Vier gemeenten innen samen lokale belasting Auto Centrum Groep vraagt faillissement DTV wil weten of het wel eerlijk Vragenvuur over toegaat bij aanbestedingen in Veere interview strandpost 28 WALCHEREN MAILFRAUDE E-mail van vriend of kennis die zegt in acute geldnood te verkeren is vaak het werk van cybercriminelen. MIDDELBURG - Inwoners van de ge meente Veere krijgen volgend jaar een enveloppe in de bus waarop ook de logo's van Middelburg, Vlis- singen en Schouwen-Duiveland staan. Veere sluit zich namelijk aan bij de gemeentelijke samenwer king voor de inning van belastin gen en de waardering van onroe rend goed. Samenwerking Belastingen Wal cheren en Schouwen-Duiveland heet het verband sinds gisteren. Dat komt door de toetreding van Veere. Middelburg en Vlissingen werken al sinds 20t2 samen, Schouwen-Duiveland sloot zich in 20t3 aan en nu volgt Veere. „Onze ambtenaren zijn al vier we ken aan het werk op hun nieuwe werkplek, het stadskantoor van Middelburg. Zij handelen nu nog de Veerse zaken af. Per r januari gaat de samenwerking officieel in", vertelde wethouder van finan ciën René Molenaar van Veere. Veere plaatst vijf fte in het samen werkingsverband, dat nu beschikt over 40 fte. „We hadden zelf zes GOES - Klanten turen maandagmid dag vertwijfeld naar binnen bij Au to Centrum Goes aan de Marconi straat. De showroom is helemaal leeg, er brandt geen licht. De deur is dicht. De telefoon wordt niet op genomen. 'Wegens omstandighe den is ons bedrijf tot nader order gesloten', staat te lezen op een briefje. Die omstandigheden zijn triest: De Renault- en Dacia-dealer, on derdeel van de Auto Centrum Groep met vestigingen in Goes en Vlissingen, is failliet. Zo'n veertig medewerkers, tien in Vlissingen en een kleine dertig in Goes, staan op straat. De onheilstijding kwam voor de medewerkers onverwacht. Vol gens bestuurder Peter Vlaming fte in dienst voor dit werk, dus het levert ons een besparing op. Per saldo is het een voordeel van 50.000 euro per jaar", rekende Mo lenaar voor. Belangrijker dan het geld is de kwaliteit, benadrukten Molenaar en zijn collega-wethouders van Middelburg (Johan Aalberts), Vlis singen (John de Jonge) en Schou wen-Duiveland (Ad Verseput). Hun ervaringen zijn zeer positief Door de samenwerking worden bijvoorbeeld veel meer bezwaar schriften tegen de WOZ-waarde van panden en de belastinginning afgehandeld voor r juli. „Wij had den er steeds meer moeite mee om die termijn te halen, omdat de bezetting te krap werd. Nu lukt dat wel", zei Verseput. Nu is negentig procent van de bezwa ren voor r juli behandeld. Ook het aantal bezwaarschriften is ge daald, maar dat hoeft geen ver band te houden met een verbeter de dienstverlening. De vier gemeenten werken dan wel samen bij de inning van belas tingen, de hoogte van belastingen en ander financieel beleid blijven ze zelf vaststellen. van vakcentrale CNV ging het weliswaar niet goed, maar zou er nog tot de zomer werk zijn. „Dan zou het dealerschap aflopen en de leden die ik heb gesproken, had den verwacht dat hun werkgever in elk geval dat moment zou af wachten." Naar de reden waar om nu de stekker eruit is getrok ken, moet ook Vlaming gissen. „Er liepen al wat ontslagaanvra gen", weet hij. Het is op dit moment niet duide lijk wat er verder gaat gebeuren en hoe er wordt omgegaan met klanten die net een nieuwe auto hadden gekocht of hun voertuig in reparatie hadden. Directeur-ei genaar Rien de Dreu was gisteren niet bereikbaar. Een curator zal be kijken wat de mogelijkheden zijn. Vlaming verwacht nog meer klap pen in de autobranche, die in zwaar weer verkeert. RETRANCHEMENT - Het mailtje van die goede bekende schreeuwt om aandacht. 'Hulp!', staat er nadruk kelijk in het onderwerpveld. En blijkbaar niet zonder reden. Tij dens een reis naar Bradford is haar tas gestolen, inclusief tele foons, geld en paspoort. Om een vliegticket te kopen en de hotelre kening te betalen heeft ze geld no dig, maar bij de bank gaan er nog een paar dagen overheen voordat er een nieuwe creditcard is. „Dus wou ik vragen om mij snel wat geld te lenen dat ik zo snel mogelijk aan u terug geef zodra ik terug ben", luidt het vriendelijke doch dringende verzoek. „Ik hoop snel van u te ho ren." Alle pakweg zeshonderd digitale contacten van Lijsbert de Koeijer kregen gisteren ook zo'n alarme rend bericht. Ze bevindt zich ech ter niet in Bradford, maar gewoon thuis in Retranchement, laat staan dat er sprake is van diefstal en een smeekbede om geld. Ze is het slachtoffer geworden van cy bercriminelen, die vanaf haar mailaccount en onder haar naam bij bekenden naar geld hengelen. „Het is al de tweede keer dat dit gebeurt. Ze hacken je mailbox en gebruiken dan je identiteit, in de hoop dat iemand zo gek is geld te sturen. Voor ons geeft dat een hoop ellende. En dan denk je alles eindelijk onder controle te heb ben, gebeurt het wéér!" De eerste keer - toen ging de 'reis' naar Sydney - was twee maanden geleden, zegt De Koeijer, die uit baatster is van Crea-Trends in Re tranchement. „We hebben vier, vijf telefoons. Die hebben toen al lemaal de hele dag staan te rinke len. Iedereen wilde weten wat er nou aan de hand was. Het was echt een heksenketel. Ik heb zelf het idee dat degene die hiervoor verantwoordelijk is, het niet zo zeer om het geld is te doen, maar vooral om zo veel mogelijk ellen de te veroorzaken. Geen welden kend mens gaat toch zijn zakelij ke contacten benaderen als hij in de problemen zit?" Het grootste probleem is dat de ei genaar zelf niet meer in de mail box kan en dus ook geen bericht Het vervelende is: ze pakken niet alleen je mail af, maar ook je gevoel van veiligheid kan sturen om te melden dat het loos alarm is. „Je moet de boel te- rughacken. Met hulp van mijn computerman is dat uiteindelijk gelukt. Het wachtwoord is veran derd. Ik dacht dat ik iets ingewik kelds had bedacht, maar toch heb ben ze het weer gekraakt. En het vervelende is: ze pakken niet al leen je mailbox af, maar ook je ge voel van veiligheid." Vorige keer heeft De Koeijer aan gifte gedaan bij de politie. Dit maal laat ze dat achterwege. „Je zit toch een middag op het politie bureau en hun conclusie is: het komt uit Verweggistan, dus we doen er niets aan. Het kost me al lemaal heel veel tijd, die ik liever anders besteed." Het Middelburgse PvdA-raadslid Mehmet Kavsitli heeft vergelijkba re ervaringen. „Bij mij gebeurde het een week of drie geleden. In eens kreeg ik telefoontjes van be kenden. Ik zou op Cyprus verblij ven en dringend verlegen zitten om geld. In de loop der tijd bouw je veel contacten op. Vanuit de gekste delen van de wereld kreeg ik reacties. Op zich geeft het wel een goed gevoel dat mensen zo be trokken zijn." Toegegeven: hij had een eenvou dig wachtwoord. „Blijkbaar was het voor die jongens een koud kunstje om dat te kraker." Inmid dels heeft Kavsitli zijn mailbox heroverd en extra beveiligd. „Maar alle mailtjes van de afgelo pen zes jaar ben ik kwijt." Aangifte heeft hij niet gedaan. „Blijkbaar gebeurt dit heel vaak. Het is alsof er iemand in je huis heeft rondgelopen. Er is niets meegenomen, maar het geeft wel een heel vervelend gevoel." domburg - Gaat het bij de gemeen te Veere wel eerlijk toe bij het gun nen van werkzaamheden aan on dernemers? Dat vraagt de gemeen teraadsfractie van Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) zich af. Die stelt de kwestie vanavond aan de orde tijdens een vergadering van de gemeenteraadscommissie voor Maatschappelijke Ontwikke ling. Aanleiding is een brief van autobedrijf Faasse uit Westkapel- le. Dat vraagt de gemeente of het voortaan ook mee mag dingen naar opdrachten 'inzake aanschaf en onderhoud van het gemeente lijke wagenpark'. „Een dergelijke brief wekt de in druk, dat er op zijn minst twijfel is bij de gemeentelijke aanbeste dingen", schrijft DTV. Worden aanbestedingen voldoende open baar bekend gemaakt?, wil de par tij weten. En kunnen daarbij meerdere plaatselijke bedrijven aan de bak komen? Ook vraagt de partij een overzicht van alle ge meentelijke aanbestedingen van de voorbije twee jaren, inclusief de daarbij behorende bedragen. DTV stelt meteen ook enkele an dere kwesties aan de orde. Zo wraakt de fractie de gemeentelij ke invloed in de de stuurgroep voor Domburgs badstatus. Het zint de fractie niet dat een wet houder die stuurgroep wil gaan voorzitten, en dat de gemeente zelf kwaliteitscriteria wil gaan stellen. „Wij zijn van mening dat de gemeente beleid moet maken, maar geen uitvoering ter hand moet nemen", aldus fractieleider Wim Bartels. Hij wil ook weten hoe het zit met de r,8 miljoen euro die Walche ren krijgt voor het verzachten van de bezuinigingen op de huishou delijke hulp. Wat krijgt Veere hier van en wat doet de gemeente er mee? VLISSINGEN - Het interview met wethouder John de Jonge over de strandpost op de Nolledijk, dat za terdag in deze krant stond, heeft de Vlissingse PvdA-raadsleden de wenkbrauwen doen fronzen. De fractie vraagt opheldering over opmerkingen als 'waar men sen werken, worden fouten ge maakt' en dat de gemeente Vlis singen in de kwestie 'niet, zoals gebruikelijk, langs de kant van de regels is gaan staan'. 'Hoort een overheid de regels niet gewoon na te leven', vraagt de PvdA zich af. 'Welk voordeel heeft de gemeen te bovendien gehaald uit de keus om de strandpost te gaan bouwen zonder dat er financiële afspraken zijn gemaakt', wil de fractie we ten. 'En sinds wanneer weet de wet houder dat de Europese subsidie terugbetaald moet worden?' vraagt de fractie, 'en om welk be drag gaat het?' Ook de opmerking van De Jonge dat ambtenaren met het dossier strandpost, niet meer bij de ge meente werken, roept vragen op bij de PvdA. 'Want hadden die meer dossiers? En zijn er wellicht meer tussen wal en schip beland?' Nepsmeekbede om geld geeft hoop ellende door Maurits Sep door Luc Oggel door Rolf Bosboom Lijsbert de Koeijer door Henk Postma door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36