Aubergine Aids Dag Abvakabo FNV voert met personeel en klanten actie tegen bezuiniging thuiszorg en huishoudelijke hulp op Walcheren. Instanties sturen ZorgSaam van kastje naar de muur almanak ZEELAND Tekort technisch personeel 32 en 33 In Molukse wijk niet zeu HetTrcilige. vuur brandt weerftevig DINSDAG 2 december 2014 25 De Zeeuwse arbeidsmarkt kan de groeiende offshore-windindustrie niet bijbenen. MIDDELBURG - Werknemers en klanten van zorginstellingen gaan deze week actie voeren tegen de bezuinigingen op de huishoudelij ke hulp en de thuiszorg op Wal cheren. Woensdagavond proteste ren ze tijdens een vergadering van de gemeente Middelburg, donderdagmiddag overhandigen ze een petitie aan Zorgstroom, waar volgend jaar honderden ba nen verloren gaan. De protesten worden gecoördi neerd door het Actiecomité Red de Zorg Walcheren. Daarin zitten medewerkers van Zorgstroom en bestuurders van vakbond Abvaka bo FNV. Tijdens een actievergade ring die vorige week plaatsvond, is besloten de Walcherse gemeen ten en Zorgstroom aan te spreken op behoud van banen en fatsoen lijke arbeidsvoorwaarden voor zorgmedewerkers en behoud van geode zorg voor bewoners en klanten. Klanten zijn bang dat ze minder of geen hulp meer krijgen en waarschuwen dat ze de eigen bij drage die ze moeten betalen niet kunnen opbrengen. Daardoor dreigt een zwart circuit voor hulp en zorg te ontstaan. Door de veranderingen raken ook honderden werknemers hun baan kwijt. Via Zeeuws Schoon zou een aantal van hen weer aan de slag kunnen, maar volgens het Actiecomité is dat een schijnop lossing. De arbeidsvoorwaarden zijn slechter en mensen kunnen dan geen premies voor sociale ze kerheid en pensioen opbrengen. „De Walcherse gemeenten heb ben extra geld gevraagd bij het Rijk voor behoud van arbeids plaatsen in de zorg. Wij gaan die banen nu ophalen!", zegt Hilde ter Doest namens het Actiecomi té Red de Zorg Walcheren strijd vaardig. Dat gebeurt woensdaga vond om 29.30 uur door in te spre ken tijdens de vergadering van de commissie maatschappelijke za ken van de gemeente Middelburg. Bij de politiek in Veere en Vlissin- gen wordt vooralsnog geen actie gevoerd. „Wij richten ons nu op Middelburg, maar het beleid van de drie gemeenten is hetzelfde", zegt Ter Doest. Zij hoopt dat de publieke tribune vol zit om het protest te ondersteunen. De Wal cherse gemeenten krijgen van het Rijk de komende twee jaar r,8 mil joen euro extra. Dat is niet ge noeg om de honderden ontslagen aan het werk te houden, stelt Ter Doest, maar het helpt wel. Donderdag hebben vakbonden om t5.oo uur een gesprek met di recteur Léon Phernambucq van Zorgstroom. Voorafgaand daaraan krijgt hij een petitie aangeboden. Alle huishoudelijke hulpen en ver zorgenden worden opgeroepen daarbij aanwezig te zijn. DANCE4LIFE TERNEUZEN - Ziekenhuis Zorg Saam kan voorlopig fluiten naar een toelage die de spoedeisende hulp en acute verloskunde kosten dekkend moet maken. De éne in stantie verwijst naar de andere. SP-Kamerleden Henk van G erven en Renske Leijten trokken on langs aan de bel bij minister Edith Schippers van Volksgezond heid. Zij wilden met name weten waarom ZorgSaam niet voor een beschikbaarheidsbijdrage in aan merking komt. Schippers ant woordt nu dat zij niet ingaat op in dividuele aanvragen zoals van ZorgSaam. De minister verwijst naar de Nederlandse Zorgautori teit (NZa), die bevoegd is aanvra gen van ziekenhuizen voor een bijdrage te beoordelen. De aan vraag van ZorgSaam voor 20t3 a 2,4 miljoen euro is door diezelfde NZa afgewezen, omdat de ziekte kostenverzekeraars in staat zou den zijn de extra kosten te beta len, maar die voelen er niks voor. Mads (4) uit Yerseke is regelmatig in zijn speelkeukentje te vinden. On langs roerde hij druk in de pannen voor zijn moeder die daarna in zijn restaurantje mocht komen eten. Óp het moment dat het eten klaar was om uitgeserveerd te worden, miste hij alleen nog iemand voor de bedie ning. Dat was echter voor Mads geen probleem. 'Mam, ik ben de kok, maar als het zo klaar is, zal ik dan ook even de aubergine zijn?' Protest tegen bezuiniging zorg door Maurits Sep MIDDELBURG - Ruim vijfhonderd leerlingen van de CSW zijn gisteren op We reld Aids Dag met bussen en een limousine naar de Heineken Music Hall in Amsterdam gereisd om daar de afsluiting van het project Dance4life te vieren. De middelbare school heeft het best van heel Nederland gepresteerd en de af gelopen tijd bijna 33.000 euro opgehaald voor het goede doel. Leerling Sofie Jeuken heeft met 942,55 euro het meest bijeen gebracht, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27