menan- cio Weeda en Okan Baskos. DINSDAG 2 DECEMBER 2014 zich nu sterker dan ooit I Piëdro Schweertman (rechts, hier in een NK-finale tegen Laurens-Jan Anjema) vergaat het beter dan ooit. Hij klom gisteren naar de 75e plaats op de we reldranglijst. foto Caspar Huurdeman UITSLAGEN ATLETIEK Marathon van Curacao. Marius Besuijen (Sint Laurens) 3.28.45, Robert Carol (Middelburg) 4.05.20, Ingrid Koene (Yerseke) 4.17.36, Jan Bostelaar (Westkapelle) 4.28.01, Henk Kortlever (Zierikzee) 5.40.00. BADMINTON Eerste klasse: Vridos 3-Rillandia Smashers 1 2-6, Sluyk lekkerkerk 3-Vridos 3 8-0, Rillandia Smas hers 1-The Flying Shuttle Barendrecht 7 2-6, SVNB 1-Cross Smash 1 5-3, Ritte Spijkenisse 4-Onder Ons 3 5-3. Tweede klasse: De Sjuttul 1-Rhoon 1 5-3, The Flying Shuttle Barendrecht 8-Boomgaards hoek 2 5-3, Ritte Spijkenisse 5-Marathon 1 4-4, Brielse 1-'t Pluumpje 1 7-1. Derde klasse: Terneuzen 1-SVNB 2 4-4, Rillandia Smashers 2-Zeeland 1 4-4. Vierde klasse: Den Ossaert 1-Zierikzee 2 4-4, Marathon 3-Marathon 2 2-6. Dubbel. A: De Stenge 1-Terneuzen 5 6-0, Terneuzen 5-Rillandia Smashers 5 0-6, Sinar'75 2- Sinar'75 1 6-0. B: De Stenge 2-Kats 1 1-5, 't Pluumpje 5-Rillandia Smashers 6 4-2, Astroïden, 5-Astroïden 4 3-3, Kats,SV 1-De Stenge 2 2-4. JUDO Almere. Top Judo Toernooi. -12 jaar: 1Neomie Poppe, 3. Roxanne van Ruiten en Eli Poppe. -15 jaar: 3. Josca de Boer. -18 jaar: 1. Liam Mulder, 2. Kiara Mulder, 3. Boaz Kalkhoven. Oud-Turnhout (Bel). Beker van Oud-Turnhout: -12 jaar: 1Indy Godschalk. PAARDENSPORT Nieuwland. Dressuur PSV Walcheren. Paarden klasse M2: 1. Marga van Sabben, Bolero (Zuid-Beveland) 197; 2. Jose Dingemanse, Edison (Scheldestad) 193; 3. Ingrid Malaan, Hexagon's Enetty (Oranjezon) 189. M1: 1. Anneke de Booij, Vigieny S (Honter.) 206; 2. Martin de Kroo, De Kroo's Catrichta (Walcheren) 191; 3. Margo Wondergem, Cerruti (Weelr.) 187. L2: 1. Rianne van den Boomgaard, Devils Champion Elvis (Sé-Ros) 203; 2. Yvette Jobse, De Kroo's Woman (Walcheren) 202; 3. Margriet Simonse, Enzo (Sé-Ros) 201. L1: I.Soraya van Hemert, Hoist- tec's Cabaretier (Sé-Ros) 187; 2. Selma van de Voorde, Funske van de Molenweg (S'-Ros) 184; 3. Romy Boeye, Bijou (PSV Wst-Zws-VI.) 182. Po ny's klasse M1 cat D: 1. Madeion Baas, Donna BR (Kleppertjes) 194. L1 cat DE: 1. Maudi Baas, Golden Passion (Kleppertjes) 209. L1 cat. A: 1. Sakira Rijk, Picasso (Weelr.) 190. Tweede proef. Paarden klasse M2: 1. Marga van Sabben, Bole ro, 189; 2. Jose Dingemanse, Edison, 188; 3. In grid Malan, Hexagon's Enetty, 185. M1: 1. Anne ke de Booij, Vigieny S, 214; 2. Martin de Kroo, De Kroo's Catrichta, 190; 3. Margo Wondergem, Cerruti, 187. L2: 1. Rianne van den Boomgaard, Devils Champion Elvis, 209; 2. Margriet Simonse, Enzo, 207; 3. Maartje Overweel, Don Benito SP (SAchouwse R.) 200. L1: 1. Tessa Wildenbeest, San Fransisco (Weelr.) 185; 2. Romy Boeye, Bij ou, 182; 3. Tessa Wartena, Westerschelde's Orion (Paardebloem) 182. Pony's M1cat. D: 1. Madeion Baas, Donna BR, 192. L1 cat DE: 1. Maudi Baas, Golden Passion, 209. L1 cat. A: 1. Sakira Rijk, Picasso, 191. ZAALVOETBAL Vlissingen. Recreatieve competitie. Eerste klas se: Uiterton-Damen/Schelde 2-4, Meiveld-Groe ne Ster A1 5-8, Domburg ZV - VAW 8-5, Geen Idee-SC Baskensburg 4-2. Tweede klasse: TA Control Systems-lntersport 7-6, Arnemui- den-Geen Idee 2 3-10. Vierde klasse: FC Man United-Uiterton 2 4-4, Schinkel adviesgrp-Ther- mo Products 10-4, Geen Idee 3-Zeeuwsche Stryders 9-2, MCD Dekker-De Fles 3-5, Dom burg ZV 2-AFC 1-6. door Janny Vermeule FIJNAART - De springteams van gymnastiekvereniging Turn'87 (Oostburg) en de Middelburgse turnvereniging MTV hebben goede resultaten neergezet bij de regio kampioenschappen in Fijnaart. De springers uit Oostburg haalden acht podiumplaatsen, terwijl MTV elf keer in de prijzen viel. DEN BOSCH EINDHOVEN WATERLOO LIVERPOOL BERKEL-ENSCHOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55