Bij identiteitsfraude altijd aangifte doen bij politie Zoektocht in Het Zwin naar vermiste man berco SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Staking in havens Gent en Zeebrugge Kerstfair bij protestantse kerk Haamstede Weer-vaartocht met Jos Broeke Weerman Jos Broeke vaart zondag 7 december mee met M.S. de Onrust over de Oosterschelde. Tijdens deze tocht vertelt hij over de bij zondere Zeeuwse luchten en het weer van die dag. De weervaartocht begint om 11.00 uur vanuit Burghsluis en duurt anderhalf uur. Kaartverkoop via de VW en aan boord. Informatieavond energiebesparing In het Goese stadskantoor is morgen vanaf 19.30 uur de bijeenkomst 'samen aan de slag met energie'. Tijdens de ze avond van Energieservice punt Zeeland worden twee workshops aangeboden: één over het energieneutraal re noveren van een rijtjeshuis en één voor clubs die hun ac commodatie energiezuini ger willen maken. Aanmel den en meer info: zmf.nl. Drie generaties jazzmusici Het ensemble StrakLinne- man-Contemporary Jazz geeft zondag 7 december in de foyer van het Diekhuus Muziekcafé in Middelharnis een optreden. Gasten zijn dit keer Dick de Graaf (sax) en Gerard Kleijn (trompet). Binnen dit kwintet is sprake van drie generaties jazzmusi ci. Dat is terug te horen in het repertoire. Het optreden begint om 15.00 uur. Groepsexpositie 'Fest' Bij galerie Anna Blom Art in het Vrijpoortje in Zierikzee wordt zaterdag 6 december om 15.00 uur de groepsexpo sitie 'Eest' geopend. Hier is werk te zien van Charlotte Beunders geïnspireerd op de mosselhangcultuur, Mie- ke de Waal (soft sculptures), Anna Blom (Bacchanten van alle tijden) en fotoserie 'De wijnboer bij u over de vloer" van Gerard van Groeningen. Vier op de honderd mensen wer den geconfronteerd met een 'in braak' op hun mailaccount. De Zeeuwse cijfers wijken nauwe lijks af van de landelijke. Toch registreerde de politie in no vember in Zeeland geen gevallen waarbij via gehackte mailac counts mensen om geld werd ge vraagd, aldus woordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage. Dat wil ech ter niet zeggen dat het niet voor- komt, want uit de Veiligheidsmo nitor valt op te maken dat slacht offers van cybercrime zelden naar de politie stappen. „Toch advise ren we mensen om altijd aangifte te doen", zegt Uytdehage. „Boven dien is het belangrijk dat ze alle correspondentie bewaren. Die kan als bewijs dienen." Fraudehelpdesk - dat burgers en bedrijven wil behoeden voor op lichtingspraktijken en weerbaar der probeert te maken tegen frau de - waarschuwde afgelopen zo mer al voor internetfraudeurs die mailaccounts hacken om zoge naamde noodkreten te versturen. Toen werd gezegd dat cybercrimi nelen vooral inspeelden op de va- katieperiode, maar ook nadien ble ven meldingen binnenkomen. TIPS OM TE VOORKOMEN DAT U WORDT GEHACKT GENT - Actievoerders hebben giste ren de havens van Zeebrugge en Gent platgelegd, onder meer met wegblokkades. Het was maandag de tweede regionale actiedag in België tegen bezuinigingen die de nieuwe centrum-rechtse regering in Brussel wil treffen. De provin cies Oost- en West-Vlaanderen, Luik en Namen waren ditmaal aan de beurt; na vorige week on der meer de provincie Antwer pen, waardoor de haven daar stil viel. Van zeescheepvaart was nau welijks sprake op het Kanaal Gent- Terneuzen. Vakbonden heb ben maandag 15 december uitge roepen tot nationale actiedag. Tack, die een hoge functie heeft bij de ING, verdween op 5 novem ber, nadat hij in zijn auto was ver trokken naar zijn werk. De Renault van de 52-jarige inwoner van Denderhoutem werd daarna gevonden in Knokke. Dat is opval lend, omdat hij werkt in Gent en Aalst. Het feit dat Tack zijn laptop niet had meegenomen en zijn por temonnee nog in zijn auto lag, versterkte de geruchten dat hij - al dan niet met geld van rijke klan ten - gevlucht zou zijn of zelf moord zou hebben gepleegd. De politie doet daarover geen mede delingen. Omdat de auto van Tack nabij Het Zwin werd gevonden, besloot het Vlaamse parket het natuurge bied te doorzoeken. Daarbij werd onder meer een flinke groep agen ten in opleiding ingezet. Daar door waren er bijna tweehonderd speurders actief. Desalniettemin werd er niets aangetroffen. BURGH-HAAMSTEDE - De Protestant se kerk aan de Platboslaan in Haamstede organiseert op zater dag 13 december een Kerst ont- moetingsfair. De fair wordt zowel binnen als buiten gehouden. Er is een boekenmarkt en zijn kerstde coraties te koop en er worden ver schillende workshops gehouden voor kinderen. Voor volwassenen is een workshop kerstkrans ma ken. Kosten hiervoor zijn 15 euro, vooraf opgeven 0111-653045. De opbrengt van de fair gaat naar de voedselbank en naar voedselpak ketten voor Bosnië. De fair bij de kerk is open van 11.00 tot 16.00 uur. dank aan onze trouwe klanten kring, maar zeker ook ons Lop team voor de geweldige samenwerking BURGHSLUIS GOES MIDDELHARNIS ZIERIKZEE DINSDAG 2 DECEMBER 2014 Lijsbert de Koeijer toont haar gehackte mailaccount: „Dan denk je alles eindelijk onder controle te hebben, gebeurt het wéér!" foto Camile Schelstraete vlissingen - Vorig jaar was een op de acht Nederlanders het slachtof fer van een van de vele vormen van 'cybercrime', zo blijkt uit de jaarlijks Veiligheidsmonitor van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het ministerie van Veiligheid en Justitie. Gebruik sterke en verschillende wachtwoorden. Wees alert op mails van onbeken de afzenders. Houd de beveiligingssoftware up-to-date. Maak gebruik van betrouwbare wifi-netwerken voor persoonlijke zaken. Een open wifi-netwerk is een speeltuin voor hackers. Open niet zomaar een bestand. Reageer nooit op spam. Reageer nooit op e-mails waarin gevraagd wordt om persoonlijke gegevens. Als u op een website persoonlijke informatie moet achterlaten, con troleer of er sprake is van een be veiligde verbinding. (Bron: Fraudehelpdesk) door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Een enorme poli tiemacht heeft afgelopen weekein de in natuurgebied Het Zwin, tus sen Knokke en Retranchement, ge zocht naar het lichaam van de ver miste Geert Tack. Hij werd niet ge vonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28