HOeK Hoek nadert het O-record Skeelerwedstrijd rond ZLM Roompot tour 44 Met de ranking die ik nu heb, kom ik in veel grote toernooien meteen binnen. 36 SPORT SQUASH Uit Koudekerke afkomstige squasher staat 75e op de wereldranglijst. Een nog hogere positie is mogelijk, meent hij. I 16 Pattinama maakt marge met rivaal nog wat groter LANGSTE DROGE PERIODES VAN HOEK IN DE TOPKLASSE Hoek is al lange tijd doelpuntloos in de topklasse. Eerder stond de ploeg zelfs nog langer droog. Voor de derde opeenvol gende wedstrijd heeft Hoek zaterdag niet ge scoord. Bij FC Lisse werd met 2-0 verloren. Nooit eer der bleef Hoek in de topklasse drie wedstrijden op rij droog staan. Qua minuten heeft de Zeeuws-Vlaamse club echter nog geen record gevestigd. In het eer ste topklassejaar moest Hoek al eens 25 minuten langer wachten op een doelpunt. In dat seizoen (2010/2011) moest Hoek ruim vijf uur geduld heb ben, om precies te zijn vijf uur en één minuut. Stijn Mahieu scoorde op 27 november in de derde mi nuut tegen ARC. In het verdere verloop van dat duel scoorde Hoek niet, ook niet in de volgen de duels met Barendrecht en Sparta Nijkerk en pas na 34 minu ten in het duel met Capelle (op 22 januari) doorbrak Dwayne Dil- dick de stilte. Na die goal duurde het overigens ook vierenhalf uur voordat Hoek eindelijk weer scoorde. Dus in die periode scoorde Hoek in bijna tien uur welgeteld één keer. Hoe wel Hoek momenteel ook de nodi ge moeite ondervindt om te sco ren, loopt het nog niet zó'n vaart. De teller staat nu op 276 minuten, toch ruim vierenhalf uur. Sinds de winnende treffer van Thomas van Rentherghem, begin november, tegen Genemuiden heeft Hoek niet meer gescoord in competitieverband. Na die goal volgden de duels met Spakenburg (4-0-verlies), Sparta Nijkerk (0-0) en afgelopen zaterdag FC Lisse (2-0-verlies). Komende zaterdag, uit bij koploper Kozakken Boys, kan de impasse doorbroken wor den. Gebeurt dat binnen 25 minu ten, dan voorkomt Hoek een ver betering van zijn eigen record. VLISSINGEN - Squasher Piëdro Schweertman is zelf hogelijk ver baasd over de stappen die hij in de laatste acht maanden gemaakt heeft. „Als je mij in februari had gezegd dat ik aan het einde van 2014 op de 75e plaats van de we reldranglijst zou staan, zou ik daar meteen voor getekend heb ben", zei hij gisteren, na het uitko men van de nieuwe ranking. Aan het begin van het jaar was hij nog de nummer 366. „Je kunt wel zeg gen dat ik helemaal terug ben. Ei genlijk is het nog sterker: ik ben beter dan ooit." De nu 31-jarige Schweertman, af komstig uit Koudekerke en woon achtig in Hoofddorp, beëindigde begin 2012 opeens zijn internatio nale carrière. De tophonderdspe- ler van weleer - in 2010 stond hij er zeven maanden in - verlegde zijn prioriteiten. Hij kocht een nieuw huis en pakte zijn studie weer op. „Ik had in die tijd wei nig sponsors. Het was daardoor moeilijk om naar toernooien te reizen. Het was beter om voor iets anders te kiezen. Ik ben ver volgens alleen competitie blijven spelen." Maar begin 2014 dacht hij: als ik toch nog iets van mijn carrière wil maken, moet ik de draad nu weer oppakken. „Het was toen weer rustig in m'n leven en ik had het geluk dat ik een paar goe de sponsors had, waardoor ik een mooie trip kon maken naar Zuid- Afrika. Bij het eerste toernooi daar haalde ik meteen de halve fi nale, het tweede toernooi won ik zelfs. Ik kreeg daar meteen de be vestiging dat ik een goede keus had gemaakt om weer te begin nen." Schweertmans ranking was in de eerste maanden nog altijd laag. Hij moest wel naar verre oorden reizen om bij minder sterk bezet te toernooien veel punten te pak ken. „Ik ben ook nog in Brazilië en Australië geweest", vertelde hij. „In Europa kom je de toer nooien met een lage plaats op de wereldranglijst niet binnen. Tot drie maanden geleden moest ik daarom wel wat van die tripjes maken." Het legde Schweertman bepaald geen windeieren. De Walchenaar haalde op één keer na steeds de fi nale. Driemaal won hij een toer nooi. In september kwam hij daar door met stip de top honderd bin nen: hij klom in één keer van de 183e naar de 96e plaats. En giste ren - op de eerste dag van een nieuwe maand - vond hij zichzelf ineens terug op plek 75. En dat ter wijl hij vóór zijn lange pauze nooit hoger stond dan de 89e plaats. „Het gaat allemaal boven verwachting", zei hij. „Doordat ik al die tijd nog wel competitie speelde en in wedstrijden tegen over jongens uit de top honderd stond, wist ik begin 2014 onge veer wat ik waard was. Maar ik had echt nooit gedacht dat dit er in zat." De grootste stunt van Schweert man in het jaar van zijn come back is zijn deelname aan het we reldkampioenschap, afgelopen maand in Qatar. Ternauwernood haalde hij het kwalificatieschema. „Ik was één van de spelers met de laagste ranking." Tot zijn verba zing won hij vervolgens zijn eni ge kwalificatiepartij van de Deen Kristian Frost Olesen - toen de nummer 62 van de wereld - en mocht hij meedoen aan het hoofd toernooi. „Eerder was me dat nog nooit gelukt. Kun je nagaan hoe VLISSINGEN - Er staat in april 2015 weer een inlineskate-evenement op het programma in Zeeland. Na dat de skeelerwedstrijd Vlissingen on Wheels ophield te bestaan, zocht Frans Leijnse naar een ver vangend evenement in Zeeland. „Deze opzet zat al langer in onze gedachten, maar nu de ZLM Room pot tour tweedaags is geworden, kwam het pas echt rond", zegt de organisator van Zeeland on Wheels. Het evenement, dat is gekoppeld aan de ZLM Roompot tour, zal op vrijdag 17 april bestaan uit een wedstrijd over 24,8 kilometer over de asfaltwegen van Noord- Beveland. „Ze rijden dan over het tijdritparkoers waar de wielren ners even later overheen zullen gaan", vult Leijnse aan. Een dag la ter staat er een marathon in Goes op het programma. Er zal uitein delijk een klassement met leiders- prijs worden opgemaakt over de twee dagen. De organisatie heeft goede hoop dat er meerdere regionale rijders en nationale en internationale toppers aan de start verschijnen. „Omdat we de wedstrijd al in april plaats laten vinden, zitten we op een gunstiger tijdstip in het seizoen dan met Vlissingen on Wheels", meent Leijnse. „In april komt het schaatsseizoen ten einde en begint het skeelersei zoen. In Vlissingen stond de wed strijd pas in juni op het program ma, waardoor veel rijders destijds voor een vroege ijstraining kozen. We hebben nu al wat topploegen en rijders gepolst, en de reacties zijn positief." I 16 I 10 I 17 I 16 vlissingen - De ene week is de an dere niet. Zo droog als de Zeeuw se topscorers vorige week ston den, zo hot waren ze dit weekein de. De top zeven vond het net. Ook koploper Josimar Pattinama dus weer. Met twee doelpunten leek hij Vlissingen tegen VOC naar de achtste opeenvolgende ze ge te schieten. Het slotkwartier werd zijn ploeg echter fataal (2-2). Zijn voorsprong in het PZC-top- scorersklassement groeide echter. Hij heeft inmiddels zesenhalve punt voorsprong op zijn eerste achtervolger: Arjen de Koeijer van Yerseke. Ook hij scoorde twee keer. Dicht achter hem versche nen twee nieuwe namen. Bart De- prez (Goes) meldde zich door twee doelpunten tegen Nieuwer- kerk weer in de kopgroep, net als Steve Schalkwijk, die vijf keer raak schoot voor Walcheren. usvm Minuten Seizoen Tegenstander (aaneengesloten doelpuntloze minuten) 301 10/11 ARC (87), Barendrecht (90), Sparta Nijkerk (90), Capelle (34) 279 10/11 Capelle (56), Spakenburg (90), IJsselmeervogels (90), Katwijk (43) 276* 14/15 Genemuiden (6), Spakenburg (90), Sparta Nijkerk (90), FC Lisse (90) 271 10/11 Genemuiden (73), Flevo Boys (90), Excelsior'31 (90), FC Lisse (62) 188 10/11 Capelle (3), Spakenburg (90), IJsselmeervogels (90), Katwijk (5) Serie loopt nog Infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert Cl FERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www. pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Q Mail voor reacties naar R.Boogert@pzc.nl Schweertman voelt door Roeland van Vliet Piëdro Schweertman door Mitchell Minnaard klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 2 32 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 17 1,5 25,5 3 Chiel Maranus Domburg 3A zat 1,5 24 4 Ramon Janson MZC11 2E zat 14 1,5 21 5 Bart Deprez Goes 1B zon 2 20 6 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 13 1,5 19,5 7 Mario Janisse Patrijzen 4A zon 1 17 8 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 11 1,5 16,5 9 Olde Raas Lewedorpse Boys 4A zat 1 16 10 Kevin Schot SDO'63 5A zon 15 1 15 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E zat 10 1,5 15 Ivo Verstraeten FC Axel 3A zat 10 1,5 15 Daryl FHollander Walcheren 3A zat 10 1,5 15 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 10 1,5 15 infographic WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33