Bij identiteitsfraude altijd aangifte doen bij politie Veere wil voor miljoen loods waterschap kopen We zij Ir] gestopt! beico WALCHEREN 29 Lezing Nederlandse Senior Experts De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt woensdag in de Zeeuwse Bibliotheek een le zing over PUM Nederlandse Senior Experts. PUM koppelt vrijwilligers met ervaring op het gebied van economie aan bedrijven in ontwikke lingslanden. Een vrijwilliger vertelt over zijn werk in het buitenland. Aanmelden via volksuniversiteitzeeland.nl. Vier op de honderd mensen wer den geconfronteerd met een 'in braak' op hun mailaccount. De Zeeuwse cijfers wijken nauwe lijks af van de landelijke. Toch registreerde de politie in no vember in Zeeland geen gevallen waarbij via gehackte mailac counts mensen om geld werd ge vraagd, aldus woordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage. Dat wil ech ter niet zeggen dat het niet voor- komt, want uit de Veiligheidsmo nitor valt op te maken dat slacht offers van cybercrime zelden naar de politie stappen. „Toch advise ren we mensen om altijd aangifte te doen", zegt Uytdehage. „Boven dien is het belangrijk dat ze alle correspondentie bewaren. Die kan als bewijs dienen." Fraudehelpdesk - dat burgers en bedrijven wil behoeden voor op lichtingspraktijken en weerbaar der probeert te maken tegen frau de - waarschuwde afgelopen zo mer al voor internetfraudeurs die mailaccounts hacken om zoge naamde noodkreten te versturen. Toen werd gezegd dat cybercrimi nelen vooral inspeelden op de va- katieperiode, maar ook nadien ble ven meldingen binnenkomen. Bij de Lego-experience aan de Spuistraat 38 in Vlissin gen, kunnen kinderen don derdag meedoen aan een bouwwedstrijd. Het thema van de wedstrijd is Sinterklaas. Tussen 14.00 en 16.00 uur beoordeelt de Sint zelf de bouwwerken die de kinderen thuis ge maakt hebben. Met de bouwcompetitie zijn verschillende prijzen te win nen. Deelname is gratis. BIJ NADER INZIEN De inloopavond over de Souburg App is vanavond. In de PZC van gisteren stond een verkeerde da tum. Die Souburg App is bedoeld voor de inwoners en zij mogen zelf vertellen wat er in de app moet staan. Vanavond, dinsdag, is er een idee- ënavond in de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel 2 in Oost-Sou burg, aanvang 19.30 uur. Zie ook www.souburg.nl TIPS OM TE VOORKOMEN DAT U WORDT GEHACKT Inloopavond Hobby Computer Club De Hobby Computer Club houdt donderdag een inloop avond. In wijkcentrum Majo raat in Vlissingen wordt uit leg gegeven over een pro gramma waarmee je stambo men kunt maken. Verder is er de mogelijkheid om met andere computerliefhebbers te praten. De toegang is voor zowel leden als niet-leden gratis. De inloopavond is van 20.00 tot 22.00 uur. Bouwwedstrijd bij Lego-experience Veere wil de overige vier loodsen die de ploegen van de buiten dienst nu in gebruik hebben, ver kopen. Die loodsen staan in Dom burg, Biggekerke, Veere en West- kapelle. In het laatste dorp wordt de ruimte gedeeld met de brand weer. De plannen om een nieuwe ge meentelijke loods te bouwen op het bedrijventerrein Oosterloo bij Domburg, vervallen door de aan koop. De Grijpskerkse loods ver keert in goede staat en is onder houdsarm. Bovendien is de loca tie centraal gelegen. Drie van de andere loodsen zijn inmiddels toe aan groot onderhoud. Die in Big gekerke is onlangs opgeknapt. Wethouder Jaap Melse: „Er is al belangstelling voor de andere loodsen. In Veere heeft een onder nemer interesse getoond en ook voor die in Biggekerke is al belang stelling. Die in Domburg wordt gesloopt. Dat was toch al het plan, omdat er nieuwbouw in Ooster loo gepland was. De loods in Grijpskerke is duurzaam ge bouwd en vergt niet veel onder houd. De andere loodsen hadden we anders binnenkort moeten op knappen." De inschrijving voor de openbare verkoop van de drie gebouwen kan opengesteld worden als de ge meenteraad akkoord gaat met de aankoop van de ruimte in Grijps kerke. Dat zit er in, want de raads commissie voor Ruimtelijke Ont wikkeling bleek er gisteravond geen grote problemen mee te heb ben. Wel waren er wat bedenkin gen bij de prijs: 10 procent meer Veere concentreert buiten dienst in loods in Grijpsker ke. De gemeente wil die ko pen voor een miljoen euro dan de aanvankelijk getaxeerde waarde, maar 10 procent minder dan de WOZ-waarde. De concentratie in één loods vergt aanpassingen. Zowel voor de medewerkers als op het gebied van opslag, wagenpark en facilitei ten. De hele operatie levert de ge meente jaarlijks 5000 euro winst op, verwacht wethouder Melse, nog afgezien van verwachte bespa ringen op de bedrijfsvoering. De operatie past in het streven een aantal gemeentelijke gebou wen af te stoten. Onlangs nog is het oude schoolgebouw in Zand dijk verkocht. Het pand heeft in middels een woonbestemming. Twee gezinnen willen de school verbouwen tot woonruimte met eventueel bed and breakfast erbij. dank aan onze trouwe klanten kring, maar zeker ook ons top Leam voor de geweldige samenwerking MIDDELBURG Lijsbert de Koeijer toont haar gehackte mailaccount: „Dan denk je alles eindelijk onder controle te hebben, gebeurt het wéér!" foto Camile Schelstraete vlissingen - Vorig jaar was een op de acht Nederlanders het slachtof fer van een van de vele vormen van 'cybercrime', zo blijkt uit de jaarlijks Veiligheidsmonitor van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het ministerie van Veiligheid en Justitie. Gebruik sterke en verschillende wachtwoorden. Wees alert op mails van onbeken de afzenders. Houd de beveiligingssoftware up-to-date. Maak gebruik van betrouwbare wifi-netwerken voor persoonlijke zaken. Een open wifi-netwerk is een speeltuin voor hackers. Open niet zomaar een bestand. Reageer nooit op spam. Reageer nooit op e-mails waarin gevraagd wordt om persoonlijke gegevens. Als u op een website persoonlijke informatie moet achterlaten, con troleer of er sprake is van een be veiligde verbinding. (Bron: Fraudehelpdesk) VLISSINGEN VLISSINGEN DINSDAG 2 DECEMBER 2014 door Annemarie Zevenbergen grijpskerke - De gemeente Veere wil voor een miljoen euro de loods van het waterschap aan de Baayen- hovenseweg in Grijpskerke kopen. De loods moet vanaf april 2015 on derdak bieden aan de buitendienst van de gemeente. De gemeente huurt de ruimte op dit moment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35